Polecane posty

g60dalk    3

miołe najlepiej zwalczyć jesienią. Jest skuteczniaj. Jest taki srodek tolurex ktory stosujesz w fazie 3 lisci pszenicy na nie za suchą ziemię. dobrze jak ma w sobie wilgoc, a dwuliscienne wiosna np linturem. Możesz tez na raz oryskać od jedno i dulisciennych jesienia np snajperem. Z wiosny nie zawsze wjedziesz w pole a chwasty rosną szczególnie miotła. W zaawansowanej fazie ciezka ją wytępić dlatego lepeij zniszczyć ją jesienią. jesli chodzi o dlaszą pielegnację to z wiosny musisz dać na start saletre w ilosci zalezy od ciebie. ja daje np 180-200 kg. Drugą dawkę w pierwszym kolanku w dawce podobnej, pszenica ma wtedy około 15-20 cm w. ewentualnie mozesz dac tez i 3 dawkę w ilości około 150 kg saletry przed kłoszeniem aby nie w czasie kwitnienia ale ja nie daje. Przynajmniej dwa razy od grzyba musisz opryskac no i oczywiscie regulatorem wzrostu ccc lub moddus. ja polecam mieszanie ccc+moddus. miedzy zabiegami mozesz prysnąc mocznikiem w zalecanych stęzeniach.

 

 

KacperCzarnota :

"koledzy mam pytanie kupiłem siewnik stegstet , ale niewiem jak ustawić do siania pszenicy .Czy ktoś mógłby mi pomóc"

 

100m2 podziel przez szerokość roboczą siewnika w metrach i podziel przez obwód koła w metrach

 

np:

 

100 : 2,5 : 1,5 = 26,6 obrotów na jeden ar

Mam siewnik Poznaniak "6" szer. robocza 2,7m i obwód koła 1,5 m ( dziś mierzyłem) i obliczając ilość obrotów na 1ar wyszło mi około 24,5 obr i tu moje zdziwienie bo zawsze robiłem 19 obr.na 1ar (tak mam napisane w instrukcji od siewnika) i jeśli ten wzór jest prawidłowy to wynika że moje próby kręcone były zaniżone  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ile siejecie bamberki na ha z własnego materiału? Planuje gdzieś ok 190kg na ha, a Juliusa trochę mniej bo w tamtym roku kwalifikat posiałem 190kg to była za gęsta bo sie bardzo pokrzewiła. Miał już ktoś tego Juliusa, też u was ziarno jest takie drobne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

jeśli chodzi o ścisłość  to  w Poznaniak 6 należy 18,5x okrękić kołem na 1ar ;) przy założeniu że masz orginalne opony wraz  z felgami...u ciebie  pewnie dlatego ta różnica ,zwyczajnie  stawiam  że masz  założone inne koła... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ile siejecie bamberki na ha z własnego materiału? Planuje gdzieś ok 190kg na ha, a Juliusa trochę mniej bo w tamtym roku kwalifikat posiałem 190kg to była za gęsta bo sie bardzo pokrzewiła. Miał już ktoś tego Juliusa, też u was ziarno jest takie drobne?

ja w tym roku celuje w 180 kg Bamberki. Ewentualnie jak cos się opóźni to może do 200 zwiększe


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

ja linusa wysiałem 200kg/1,1ha z tym że w dwóch działkach, na lepszej ziemi wyszło 160kg/ha a na gorszej 180kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja w tym roku ide na 200kg i oczywiscie tylko kwalifikat.

W poprzednich latach siałem po 150kg i plon był na poziomie 7ton, w tym roku 200kg i mocniejsze nawożenie i plon ponad 10ton wyszedł


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ponad 10t/ha z całego gospodarstwa czy jakaś odmiana na jednym polu tak plonowała..

Ja siałem kwalfikaty Artista 196kg/ha, Ozona 190kg/ha, Tobaka 170kg/ha, Agila 195kg/ha. A Ozona ze swojego zbioru 210kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

średnia z 3 odmian: Sailor, Toras i Premio,


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

To pogratulować plonów. U nas póżno siane też 10t/ha było , a siane we wrześniu 7,5-9t/ha. deszcze na początku kwitnienia zmniejszyły plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

My dopiero zaczynamy orac pod pszenicę. jak dobrze pójdzie to do przyszłej środy posiejemy.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

ja w tym roku ide na 200kg i oczywiscie tylko kwalifikat.

W poprzednich latach siałem po 150kg i plon był na poziomie 7ton, w tym roku 200kg i mocniejsze nawożenie i plon ponad 10ton wyszedł

Jak się sieje na kg to nic dziwnego. Posiać 150kg a 200kg przy mtz powiedzmy 55g to jest róznica, ale posiać 240szt/m2 przy tych 55g juz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

mtz i tak jest na zbliżonym pomojalnym dla mnie poziomie wiem co daje a czego nie problem jest inny zmieniając wysiew o 33% zmieniamy obsadę i potencjalny plon


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Ja wysiałem arkadię 240 szt m2 w optymalnym terminie i teraz będę siał po 300szt  arkadii oraz  julius i to wystarczy.

 

Wysiewajac po 400 szt i wiecej  nie dziwi mnie że sporo roślin wypadnie jak taka konkurencja , 

 

Sasiad na skraju kawałek opryskiem pszenicy wypalił tylko trochę zostało około 30 szt na m2 i w żniwa była taka obsada kłosów że  nie rózniło się od tego co rosło obok,  było super zdrowe a wylegnac bez skracanie nie ma prawa. Sytem korzeniowy jak krzak i po 20 pedów z jednej rośliny. Oczywiscie taka  skrajność ale daje do myślenia po co skaracać i drogie grzybowe stosowac jak najskuteczniejszym antywylegaczem jest światło słoneczne i do tego tani zbaieg na grzyba po co robić sobie koszta jeszcze w tym nieciekawym czasie.

 

 

@Yacenty 

Pozatym jeśli dopadnie ciebie  susza  przy takim gęstym łanie to ciekawe co napiszesz wtedy jak momentalnie plon poleci na łeb na szyję. No i sugerowanie się tym wyjatkowym rokiem też jest nie najlepszym  pomysłem 

 

Gęsty siew jedynie jest uzasadniony przy niskim poziomie agrotechniki  w innym wypadku to  nieporozumienie

Edytowano przez renovoltage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Ja też sieję.W tym roku jednak nie na wiosne tylko pod koniec października.Ciekawe co się z tego urodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ja wysiałem arkadię 240 szt m2 w optymalnym terminie i teraz będę siał po 300szt  arkadii oraz  julius i to wystarczy.

 

Wysiewajac po 400 szt i wiecej  nie dziwi mnie że sporo roślin wypadnie jak taka konkurencja , 

 

Sasiad na skraju kawałek opryskiem pszenicy wypalił tylko trochę zostało około 30 szt na m2 i w żniwa była taka obsada kłosów że  nie rózniło się od tego co rosło obok,  było super zdrowe a wylegnac bez skracanie nie ma prawa. Sytem korzeniowy jak krzak i po 20 pedów z jednej rośliny. Oczywiscie taka  skrajność ale daje do myślenia po co skaracać i drogie grzybowe stosowac jak najskuteczniejszym antywylegaczem jest światło słoneczne i do tego tani zbaieg na grzyba po co robić sobie koszta jeszcze w tym nieciekawym czasie.

 

 

@Yacenty 

Pozatym jeśli dopadnie ciebie  susza  przy takim gęstym łanie to ciekawe co napiszesz wtedy jak momentalnie plon poleci na łeb na szyję. No i sugerowanie się tym wyjatkowym rokiem też jest nie najlepszym  pomysłem 

 

Gęsty siew jedynie jest uzasadniony przy niskim poziomie agrotechniki  w innym wypadku to  nieporozumienie

 

Posiej 30 sztuk na metrze na V klasie bo i na takich sieją pszenice to zobaczysz ile będziesz miał pędów w żniwa napewno nie po 20 a nakosisz tone czy dwie.  Może i dla sąsiada sie udało ale to musi byc juz dobra ziemia w dobrej kulturze i konkretne nawozenie. Czasami 300 roślin na metrze jest dobrze a czasami 400 bedzie mało dla mnie takie spory nie maja sensu ze względu na bardzo zróżnicowane warunki panujące na danym polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Stosując wyższe poziomy agrotechniki nie ma sensu siać gęsto...

od samych tylko nawozów pszenica bardzo się krzewi... przy rzadszym siewie krzewi się i utrzymuje obsadę, przy gęstym też się będzie krzewić ale obsady juz nie utrzyma więc po co bić tą pianę?

poza tym należy wziąć pod uwagę termin siewu. Ktoś kto sieje pszenicę 15 września w ilości 250kg/ha i ktoś kto wysiewa ją 25 października...

ten drugi robi dobrze, ten pierwszy niekoniecznie.

Ja w tym roku posiałem 19 września Arkadię 170kg/ha, Jantarkę 165kg/ha (jedna i druga po pierwszym zbiorze) Muszelka 150kg/ha (kwalifikowana). Stanowisko po rzepaku.

Docelowo planuję ok 190kg N, o plonach pogadamy w sierpniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj