Polecane posty

XTRO    1507

ile wysiałeś?

 

 

uwzględniając siłę kiełkowania wyszło na czysto 200 kg ;

Agil:

MTZ- 53,2

kiełkowanie- 96 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

MTZ pszenicy zależy od wielu czynników.

Stanowisko

Ochrona

Nawożenie.

 

Na pewno inne MTZ będzie po ziemniakach czy rzepaku niż po zbożach.

Coś mi się nie chce wierzyć by Ozon miał 55g <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

A po QQ jakie będzie stanowisko dla pszenicy? dwa razy była QQ zawsze obornik no i nawóz oczywiście. Już posiana ale pytam z ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

A dokładnie ma 54,78 także bije Agila, a niby Agil ma mieć największą masę hektolitra. U Ciebie sprawdza się Agil, a u mnie Ozon. plon Ozona 8.5-9.7t/ha także zobaczymy czy Agil za rok jej dorówna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

nie pomyliłeś czasami mtn z gestością jeśli mowa już o hektolitrach bo coś za mało, powinno być powyżej 70 jak się nie mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

A dokładnie ma 54,78 także bije Agila, a niby Agil ma mieć największą masę hektolitra. U Ciebie sprawdza się Agil, a u mnie Ozon. plon Ozona 8.5-9.7t/ha także zobaczymy czy Agil za rok jej dorówna.

 

u mnie Agil zmiażdzył Ozona jak Legia Wisłę :lol:

Pod każdym względem był lepszy.

A po QQ jakie będzie stanowisko dla pszenicy? dwa razy była QQ zawsze obornik no i nawóz oczywiście. Już posiana ale pytam z ciekawości.

 

SUPER stanowisko.

Zadbaj a plon 8 w góre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Zobaczymy za rok!!! jutro Agil będę miał już.  w każdej części Polszy są inne warunki klimatyczne i może Agilowi u Ciebie pasi, a Ozona bym po pierwszym roku nie przekreślał bo za rok może być odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

A po QQ jakie będzie stanowisko dla pszenicy? dwa razy była QQ zawsze obornik no i nawóz oczywiście. Już posiana ale pytam z ciekawości.

Jeśli dałeś pod pszenicę nawóz to plonu się spodziewaj ale ogólnie kukurydza to taka roślina która z warstwy ornej wyciągnie wszystko, korzeń płytki, roślina duża, sieje spustoszenie. Jeśli na ziarno to resztek pożniwnych będzie dużo ale ziemia zabiedzona po takiej uprawie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

kazdy praktycznie w tym roku kto jako tako zadbał o pszenicę  kosił te 8 ton czy to był agil czy inna odmiana. nie raz nie jeden mówił że ukosił 11 ton. czy ukosił czy nie tego nie wiem ale jest to calkiem możliwe i w tym roku było osiągalne. ale taki rok zdarza się raz na jakiś czas. zobaczymy w przyszłym roku czy będzie tak kolorowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Jak oceniacie czy Turkus ma szanse podołać wynikom Ozona i Agila które tak wychwalacie?Mam na myśli plon o parametrach konsumpcyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Turkus - co to za pszenica? Słyszałem tylko o Turkis pisane chyba przez u z dwoma kropkami ale mogę się mylić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Jutro jadę kupić pszenice, powiedzcie jaka będzie najlepsza, gleba IV klasa, w ziemie poszło 100 kg soli,200 kg suprofos 5-12-24 i 100kg fosdar 40,areał ok 1 ha albo i mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Ja też chciałbym zasiać Bogatkę, ale niestety pogoda u mnie nie sprzyja jakimkolwiek pracom. Jest za mokro. Na jednym polu, na którym 4 sierpnia skosiłem jęczmień jary, do tej pory nie mogę opryskać ścierniska (perz właściwy), gdyż co chwilę spada kolejna porcja deszczu. Jeśli do soboty nie będzie padać, to wtedy powinienem wykonać zabieg Roundup'em TransEnergy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

szybkie pytanie - czy przechowywanie polifoski luzem na przyczepie ma ujemny wpływ na jej jakość? co najmniej tydzień musi poleżeć, na razie stoi w stodole, ale nie wiem jak długo można ją tak przechowywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

no nie wiem jak bedzie z jakoscią tej polifoski. Nawóz moim zdaniem moze sie utleniac i tracic własciwoasci. przykryj może jakąś folią

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

poza stratą azotu nie powinno się stać nic więcej


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Bamberki wysiewałem w ubiegłym roku 200-210 kg/ha a w tym roku zmniejszam do 170-180 kg/ha. le nie sugeruj się zbytnio tym bo liczy sie obsada. Jednej odmiany możesz wysiać 170kg a drugiej 200 a obsada wyjdzie ta sama, wszystko zależy od MTN


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja jednak w tym roku wysiewam swoją pszenicę, kwalifikat kosztuje już ponad 3 razy tyle co pszenica w skupie, jak dla mnie różnica jest za duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu12347    0

chcę - zmuszony jestem zasiać arkadie na początku listopada myślicie że coś z tego będzie?

 

Dla mnie nr 1 na opóźniony termin siewu jest JENGA z SU, krzewi sie tak masakrycznie i nie jest wysoka. Ogólnie zalecana st na opóźnione siewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ile wysiewacie pszenicy w kg na ha, bo mam pszenice Natula kwalifikat i nie wiem ile wysiać?

Dzisiejsze zalecenia to 160-200 kg/ha . A wczorajsze wg IHiAR w Radzikowie  http://www.zdhar.pl/pszenicao.htm

"

 

Pszenicę ozimą sieje się na głębokość 3-4 cm. Szerokość międzyrzędzi powinna być zależna od liczby wysianych ziaren na jednostkę powierzchni. Przy wysiewie 5,5 mln. ziarn/ha odstęp między rzędami powinien wynosić od 12 do 15 cm, przy wysiewie 5,5 do 6,5 mln. ziarn/ha od 10 do 12 cm, a przy wysiewie powyżej 6,5 mln. ziarn/ha od 8 do 10 cm. Umożliwia to właściwe rozmieszczenie roślin w rzędzie i zmniejsza "wypadanie" roślin w okresie wegetacji.

Zalecane ilości wysiewu odmian pszenicy ozimej w kg/ha (ilość wysiewu zależy od kompleksu glebowo rolniczego i terminu siewu): Odmiana: Emika, Elena, Tercja Zorza, Izolda, Kaja, Korweta, Rysa, Mobela, Liryka, Tortija i Symfonia  - wysiew w ilości 223 do 297 kg/ha; Odmiana: Begra, Roma, Juma, Wilga, Sakwa, Wanda, Mewa, Aleta i Kris - wysiew w ilości 247 do 322 kg/ha; Odmiana: Jawa, Kamila, Almari, Kobra, Jubilatka, Maltanka, Mikon, Zyta, Soraja i Mikula  - wysiew w ilości 273 do 346 kg/ha. W/w - orientacyjne dawki w kg na ha podano przy MTZ 45,0 g i sile kiełkowania 95 %."

 

Ja siałem w swoim życiu i 180 kg/ha i 320 kg/ha. Obecnie by nie popadać w skrajnosci sieję ok 240 kg.i uwazam że taka ilośc jest optymalna.

Podobnie rzecz ma sie z rzepakiem. W moich stronach Ci co zasiali 2kg/ha , pytają mnie czy pszenica ozima zniesie oprysk Commandem , gdyż trzeba go przesiewac.. Ci co zasiali 4-5 kg  nie mają tego problemu. . Ja porcje 2,5 ha stosawalem na 2,3-2,5  ha , co w teori wydaje się normą zbyt wysoką. jednak zasiew w suchą ziemie gdzie trudno o zachowanie głębokoci wysiewu, oraz ulewne deszcze zrobiy swoje redukując wzeszle rośliny do ok 40 szt.  

Czyli teoria swoje , a praktyka swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

@xemit, duzo odmian wypisanych a znam moze z 10%, chyba jakis stary artykul cytujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj