Polecane posty

panczo1922    631

jantarka mimo stosowania:

1. 0,6 ccc

2. 0,5ccc+moddus 0,1

3. 0,1 moddus

 

do tego 190kg azotu, leżała w 80%..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

za malo, przy takim nawozeniu to mysle ze 1l CCC + 0,3l Moddus to minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

a u mnie Rywalka ustała praktycznie w 100 % po 1,5 l CCC, nawożenie ok 150 kg N, plon 7,7 t/ha, ale.... pryskana przed pierwszym kolankiem, jeszcze w fazie BBCH 30


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

a u mnie Rywalka ustała praktycznie w 100 % po 1,5 l CCC, nawożenie ok 150 kg N, plon 7,7 t/ha, ale.... pryskana przed pierwszym kolankiem, jeszcze w fazie BBCH 30

 

Posiadam tą samą odmianę, pryskałem też tylko CCC w podobnej dawce i w podobnej fazie, także stała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Dzieki za odpowiedz ! :D

Ile wysiać jej na ha? Stanowisko po ziemniakach będzie :)

to zależy jaki siewnik masz i jaką klasę gleby. Ja na 4a siałem 230kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja w tym roku miałem Pszenice Arkadię z centrali, MTZ - 53. Posiałem 0.55 ha i jestem z niej zadowolony. Miałem tez skagenkę to na lepszej glebie potrafiło ją połozyc a arkadia stała mimo takiego samego nawozenia. dostała około 145 N w przeliczeniu na 1 ha. dwa razy na grzyba i antywylegacz. Plon?? Narazie cięzko mi powiedziec ale nakosiłem z 0.55 ha 5 metry szescienne a litr pszenicy waży 770 gram. czyli przeliczając to nakosiłem około 3,85 ton z 0.55ha czyli około 7 ton z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

1,5 l CCC w jednym zabiegu?

tak w jednym zabiegu.

le w tym roku zmieniam strategie. Fakt pszenica ustała ale była za wysoka. Poza tym na innych kawałkach trochę poległo


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Witam Nie udało się wysiać pod koniec sierpnia dopiero 9 września więc zdecydowałem się zwiększyć ilość do 250 w sumie optymalny termin przypada na 15-20 września Odmiana Ostroga MTZ-53 ZK-99%, nasiona premium zaprawa celest trio. Zastanawiam się nad ochrona jesienną mszyce i mączniak. Zasiał ktoś w sierpniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Pierwszy raz spotykam się z siewem w sierpniu. Jestem bardzo ciekawy co z tego wyjdzie.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ale jest też napisane, że planował w sierpniu.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    125

to zależy jaki siewnik masz i jaką klasę gleby. Ja na 4a siałem 230kg.

 

Klasa to będzie 3. Siewnik mam poznaniak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinMadry    4

Witam Nie udało się wysiać pod koniec sierpnia dopiero 9 września więc zdecydowałem się zwiększyć ilość do 250 w sumie optymalny termin przypada na 15-20 września Odmiana Ostroga MTZ-53 ZK-99%, nasiona premium zaprawa celest trio. Zastanawiam się nad ochrona jesienną mszyce i mączniak. Zasiał ktoś w sierpniu??

 

W jakiej obsadzie ją siałeś? Bo tez mam ją zakupioną z CN i planuję ok 180-190 kg/ha?

 

Dopier się wczytałem 250 kg/ha . Nie za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomet1221    13

Witam mógł by mi ktoś napisać coś o pszenicy ozimej SMUGA bo nic ciekawego nie mogę znaleźć o tej odmianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Sorki za nieścisłość 250 żywych nasion na m2 130kg/ha MTZ-53 ZK-99%,

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peteer18    1

Witam panowie która pszenica będzie lepsza AGIL czy ARKADIA? gleba klasy 2 wszystkie składniki średnio(potas wysoko) bedzie to po tonacji która oddała mi 9 ton. Będę brał z centrali i potrzebuję porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

to jak na taka klase ziemi to wez agila bo to w sam raz ziemia pod ta pszenice ,ale ja mam arkadie i ja chwale i sieje dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

kiedy zaczynacie siać pszenice ??? i w jakim regionie ??


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Lubelskie. Planuje siać około 20 wrzesnia jak warunki pogodowe pozwolą. Będę siał Arkadią rok po centrali i nową z centrali Jantarką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

ja też z lubelskiego jestem i planuje tak 15 września zacząć


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Lubelskie. Planuje siać około 20 wrzesnia jak warunki pogodowe pozwolą. Będę siał Arkadią rok po centrali i nową z centrali Jantarką.

jak ocenisz Arkadie kolego? bede ja sial pierwszy raz w tym roku. Podzielisz sie opinia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj