Polecane posty

koczas    80

A co sądzicie odnośnie zaprawy certicor (metalaksyl-M (związek z grupy fenyloamidów) - 20 g/1 (2,05%),tebukonazol (związek z grupy konazoli-triazoli) - 30 g/1 (2,95%) i o nowym oprysku na chwasty BIZON(diflufenikan,florasulam,penoksulam)? Warto zainwestować w te środki, głównie chodzi mi co myślicie o tym bizonie?

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

A co sądzicie odnośnie zaprawy certicor (metalaksyl-M (związek z grupy fenyloamidów) - 20 g/1 (2,05%),tebukonazol (związek z grupy konazoli-triazoli) - 30 g/1 (2,95%) i o nowym oprysku na chwasty BIZON(diflufenikan,florasulam,penoksulam)? Warto zainwestować w te środki, głównie chodzi mi co myślicie o tym bizonie?

Co do zaprawy to stosowałem ją w jęczmieniu jarym, spełnił swoją funkcję i mogę go polecić-lecz jak będzie w oziminach to trudno powiedzieć. W tym roku wszystkie oziminy zaprawiam Sceniciem. A Bizon to nowość, sprawdziła się u naszych sąsiadów, lecz cena może trochę odstraszyć=ok 135zł/ha. Czyli mniejwięcej tyle co wiosenny Lancet. Na plus tego środka dochodzą jeszcze wygodne opakowania 1 lub 5 hektarowe.

Edytowano przez Tomazi3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A co sądzicie odnośnie zaprawy certicor (metalaksyl-M (związek z grupy fenyloamidów) - 20 g/1 (2,05%),tebukonazol (związek z grupy konazoli-triazoli) - 30 g/1 (2,95%) i o nowym oprysku na chwasty BIZON(diflufenikan,florasulam,penoksulam)? Warto zainwestować w te środki, głównie chodzi mi co myślicie o tym bizonie?

Certicor w zbożach ozimych podstawową ochronę zapewni, ale jeżeli jest słabe stanowisko (po zbożach) to ta ochrona może nie będzie wystarczająca.

A bizon ma super skład, ale jak widzę wcześniejszy post to i cena wysoka... W tej cenie albo i trochę niższej można zrobić mieszaninę nie odbiegającą skutecznością.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

W Chemirolu mówiła sprzedawczyni że 120 złotych na hektar ma kosztować. Jak kolego milan mówisz, że da radę z chwastami to kupię go nawet jakby był 140 zł na hektar, bo potrzebują 2,5 hektara opryskać czymś dobrym, a żeby można siać było burak, a po tym bizonie niby można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W sumie z dobrego założenia wychodzisz, a skład ma bdb więc nie powinien mieć problemów z chwastami.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Od wielu lat odchwaszczam pszenice jesienią. Niestety nie wszystkie chwasty 100% skutecznie. Pojawił się ostrożeń , oraz przy miedzach powój i skrzyp. Jak wyeliminować te chwasty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Stosował ktoś herbicyd Gold 450 EC? W etykiecie pisze, że może wpływać ujemnnie na plon niektórych odmian, ale znalazłem badania które stwierdzają, że wpływ na plonowanie jest marginalny. Chciałem zastosować go na wiosnę, a na jesień expert-met.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Taka jest specyfika 2,4D, jeżeli trafi się jeszcze na okresy stresu to może się plon obniżyć. Tak jak mówisz wpływ na plon jest marginalny, a jak odmiana tolerancyjna to brak jakiegokolwiek oddziaływania. Ogólnie Gold to dobry środek, a w połączeniu z Expertem zyskujesz praktycznie kompleksowe zwalczenie chwastów. Jeżeli chcesz spać spokojnie to na razie nie wybieraj herbicydu na poprawkę-może się okazać że solo fluroksypyrem zwalczysz chwasty. Z mojej strony środek bezpieczny i godny polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcfarmeros    5

milanreal" co do mojego ostatniego postu o zbiorze pszenicy ,to na chwasty poleciałem lancetem cena taka dosyć ale efekt super co do fungi to nic nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ollo82    1

sial ktos z was odmiane hewitt lub lincoln?w tym roku sialem natule- sredni plon 10 ton z ha. na czesci zasiana byla 120 kg na hektar i sypala jak zloto reszta zasiana ok 200 kg na ha juz cudu nie dala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

10 ton z hektara to dobrze a jaka ziemia i agrotechnika ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam mam pytanie czy jest sens mieszać superfosfat sól potasową i saletrzak czy lepiej polifoskę 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ollo82    1

10 ton z hektara to dobrze a jaka ziemia i agrotechnika ??

ziemia trzecia klasa kawalek drugiej wzdluz pola rosna mega wielkie topole.nawoz to 450 kg saletry amonowej przedplonem byla piekna kukurydza na kiszonke.troche kiepsko zaorane i uprawione ale po siweie bylo juz dobrze.nawoz w dwoch dawkach,pryskane na grzyba trzy razy,dwukrotnie skracana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Taka jest specyfika 2,4D, jeżeli trafi się jeszcze na okresy stresu to może się plon obniżyć. Tak jak mówisz wpływ na plon jest marginalny, a jak odmiana tolerancyjna to brak jakiegokolwiek oddziaływania. Ogólnie Gold to dobry środek, a w połączeniu z Expertem zyskujesz praktycznie kompleksowe zwalczenie chwastów. Jeżeli chcesz spać spokojnie to na razie nie wybieraj herbicydu na poprawkę-może się okazać że solo fluroksypyrem zwalczysz chwasty. Z mojej strony środek bezpieczny i godny polecenia.

Nie wybieram go na poprawkę tylko na główny zabieg podzielony na 2. Na jesieni expert bo w tym roku nie było po nim wogóle miotły, ale trochę chwastów było na wiosnę. Na wiosnę Gold bo podobno fluroksypyr daje rade skrzypowi polnemu a mam z nim lekki problem mimo wapnowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

Witam,czy na jesieni przed siewem wystarczy dac 200- 250kg. NPK na 1ha czy dorzucic jakiś azotowy np.saletrzak,a może darowac sobie ten azotowy i posiac go na wiosnę,dodam że pszenica będzie siana po pszenicy(niestety tak wyszło) w tym roku dane wapno kredowe a w tamtym obornik kurzy

Edytowano przez KOSTEK12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a ile tego gnoju na hektar było dawane, jakie masz, ziemie i jakiego plonu oczekujesz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

około 15 rozrzutników/ha rozwożone małym dwuosiowym rozrzutnikiem takim jak były 20lat temu,ziemia 3-4kl a plon nigdy nie miałem wyższego niż 5t więc dobrze by było przekroczyc ten próg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cypiz5    7

wydaje mi sie kolego że zbędne będzie u Ciebie nawożenie azotem na jesień po pierwsze dałeś obornik po drugie z resztek pożniwnych coś tam zostało a pszenica na jesień nie potrzebuje zbytnio azotu. Więc posiej z 250 lub 300 kg/ha polifoski 6 jakiś oprysk na chwasty szczególnie miotłe i czekaj do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

dzięki,nastawiłem się na ten NPK 8 20 30 bo jest tańszy tzn. przy naj mniej na wiosnę był od polifoski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Nie wybieram go na poprawkę tylko na główny zabieg podzielony na 2. Na jesieni expert bo w tym roku nie było po nim wogóle miotły, ale trochę chwastów było na wiosnę. Na wiosnę Gold bo podobno fluroksypyr daje rade skrzypowi polnemu a mam z nim lekki problem mimo wapnowania.

To ogólnie można powiedzieć że jest to zabieg poprawkowy, jeżeli zostają chwasty przynajmniej sredniowrażliwe na Experta, a co do skrzypu to dobry pomysł z Goldem, 2,4D też działa na skrzyp, więc wzmacnia działanie fluroksypyru. Co do Experta to szkoda że w ciągu roku cena poszła do góry o 20zł, widocznie jest na nim biznes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj