Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
magtom36    4

piszecie jaki macie plon przy tym białko i opadanie a nikt nie pisze glutenu? słyszałem że w tym roku nie łapie dochodzi góra do 22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

U mnie w ogóle nie interesują się glutenem, w tym roku inne parametry są na topie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

milan mam do ciebie pytanie ile dać mocznika do opryskiwacza na 1h na ściętą słomę bo będę to robił pierwszy raz

7-12kg N na każdą tonę słomy.

Witam.Wczoraj skosiłem pszenicę i plon bardzo dobry pszenica ładna gruba i tu pytanie polecacie siać jeszcze raz na tym polu tą samą pszenicę?Myślałem o jęczmieniu ozimym ale pszenica mnie zadziwiła tylko nie wiem czy warto dwa razy ją siać.

Jeżeli ta odmiana pszenicy nie jest podatna na choroby podstawy, toleruje następstwo po sobie to można spróbować. Na starcie uwzględnij większe wydatki na herbicydy, oraz na fungicydy (zabieg na T1 powinien być topowy). Oraz zapraw to pszenicę dobrą zaprawą.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Według mnie dawanie azotu na słome jest zbędne jeżeli rośliną następcza ma byc zboże, Jeżeli rzepak to ok. Chyba że ktoś ma pole w słabej kulturze to można ale jeżeli wszystko jest ok to nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycho30    0

rośliną jaka ma być posiana to fasola a w związku z tym to jak mam ja sobie wyliczyć ile moze być tej słomy w tonach na 1h jeżeli ją skracałem i wyrosłana wysokość 90 cm

 

a dodam jeszcze że była gęsta plon ok 8t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

słyszałem gdzieś że waga zebranego ziarna mniej wiecej odpowiada wadze pozostawionej słomy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

W zaokrągleniu można tak przyjąć.

 

Stosunek plonu głównego do ubocznego w

pszenicy ozimej to 1 : 1,1-1,3

pszenicy jarej 1 : 1,25-1,3

jęczmień jary 1 : 1,2

żyto 1 : 1,4-1,7

owiec 1 : 1,3

kukurydza 1 : 1,8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Pszenica ozima nie wiem co to za odmiana, kupiona na targu koszona wczoraj z 73 arów 2 zbiorniki rekorda i jeszcze ze 2 metry w trzecim.

Czyli dobre 5 ton a siana była koniec października i rokowania na nią były słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

Wykosiłem wczoraj część pszenicy. Wydajność ok 7t/ha przy niskiej intensywności produkcji (136N). Ziarno ma ok 17% wilgotności. Nie posiadam suszarni. Usypałem ją w stodole na ok 1m wysokości, planuje jej częste mieszanie. Liczę na lepszą cenę. Jak to widzicie panowie, można w ten sposób obniżyć tą wilgotność? Jak z wilgotnością u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Lepiej byś zrobił jakbyś zostawił tą pszenicę na przyczepie i codziennie wyciągał ze stodoły na suszenie na słońcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Wykosiłem wczoraj część pszenicy. Wydajność ok 7t/ha przy niskiej intensywności produkcji (136N). Ziarno ma ok 17% wilgotności. Nie posiadam suszarni. Usypałem ją w stodole na ok 1m wysokości, planuje jej częste mieszanie. Liczę na lepszą cenę. Jak to widzicie panowie, można w ten sposób obniżyć tą wilgotność? Jak z wilgotnością u was?

 

Mieszanie dużo daje i przeschnie na pewno ja dodatkowo zawsze wsadzam kije w zboże tez wyciągają troche wilgoci ale to mieszanie to męcząca robota :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Zalezy jakie mieszanie jeżeli bedzie sie dobijał do dna i tak przez dłuzszy okres to moze jakos i doleży i ze 2 procenty zbijesz ale na cuda nie licz. Tak jak kolega napisal trzeba bylo na przyczepie trzymac i na slonce wycoagac chyba ze przyczepy potrzebne to inna bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

Witam, skosiłem gorczycę, ściernisko zostało zkultywatorowane i gorczyca już powschodziła, początkiem września mam zamiar zaorać pole i wsiać pszenicę ozimą odmiany linus. Chciałbym się dowiedzieć czy można rozsiać kredę granulowaną na zaorane pole (kredy podobno nie sieję się pod pług) i po jakim czasie po wapnowaniu można wysiać nawóz NPK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

Granulaty kredowe sieje się pod agregat (czyli na zaorane pole). Producenci podają że z kredą granulowaną można mieszać nawozy NPK. Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Zebrane już macie pszenice? U mnie stoi wszystko i prawie codziennie pada. Ciekawe ile wytrzyma w taka pogodę tym bardziej że około 30% leży.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycho30    0

powiedzcie mi jak przeliczacie azot na 1h czy tylko to co wysiejecie na wiosnę liczycie czy też to co zostanie wsiane pod korzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni1    12

dałem odrobinę modusa i stabiloni rochę więcej a przenica miała tylko 30 cn wzrosty nue potrafię tego wyjaśnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Granulaty kredowe sieje się pod agregat (czyli na zaorane pole). Producenci podają że z kredą granulowaną można mieszać nawozy NPK. Pozdro!

 

Co za różnica czy granulowana czy sypka, stosować tak samo jak pod agregat czy na ściernisko chodz lepiej na ściernisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

Różnica taka, ze kolega zapytał o krede granulowana którą wysiewajac pod agregat można uzyskać lepszy efekt niż poprzez wysiew na sciernisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zebrane już macie pszenice? U mnie stoi wszystko i prawie codziennie pada. Ciekawe ile wytrzyma w taka pogodę tym bardziej że około 30% leży.

Jak było ze skracaniem lub ochroną podstawy źdźbła?

Choć w sumie na deszcz w czasie żniw to nic nie pomaga.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnica taka, ze kolega zapytał o krede granulowana którą wysiewajac pod agregat można uzyskać lepszy efekt niż poprzez wysiew na sciernisko.

 

Dlaczego lepszy? Pylistego nie może wysiać pod agregat?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

te wszystkie granulaty wysiewane na ściernisko w ilościach 300-500kg na ha faktycznie nic nie dają, bo jest tak mało CaO, że jakikolwiek efekt takiego wapnowania może być jeśli się go wysieje pod agregat i granulat cały pozostaje w warstwie korzeniowej-raczej dlatego producenci zalecają wysiew pod agregat ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Jak było ze skracaniem lub ochroną podstawy źdźbła?

Choć w sumie na deszcz w czasie żniw to nic nie pomaga.

 

skracanie CCC 1L+Moddus 0,2, T1 Corbel 0,5 +Mondatak 1L, T2 Soligor 1L

 

Wczoraj ziarnko było tak nasączone wodą że można je w palcach rozgnieść, a to co leży to praktycznie jak by z wody wyjął.

Na cały kolejny tydz nadają deszcze, wydaje mi się że już tego nie zbiorę. W okolicy sporo pszenic jeszcze stoi.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Skąd Ty jesteś że tak leje u Cb? Ja juz ponad miesiąc deszczu nie widzialem non stop paliii nie ma jak poplonu nawet posiać bo popiół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj