Polecane posty

RAMZES9107    22

Panowie własnie tylko dźwigam rękami tą pszenice bez koszenia. Nie bardzo sobie radzą u mnie z poległym zbożem Claasem Mercatorem 75. Wczoraj wymłóciłem Jantarke. Dotychczas mój największy wynik to było 5t/ha. Wczoraj był szok! 8,3 t/ha! Gleba klasy IVa. Dostała 135kg N. Do tego polifoska 8 275kg/ha i 15t/ha obornika pod korzeń. Przedplon owies, nasiona z centrali. Nie marzyłem nigdy o takim wyniku nawet a kombajnista mówił ze jeszcze nie kosił pszenicy by tak sypała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

To ładny plon masz.Moja leży od miesiąca w 70% i sam nie wiem czego się spodziewać po niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

U mnie tez chce ja wykosic ale co chwile pada i nie moze wyschnac :/ najgorsze ze zielsko juz wyskakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam !

 

Mam pytanie odnośnie przenicy czy mogę pryskać pszenicę na T1 wirtuozem 520 ec 1L / ha w fazie pełni krzewienia , na T2 duet ultra 0,6 L / ha , a na T3 tebu 250 ew 1.2 L / ha może być ?

 

prosze o szybką odpowiedź bo mam okacje nabyć te środki po niższej cenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

moze byc taki plan ochrony ale moim zdaniem za wczrsnie na planowanie ochrony na przyszly sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1    0

Koledzy czy ktoś z Was uprawia pszenice odmiany Agil jeśli tak to proszę o ocenę polonowania i ogólnie jakiś komentarz o tej odmianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

To ładny plon masz.Moja leży od miesiąca w 70% i sam nie wiem czego się spodziewać po niej

Moja leżała od miesiąca ale tylko 20% pola i dała rade! Jestem zszokowany drugi dzień tym plonem.

U mnie tez chce ja wykosic ale co chwile pada i nie moze wyschnac :/ najgorsze ze zielsko juz wyskakuje

Mam to samo u siebie w Turni.. już miałem dzisiaj kosić a tu deszcz znowu :/ Leży w 80%, może cos sie uda zebrać bo kłosy ma ogromne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ty zazdrościsz czy co, że pytasz się skąd wie ile mu sypnęła?? wystarczy wiedzieć ile wchodzi do zbiornika i już ja w swoim bizonie pełen zbiornik mam 2400kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

u mnie 6.7 odmiana Tonacja średnio. Gdyby słońce nie przypaliło to by było więcej ale kawałek gdzie lepsza ziemia to również około 8.5t/h by wyszło ale słabsze kawałki ziemi zaniżyły niestety średnią. Pszenica poszła po 620 netto więc nie jest źle i to na paszę dla kur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areknn    6

A ty zazdrościsz czy co, że pytasz się skąd wie ile mu sypnęła?? wystarczy wiedzieć ile wchodzi do zbiornika i już ja w swoim bizonie pełen zbiornik mam 2400kg.

nie zazdroszczę Jak wykoszę i prosto z pola zwożę do silosu to mi nawet 8,9 ton wychodzi z ha

Edytowano przez areknn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Je też przeważnie liczę na zbiorniki w kombajnie, lub przyczepy, przecież wiem ile do kombajnu wchodzi, lub na przyczepy.

Ale w tamtym roku się przeliczyłem, średnia po sprzedaży wyszła mi ponad 500 kg/ha wyższa niż liczyłem, pszenica była cięższa.

Wczoraj kosiłem Juliusa i po przedplonie pszenicy dała z 6,5, a po rzepaku, byłem w szoku, zdrowo ponad 10 t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Julius super sypie , parametry 13,2 białka. opadanie 379. klasa 4a gleby.Jest bardzo cięzka.A z jakiej klasy gleby dała ci takie plony bo to też ważne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jeśli możecie dzielcie się spostrzezeniami odnośnie poszczegolnych odmian. U mnie na przydklad arkadia wygladala gorzej od muszelki bardziej podatna na chorboby wyższa sporo jej powykladało mimo to plony był raczej porównywalny do muszelki. Musze jednak pszyznac ze muszelka jest bardziej wymagająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Bamberka przy sredniej agrotechnice dałąok 7 t a niewygladala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycho30    0

milan mam do ciebie pytanie ile dać mocznika do opryskiwacza na 1h na ściętą słomę bo będę to robił pierwszy raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

a nie lepiej rozsiac siewnikiem? Myśle tak ok 10 kg mocznika na tone ziarna/słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Miałem Juliusa hektar IV klasa ziemi, raz skracana modusem, dwa zabiegi od grzyba i dostała 130kg N wynik równe 8 ton białko 14,5. Miałem też legende, kiepsko sie zapowiadała, bo ją troche popszypalało ale mnie zaskoczyła wynik 7,3tony z hektara białko 13,6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a u nas ani grama pszenicy jeszcze nie poszło pod kombajn bo pada prawie codziennie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Wczoraj skosiłem pszenicę i plon bardzo dobry pszenica ładna gruba i tu pytanie polecacie siać jeszcze raz na tym polu tą samą pszenicę?Myślałem o jęczmieniu ozimym ale pszenica mnie zadziwiła tylko nie wiem czy warto dwa razy ją siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek_1    6

Generalnie lepiej posiać coś innego, ale jeśli masz już siać tam znów pszenicę to radzę zmienić odmianę. ta sama odmiana drugi raz na tym samym polu może podeschnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj