Polecane posty

slawek2209    161

ochrona fungicydowa około 480 zł.w ubiegłym sezonie sprawdziła sie też ochrona wirtuoz ,soligor, osiris w tej odmianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Zobacz sobie jaki jest stosunek propikonazolu i cyprokonazolu w artei i menerze. Cena się nie bierze znikąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

U mnie w tym roku poszło na T1 Duett star 1l+ Property 0,3l+ Rubric 0,2l , T2 Credo 1l + Rubric 0,7l, T3 Tebu 1l. Nawożenie 160kgN, 90kg K, 50KgP, 28kgS. Arktis po pszenicy 8-10 pieter w kłosie, dwa górne liście czyste. Julius po motylkowych i warzywach zielony do spodu, po pszenicy 2 górne liście zdrowe trzeci zjedzony w połowie , 8-10 pieterek. Ziemia od 1 do 3 klasy, zasobna w P i Mg, średnio zasobna w K.

Jak sie nic nie stanie to plony mogą być niezłe ale obawiam się że cena to "zrekompensuje"


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

jaki plon zbieracie z odmiany arktis?W ubiegłym roku oddała 7 t ale podczas kwitnienia codziennie padało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

W tamtym roku akrtis oddała mi 7,5t z ha w tym roku zobaczymy zapowiada sie ładnie


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Mi to wygląda na septorioze plew.Niech nie ktoś poprawi jak się myle :)


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

panowie co sie dzieje z pszenicami u mnie w okolicy bieleją normalnie czym to może być spowodowane?

Fuzarioza kłosów, choroby podstawy źdźbła. Ale możliwe że to efekt suszy, czy niedoboru jakiegoś składnika.

Dlaczego uważacie że Artea nie była odpowiednia na T2?Przecież to jest to samo co Menara prawie..

Skład taki sam, tyle że menara ma 2x tyle cyprokonazolu co artea przy takiej samej ilości propikonazolu. I jest to trochę lepszy wariant bo cyprokonazol szybciej przemieszcza się w roślinie co ma duże znacznie w walce z septoriozą.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Ehh kiepsko będzie jak w najbliższych dniach nie popada :( ozime jeszcze ale pszenica jara zaczyna schnąć w oczach, w okolicy również można się pomylić z fuzariozą ale to nie to bo mam trochę piaszczystej gleby i tam najbardziej widać to a pszeniczka prawie co okwitła a słoma już sucha :( nie będzie deszczu to będą przyspieszone żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woly    0

Witam.To ja kolego Yngel to trochę Ci zazdroszczę,U mnie w mazowieckim pada i pada i chłodne noce,że w pszenicę grzyb się wdaje przez tą wilgotność i chłod.POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

woly przez chlod wdaje sie grzyb? Wlasnie jak jest mokro i goraco to najgorzej sie wdaje a nie jak zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Lubelskie wody pod dostatkiem przez ostatnią dobę , i niestety skagen poległ w walce z pionem , dobrze , że tylko 20% na razie ale patrząc na uprawy sąsiadów myślę że te 80% też nie ustoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

a co powiecie o hybrydowych odmianach pszenicy warto ich siać? czy to prawda ze skoszonym ziarnem nie można ponownie siać, gdyż się nie uda?? Mam możliwość przywiezienia z Anglii takich odmian jak HYSTAR, HYTECK i kilka innych ale nie pamiętam nazwy, z tego co wiem to z plonem rożnie bywa tyle ze na gorszych stanowiskach hybrydy lepiej wwychodza


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Jeżeli nasiona wypadaja cenowo tak samo jak zwykły kwalifikat to warto chociaż spróbować. Ale w innym przypadku, koszt 2 jednostek na 1 hektar to dla mnie było dwa lata temu 700zł - koszt się nie zwrócił, sama pszenica może była ładna, miała dużo pięterek, 11-12, ale ziarno było drobniejsze. Niestety plonu nie podam, bo 60-70% areału hybrydy zjadły sarny i dziki, ale nawet w badaniach pdo hybrydy słabo wypadają, poniżej plonowania odmian liniowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam. Mam takie pytanie odnośnie kłosów w pszenicy. Część kłosów mam na polu zieloną a drugą połowę prawie białą tzn takie place białe. Co to może być?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

A jak fuzarioza to bedzie znaczny spadek plonu?? Dodam ,że była pryskana 3 razy na grzyba ostatni zabieg 06,06. Tebu w górnej dawce .


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Całkiem białe kłosy to choroba podstawy źdźbła - zgorzel. Obejrzyj korzenie czy po wypłukaniu wodą są czarne. Jak stanowisko po zbożu to raczej to, tym bardziej że występują placowo. Teraz już nic na to nie poradzisz. Przy wykryciu tej choroby wiosna można próbować walczyć ale nie jest to zbyt skuteczne. Podstawa to płodozmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Witam. Mam takie pytanie odnośnie kłosów w pszenicy. Część kłosów mam na polu zieloną a drugą połowę prawie białą tzn takie place białe. Co to może być?

 

 

Susza.. ja mam tak samo ale w tych miejscach co gleba piaszczysta jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diabloo07    0

Witam moja pszenica ozima odmiana mewa wylegla. Jest nisko ziemi, czy jest szansa ze chociaz część dojrzeje? Do żniw jeszcze okolo miesiąc. Mial ktoś podobny przypadek? Czy najlepiej skosic na kiszonke albo na suche bale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj