Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek0808    6

Wyskoczyła mi miotła w pszenicy,czy warto pryskać jeszcze?pszenica już prawie przekwitła a miotła przerasta ją,miejscsami jest jej sporo.Jesienią była pryskana glinem ,wszystko było pięknie aż tu po tych deszczach sie ukazała..można jeszcze ją czymś zniszczyć bez spadku plonu czy sobie darować w tej fazie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

przy tej ilości co mówisz to sobie daruj, wychodzi na to że to z wiosennych wschodów, a ta nie jest taka groźna, rok temu taką miałem w mokrzejszych miejscach i było dobrze. jak kosisz kombajnem z kabiną to tym bardziej.

 

Jaki polecacie wilgotnościomierz do rzepaku, zboża i kukurydzy mokrej. Mi najbardziej podoba się ten http://allegro.pl/wilgotnosciomierz-cyfrowy-tester-do-zboza-i-nasion-i4229826566.html ma go ktoś? a może coś innego do max 2000 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja mam asonika .. jest do wszystkiego bardzo fajny i polecam


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

po rzepaku planuje posiać pszenicę, powiedzcie ile pod nią zastosować P i K? Słoma zostanie ścięta. Pod rzepak poszło 360kg\ha NPK 4-15-30, 100kg soli, 100kg NPK 8-20-30. gleba lekka, zawartość P średnia, K średnia, Mg niska. Czytałem że niektórzy po rzepaku w ogóle nie dają nawozów na jesieni.

w jakie plony celujesz?

Panowie czy warto jechać T3 z tebukonazolem.Pryskałem 3 tyg temu manara +amistar.Pszenica już prawie przekwitła.Chodzi mi o to czy warto zabezpieczyć kłos na fuzarioze czy nie koniecznie?

warto, ale jeżeli pszenica już przekwitła to nie wiem czy coś zdziałasz przeciwko fuzariozie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

ja mam asonika .. jest do wszystkiego bardzo fajny i polecam

Jeżeli działa on tak jak draminski ten zasypowy to dziękuje jako że przy zbożu jeszcze w miare to mokrą kuku mierzy z 10 % rozbieżnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

on nie jest do mokrej kukurydzy . do kukurydzy musi byc z młynkiem


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Koledzy poradźcie czy sypać 3 dawkę saletry ok. 120kg/h na kłosa jak już pszenica się wykłosiła? Czy poczekać i po kwitnieniu prysnąć odżywką, tylko jaką? Mam jeszcze basfalior 36 extra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Na nowo kupionej działce zasiałem pszenicę jarą , jest ładna. Ale wieczorami wychodzą na flagowy ,przedflagow ślimaki <na dzień chyba schodzą na niższe partie rośliny> Jest ich masa na średnio co 3-4 roślinie ślimak. I teraz pytanie - czy jest sens je zwalczać teraz? jakie powodują szkody w tej fazie <niedługo będzie się kłosić>? Zamierzam zasiać na tym polu rzepak jako roślinę następczą - a ślimaki w rzepaku to problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Takie pytanie. Pszenice już wykłoszona kwitnie i mam na polu jedno takie miejsce z 0,5ha (działka 34ha) gdzie jest bardzo ciężka glina pszenica wzeszła bardzo rzadko, wiosną było duże nasłonecznienie i wylazło mi tam masę GŁUCHEGO OWSIKA. I pytanie czy da się coś z tym jeszcze zrobić żeby to spalić ? Lada dzień owsik będzie się kłosił. Czym mogę opryskać to 0,5ha aby nie spalić całkowicie pszenicy która tam jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

Napisze ciekawostke na twój owsik może pomoże

Pryskałem pzenice od grzyba i dodałem 0.4l optimusa no i zostało mi w opryskiwaczu(400l) jakieś 60l dolełem wode i boru i pojechałem pryskać buraki a na drugi dzien zobaczyłem ze został spalony owsik w burakach tam gdzie zaczynałem . może by tym sprubować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Panowie czy warto jechać T3 z tebukonazolem.Pryskałem 3 tyg temu manara +amistar.Pszenica już prawie przekwitła.Chodzi mi o to czy warto zabezpieczyć kłos na fuzarioze czy nie koniecznie?

Jak już pszenica kończy kwitnienie to nawet tebukonazol niewiele pomoże.

A jak oceniasz menare z amistarem? U mnie trzyma super. Warte swojej ceny.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Miałem prysnąć zapobiegawczo tebu+na robala-skrzypionka ale widze że już jej nie ma prawie i skoro mówisz że tebu i tak w tej fazie na niewiele sie zda to odpuszcze sobie,później jeszcze mszyca może zaatakować.Menara z amistarem u mnie tez podziałała chyba dobrze bo nie widze aktywnych chorób tylko nie wiem jak długo taka mieszanka będzie trzymała skoro zabieg był 3 tyg temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Jak już pszenica kończy kwitnienie to nawet tebukonazol niewiele pomoże.

A jak oceniasz menare z amistarem? U mnie trzyma super. Warte swojej ceny.

Na fuzarioze może i nie pomoże, ale tego nie wiemy, aczkolwiek warto opryskać mimo wszystko. Zabezpieczy liść flagowy na kolejny okres - proponuję zrobić próbę na części pola i gwarantuje, że opryskana pszenica będzie dłużej zielona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek48    0

Witam.Mam takie pytanie czy można wykonać zabieg na T3 pszenice ozimą i pszenżyto w czasie kwitnienia.Czy zabieg nie strąci tych białych pyłków na kłosie,tzn nie zaszkodzi to kwitnięciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Na pszenicę jak kwitnie jak najbardziej, tylko przy takich temp. jak dziś pryskac nie wcześniej jak o 21.

Na pszenżyto nie pryskaj jak kwitnie, poczekaj po przekwitnięciu. Jeśli chcesz tanio to srodkiem zawierającym tebukonazol, a z inncyh środki zawierające np. protiokonazol, metkonazol, epoksykonazol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek48    0

@Darekpol dzięki za odpowiedź.Mam środek zawierający propikonazol.Ewentualnie zakupie tebu i nim opryskam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Propikonazol na przyszły rok, ewentualnie we wcześniejszych fazach można go wypryskać, aczkolwiek też zalecałbym coś do niego dodać. Kilka lat temu pryskałem propikonazolem jedno pole, a drugie tebukonazolem. Po propikonazolu nie było żadnego efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Może nie ten dział ale zapytam. :rolleyes: Po żniwach jak skoszę pszenicę myślałem żeby poplon zasiać.Najpierw puścić talerzówkę potem rozsiewaczem wysiać rzepak i zabronować.Potem przed sianiem talerz orka siew.Robił tak ktoś z Was?Tak ostatnio sobie umyślałem i nie wiem jak to wyjdzie. :huh: Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

Czy da sie zwalczyć życice wielokwiatową w pszenicy ? Widze że miejsami powychodziła to samo mam w jeczmienu jarym ale tam poszła Puma na owisk. Po jakim okresie czasu jest widoczne działanie pumy, możliwe że mogła by nie zadziałać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Witam.Może nie ten dział ale zapytam. :rolleyes: Po żniwach jak skoszę pszenicę myślałem żeby poplon zasiać.Najpierw puścić talerzówkę potem rozsiewaczem wysiać rzepak i zabronować.Potem przed sianiem talerz orka siew.Robił tak ktoś z Was?Tak ostatnio sobie umyślałem i nie wiem jak to wyjdzie. :huh: Jak myślicie?

Pod ozime daruj sobie. A jeśli pod jare to możesz tak zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

sybiuszek24 oczywiście że tak możesz zrobić tylko sporo czasu i paliwa idzie u nas sieją poplony bezpośrednio na ściernisko zarówno przed talerzówką albo ścierniskowcem i wschody dość dobre mają ja w zeszłym roku pierwszy raz tak zasiałem mam talerzówkę z dorobionymi bronami i jest równo jedynie przy bruzdach gdzie szła za głęboko wschody były słabsze jedynie w tym roku przypilnuję aby nie ryłem za głęboko i inaczej już nie będę siać potem przed orką znowu talerzowanie i orka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj