Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Yngel    2

Mam właśnie taki sam problem z owsem w jęczmieniu jarym ale też już jest w końcowej fazie kłoszenia i rezygnuję z herbicydu w takiej fazie rozwojowej jęczmienia ze względu na możliwość uszkodzenia, teraz to pozostaje albo zostawić jak jest lub wyrwać :( bo ja właśnie będę targał go ręcznie a z wiatrem sieje się na kilkaset metrów i następne pola mi się zasieje. Powiem Ci tylko tyle że na wiosnę pryskaj od owsa czy go widać czy nie bo i tak będzie, najlepiej zasiej jare zboże wtedy go bardzo dużo wyjdzie i tym samym więcej go zwalczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. W pszenicy ozimej dopiero teraz zauważyłem że jest sporo kostrzewy gdy się przebiła ponad nią. Da rade czymś teraz ją opryskać żeby nie wydała nasion??? Bo będzie spory problem na nastęny rok. Pszenica prawie w 100% wykłoszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja wczoraj leciałem razem z fungicydem.

Mam pytanie. Kupiłem w tamtym roku dwie odmiany pszenicy, Sailor i Arkadię, niestety gdzieś zagubiłem notatki na których kawałkach były siane, pszenice się wykłosiły i jedna z nich jest OSCISTA, teraz pytanie która, i czy wogule powinna być oścista, bo nikt mi nie mówił

że ma byś któraś oścista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Dziwną masz ocenę skuteczności regulatora... Dla mnie ocena jest czy zboże stoi do zbioru czy się położy...

nie no stojace jest wszystko zboze jak narazie tylko tak podalem bo jara do kolana a zimowa taka wielka wywalila czy cos zle skrocone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja wczoraj leciałem razem z fungicydem.

Mam pytanie. Kupiłem w tamtym roku dwie odmiany pszenicy, Sailor i Arkadię, niestety gdzieś zagubiłem notatki na których kawałkach były siane, pszenice się wykłosiły i jedna z nich jest OSCISTA, teraz pytanie która, i czy wogule powinna być oścista, bo nikt mi nie mówił

że ma byś któraś oścista.

Sailor na pewno nie jest oścista, bo ja ją mam. Pierwszy rok z centrali, 1ha na rozmnożenie, ale nie jestem zadowolony. Rośnie po łubinie a

i tak duża presja chorób, kłos taki sobie no i znajduje się w niej żyto. A na tym polu to żyta nie było co najmniej 6-7 lat.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Panowie sa u was już mszyce w pszenicy? Pryskaliście już?

u mnie wyskoczyła skrzypionka, i dodałem środek do T2/T3

mszycy jako takiej nie widziałem


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Żadna nie jest odmianą ościstą więc albo złą kupiłeś albo jakieś fałszerstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

po rzepaku planuje posiać pszenicę, powiedzcie ile pod nią zastosować P i K? Słoma zostanie ścięta. Pod rzepak poszło 360kg\ha NPK 4-15-30, 100kg soli, 100kg NPK 8-20-30. gleba lekka, zawartość P średnia, K średnia, Mg niska. Czytałem że niektórzy po rzepaku w ogóle nie dają nawozów na jesieni.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

u mnie wyskoczyła skrzypionka, i dodałem środek do T2/T3

mszycy jako takiej nie widziałem

ja też nic nie widzę ........sporadycznie gdzies sie trafi , więc w tym roku się obędzie bez pryskania na mszyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

mszyca w moim rejonie jest.U mnie juz nie ma.Pryskałem Rogorem razem z cyperkilem w zabiegu z Osirisem na kłos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

mszyca w moim rejonie jest.U mnie juz nie ma.

to w końcu jest czy jej nie ma? :blink: :blink: :blink: :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Sailor na pewno nie jest oścista, bo ja ją mam. Pierwszy rok z centrali, 1ha na rozmnożenie, ale nie jestem zadowolony. Rośnie po łubinie a

i tak duża presja chorób, kłos taki sobie no i znajduje się w niej żyto. A na tym polu to żyta nie było co najmniej 6-7 lat.

u mnie w ozonie z centrali na 5 ha po rzepaku jest jęczmień ozimy 4 rzedowy, a go na tym polu nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Panowie czy warto jechać T3 z tebukonazolem.Pryskałem 3 tyg temu manara +amistar.Pszenica już prawie przekwitła.Chodzi mi o to czy warto zabezpieczyć kłos na fuzarioze czy nie koniecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

 

u mnie w ozonie z centrali na 5 ha po rzepaku jest jęczmień ozimy 4 rzedowy, a go na tym polu nie było.

Jak siales to nie bylo w nasionach jeczmienia? Bo pszenica, a jeczmien to widac golym okiem raczej. Ja tez mam Ozona, a w nim jeczmien jary rosnie, ale to na pewno nie z siewem, tylko musial w ziemi 2 lata byc... Obok mam inna odmiane i to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magtom36    3

do Tomazi3p widzę że masz sporą wiedze i pewnie też doświadczenie z owsikiem to może minąłeś się z powołaniem!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Cóż Google nie boli. A z powołaniem póki co się nie minąłem. Z takim pytaniem to sobie do lekarza mogłeś pójść. Trochę fachowości by się przydało w określaniu gatunku chwastu. Nikt tu łaciny nie wymaga, ale powiedzieć że "owies głuchy" wyskoczył mi w pszenicy/jęczmieniu nie jest trudne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom28    0

panowie jutro mam zamiar prysnąć na mszyce i na grzyba, i zastanawiam się czy morzna dać jeszcze jakąś odżywke na ziarko i co najlepiej dać na grzyba na kłos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Jak siales to nie bylo w nasionach jeczmienia? Bo pszenica, a jeczmien to widac golym okiem raczej. Ja tez mam Ozona, a w nim jeczmien jary rosnie, ale to na pewno nie z siewem, tylko musial w ziemi 2 lata byc... Obok mam inna odmiane i to samo.

nie zwracałem uwagi, ale być musiało skoro jest, był wczesniej rzepak jęczmień pszenica jęczmień pszenżyto itp, ale jęczmieńn jak był to jary i nie czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

Jak wyglądają wasze pszenice chorobowo.?

U mnie flagowy i podflaga czysta. Na 3-cim liściu bywa septoria i DTR. Kilka dni temu poszedł 1lTebu a na T2 1l Credo +0,7 epoksy.

Chciałbym żeby jeszcze co najmniej miesiąc popracowała .


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Czy owies głuchy jak wypuści wiechę wystarczy nożyczkami powycinać czy on dojrzeje leżąc na ziemi (mowa o kłoszącym się owsie głuchym) bo z korzeniami wyrywać to roboty mam na parę dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj