Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kas    155

Koledzy czym poprawić pszenicę jarą . Potraktowałem chwastoksem turbo i odbiła przytulia i rumian , pszenica jest już w fazie strzelania w źdźbło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogi123    0

Koledzy czym poprawić pszenicę jarą . Potraktowałem chwastoksem turbo i odbiła przytulia i rumian , pszenica jest już w fazie strzelania w źdźbło .

Starane 250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Panowie kiedy najlepiej rzucić 3 dawkę saletry, pszenica wykłoszona w około 80%, sypać teraz między deszczami czy poczekać aż się całkiem wykłosi? Na drugą dawkę sypałem w tym roku mocznik 10.04 między czasie przez przypadek dostała dość duża dawkę Basfalioru 36 extra, także pszeniczka ciemna jak niebo przez ostatnie dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

jeżeli planujesz dać saletre to tuż przed wykłoszeniem,czyli teraz.oczywiście jeżeli warunki pozwalaja[wilgoć]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
Napisano (edytowany)

panowie czy jest oprysk na panienki-mak polny ktorym by mozna bylo je zwalczyc w bezpieczny sposób dla pszenicy ozimej która sie wykłosiła

Edytowano przez tomekZ058

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5
Napisano (edytowany)

Po ostatnim oprysku Soligorem pszenica ozima zaczęła mi żółknąć. Przypaliłem ją opryskiem? dałem sam Soligor w zalecanej dawce. Pryskane 21 maja, była bardzo ciepło i słonecznie ale oprysk robiłem o 17. Ewentualnie czy to jakiś niedobór? Trochę na magnez wygląda?

post-13082-0-79189900-1401552791_thumb.jpg

Edytowano przez majes

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13
Napisano (edytowany)

Po ostatnim oprysku Soligorem pszenica ozima zaczęła mi żółknąć. Przypaliłem ją opryskiem? dałem sam Soligor w zalecanej dawce. Pryskane 21 maja, była bardzo ciepło i słonecznie ale oprysk robiłem o 17. Ewentualnie czy to jakiś niedobór? Trochę na magnez wygląda?

Jak np. w dzien miales 29 st.c w cieniu to o godz. 17 bylo nie mniej jak 28... W upaly to najwczesniej wykonywac zabieg o 19. Warto niekiedy patrzec na termometr. Edytowano przez Darekpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor-7340    192

Witam

Czy do Duettu Ultra dodawać jeszcze na kłosa mocznik lub siarczan czy juz nie ma sensu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

5% mocznika i 3% siarczanu nie zaszkodzi. Tylko nie stosować mocznika i siarczanu w fazie kwitnienia pszenicy!


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

mialem podobnie, po tygodniu bylo ok

 

Też popazyles rośliny połyskiem?

 

Jak np. w dzien miales 29 st.c w cieniu to o godz. 17 bylo nie mniej jak 28... W upaly to najwczesniej wykonywac zabieg o 19. Warto niekiedy patrzec na termometr.

 

Aż tak wysokiej nie była Max 25, później jak bym zaczął nie zdążył bym z opryskiem, następne kilka dni były burze.

Zasilić ją czymś teraz? Czy zostawić i tak jak kolega wyżej pisze minie samo?

 


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr63a    2

witaj majes,

ja nie wiem od czego byly te poparzenia, moze temperatura albo cos innego, napewno nie od soligora bo pryskalem nim rożne pszenice: muszelke turnie jantarke i banderole, oprysk byl w godzinacg wieczornych gdzie temp byla ma 20 stopni, a przypalenia byly tylko na banderoli, wiec raczej na 99% to nie wina soligoru, on pomaga a nie szkodzi

 

witaj majes,

ja nie wiem od czego byly te poparzenia, moze temperatura albo cos innego, napewno nie od soligora bo pryskalem nim rożne pszenice: muszelke turnie jantarke i banderole, oprysk byl w godzinacg wieczornych gdzie temp byla ma 20 stopni, a przypalenia byly tylko na banderoli, wiec raczej na 99% to nie wina soligoru, on pomaga a nie szkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor-7340    192

5% mocznika i 3% siarczanu nie zaszkodzi. Tylko nie stosować mocznika i siarczanu w fazie kwitnienia pszenicy!

 

W kg/ha to wychodzi 15 kg mocznika i 9 kg siarczanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Po ostatnim oprysku Soligorem pszenica ozima zaczęła mi żółknąć. Przypaliłem ją opryskiem? dałem sam Soligor w zalecanej dawce. Pryskane 21 maja, była bardzo ciepło i słonecznie ale oprysk robiłem o 17. Ewentualnie czy to jakiś niedobór? Trochę na magnez wygląda?

widac przypalenia na koncach lisci tebukonazolem zawartym w soligorze.Pomimo ze pryskałes o 17 w łanie temp.jest wyższa.Na lisciach widac septorioze stad pszenica jest żólta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Panowie mam takie pytanie pszenica jest w pełni kłoszenia i jak co roku widać że 2-3 pierwsze ziarniaki(licząc od dołu) sa takie male jakby nie wykształcone. Jaka moze byc przyczyna niedobór azotu czy mikroelementów czy innych składników. Czy po prostu wszystkiego jej zabrakło zeby wykształcić wszystkie ziarniaki jakie zawiązała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

przyczyn może byc wiele: brak mikroskładników, niedobór azotu czy nawet susza


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Po ostatnim oprysku Soligorem pszenica ozima zaczęła mi żółknąć. Przypaliłem ją opryskiem? dałem sam Soligor w zalecanej dawce. Pryskane 21 maja, była bardzo ciepło i słonecznie ale oprysk robiłem o 17. Ewentualnie czy to jakiś niedobór? Trochę na magnez wygląda?

Opryskałem Soligorem i myslałem, że przypaliłem ale mijak 3m nie opryskany wyglada identycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

więc to nie przypalenie tylko oznaka choroby, wcześniej nie była widoczna teraz dopiero wychodzi ale środek powinien ją zatrzymac


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

losktos ma racje u mnie to samo się zrobiło jechałem na flagę triazol plus strobiluryna, sam myślałem że to przypalenia pryskałem w dzień w tem 25 stopni ale to wyszły utajnione oznaki chorób teraz pszenica ma delikatne plamki ale już jest pięknie zielona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

panowie pytanie zamirem pszenice jarą moge prysnąc i czy to bedzie w miare skuteczne jest troche mączniaka i septarjoza sie zaczyna była wczesniej tiltem robiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Agil piękny jak na razie , kłosa dorodne :)

http://e-fotek.pl/images/94791847795167638060.jpg

 

http://e-fotek.pl/im...59683169055.jpg

 

http://e-fotek.pl/im...09734841584.jpg

 

http://e-fotek.pl/im...23809855406.jpg

 

A to dopiero poczatek kłoszenia :) Mszycy na razie nie ma :)

 

KWS OZON dopiero zaczyna się kłosić .

Fotki nie bawem :)

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Panowie kto ma posianą pszenicę Agil i Toras niech się podzieli info o tych odmianach?? i jak można to fotę do galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj