Polecane posty

farmervip    78

Tylko że u mnie na 99% wina oprysku bo mam zasiane 4 odmiany i wszystkie tak samo wyglądają a na kawałkach gdzie nie jechałem na t2 nie ma przypaleń


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
Napisano (edytowany)

2X po prawie 300kg saletry 34%N

Do tego dolistnie Ferti 19 19 19.

Na dniach pójdzie Amistar z Menara ochrona T2/T3

 

 

A co sie stanie jak będzie padac podczas kwitnienia Sławku?

 

Michalmeer brak magnezu i końcówki żółkną.

Opady podczas kwitnienia wpływaja na zapylenie.Jest mniej ziaren w kłosie. Co do przypalen u kolegi @farmervip to wina połączenia mocznika z tebukonazolem zawartym w Falkonie i po części temperatury.W łanie zboża jest cieplej niz wskazuje termometr w cieniu

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

mam pszenice paszowe i teraz dylemat czy dawać azot na kłos czy nie .. nie sprzedaje jakościówki]


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

ile azotu dałeś wczesniej?jesli na paszówke to nie ma sensu dawać na kłos o ile nawożenie było dosyć wysokie i przedplon dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

przed plon rzepak .. nawożenie w czystym około 140 kg


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Ja bym dał. Ziarno będzie równiejsze omłot dokładniejszy. Chyba ze nie zamierzasz dawać ochrony na kłosa to daruj sobie azot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

farmervip wg mnie to wina zbyt wysokich temperatur i oprysków fungicydowych. Jak patrzę na twoje zdjęcia to jakbym swojego Sailora oglądał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    71

ja poleciałem dziś na flagowy Basfoliarem i kończe w tym sezonie z pszenicą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Napisano (edytowany)

Panowie jak nazywa sie zamiennik Artea ?

Kupie gdzieś np 0.2 albo 0.5litra Artea albo jakiegoś zamiennika?majacy te same substancje?

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie słyszałem aby Artea miała zamienniki, taki sam skład ale w innych proporcjach ma menara. Ale na co Ci zamienniki? Artea nie należy do jakiś przesadnie drogich fungicydów.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

ja słyszałem ze manera to artea i już artey sie nie kupi tylko manere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Napisano (edytowany)

Nie słyszałem aby Artea miała zamienniki, taki sam skład ale w innych proporcjach ma menara. Ale na co Ci zamienniki? Artea nie należy do jakiś przesadnie drogich fungicydów.

Mili wiem , ale brakło mi 0.2-0.5l

Napisz mi co moge dodać do Amistaru by było dobrze w fazie T2-T3.

 

luc93 Artea kupi cały czas , ile tylko chcesz.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

panowie moja legenda tez zaczyna sie klosic

naliczylem 22-23 pietra

to w miare dobry wynik?

wybaczcie pytanie ale pszenice sieje pierwszy raz

narazie dostrzegam tylko dwa rzedy ziaren, reszta z czesem sie wyksztalca czy jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejg120    0
Napisano (edytowany)

WITAM. Mam pszenicę Scagen wyglądającą ładnie, która zaczyna się kłosić. Ochrona t1-tilt+mirage T2 około 2 tygodnie temu acanto+duet ultra i teraz T3 osiris lub tebu. Tylko niewiem czy już jechać czy jeszcze poczekać aż wykłosi się dobrze. A może na t3 coś innego polecacie,żeby ochronić przed fuzariozą i septorizą plew oraz rdzą.

 

 

panowie moja legenda tez zaczyna sie klosic

naliczylem 22-23 pietra

to w miare dobry wynik?

wybaczcie pytanie ale pszenice sieje pierwszy raz

narazie dostrzegam tylko dwa rzedy ziaren, reszta z czesem sie wyksztalca czy jak to jest?

22 piętra to aż niemożliwe chyba że policzyłeś z dwóch stron razem. Ja w swojej naliczyłem 12-10 i wydaję mi się że to dużo,a kłos ma około 15cm i dostała około 190kg N. A na okolicznych polach ma 6-8 pięterek.Cofnij się na poprzednią stronę to zobaczysz zdjęcie że pszenica ma 10 pięterek i jest ładna. Ja w swojej liczę na 8t, a jak wyjdzie to zobaczymy. Edytowano przez andrzejg120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pszenice pryskałem 0,6 zenit + 0,8 mondatek 2 tygodnie temu 0,6 falcon czy warto popryskać jeszcze jakimś fungicydem pszenice jeśli tak to czym dodam że kłosy już w 75% rozwinięte???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

to pewnie policzylem z dwoch stron, liczylem ziarenko z jednej i odrazu z drugiej te znajdujace sie wyzej

w takim razie moja tez pewnie bedzie miala kolo 10-12 pieter

 

czyli to dobry wynik?

tylko ze naliczylem jakies wlasnie 20-24 ziarna, roznie w klosie , tak jakby bylo tylko po 2 ziarna na pietrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

U mnie tez jest od 10-12 (pędy z rozkrzewień wiosennych 8) pięterek. Dostała 180 kg N. Zobaczymy co z tego będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ja słyszałem ze manera to artea i już artey sie nie kupi tylko manere

Oba sa w sprzedaży. Menare wprowadzili rok lub 2 lata temu. Skład mają taki sam, tylko menara ma 2 razy wyższą zawartość cyprokonazolu.

Mili wiem , ale brakło mi 0.2-0.5l

Napisz mi co moge dodać do Amistaru by było dobrze w fazie T2-T3.

Wybór masz bardzo szeroki. Rejestracja jest z artea lub menara. Ale na forum już widziałem ze mieszali z tebukonazolem to całkiem dobra mieszanina.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Wtam mam problem w pszenicy ozimej zauwżyłem owies głuchy czy można jeszcze coś poradzić dzięki za podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ma poblem z miotla w pszenicy.Pszenica sie klosi ładnie tylko ta miotla gdzie niegdzie wychodzi. Mozan ja w jakis sposób teraz zniszczyc czy juz nie ma sensu?

Ponadto jak koledzy wyzej mam przypalone koncowki lisci.pryskałem na T2 arta + mocznik i to penie przez ta mieszanke tak sie stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

przy takiej ilosci 12 pieter ile moze byc ziaren w klosie?

mam legende

gdzies widzialem ze legenda powinna miec 40 ziaren w klosie tzn ze kolo takiej liczby mam sie spodziewac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Witam ma poblem z miotla w pszenicy.Pszenica sie klosi ładnie tylko ta miotla gdzie niegdzie wychodzi. Mozan ja w jakis sposób teraz zniszczyc czy juz nie ma sensu?

Ponadto jak koledzy wyzej mam przypalone koncowki lisci.pryskałem na T2 arta + mocznik i to penie przez ta mieszanke tak sie stało?

 

Teraz to chyba za późno na zwalczanie miotły, policz ile jej jest na m2 jak nie ma więcej jak 30 to nie zrobi nic pszenicy.

Mocznikiem mogłeś przypalić przy tych temp. co teraz mamy całkiem prawdopodobne.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Mili wiem , ale brakło mi 0.2-0.5l

Napisz mi co moge dodać do Amistaru by było dobrze w fazie T2-T3.

 

luc93 Artea kupi cały czas , ile tylko chcesz.

możesz dodać Duet Ultra, lub czysty epoksykonazol + tebukonazol


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj