Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    319

domieszać tebukonazol "tebu"? jakie dawki ??

a może zastosować tylko i wyłącznie tebukonazol -choć chciałbym tego uniknąć muszę opróżnić swoja szafkę z ogólnie pojętymi ŚOR

Sądzę że to nie ma sensu. Propikonazol i cyprokonazol powinny z fuzariozą dać radę tak samo jak i tebukonazol.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

u mnie też widać takie przebarwienia, pewnie septorioza i planuję dać na dniach Soligor 1l i to było by na tyle z ochrony, kłoski już się pojawiają i zastanawiam się czy już pryskać czy jeszcze czekać na kłos i czy dodać jakieś odżywki, siarczan Mg może mocznik czy już nic nie dodawać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

u mnie zółkną koncówki liści w pszenicy ,, czym to moze być spowodowane .. wykluczam choroby grzybowe bo była chroniona prawidlowo


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Napisano (edytowany)

@KULAWA_KOZA- Pszenica prawie jak u mnie. Ile N zastosowałeś łącznie?

2X po prawie 300kg saletry 34%N

Do tego dolistnie Ferti 19 19 19.

Na dniach pójdzie Amistar z Menara ochrona T2/T3

 

septoria juz jest.widac ja wyraznie.teraz wazny termin aby nie padało podczas kwitnienia

A co sie stanie jak będzie padac podczas kwitnienia Sławku?

 

Michalmeer brak magnezu i końcówki żółkną.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78
Napisano (edytowany)

Panowie,

Możliwe by 35kg mocznika + 12kg siarczanu mag na 850L wody tak przypaliło pszenice??

post-44137-0-39381300-1401017730_thumb.jpg

post-44137-0-71595700-1401017992_thumb.jpg

post-44137-0-46082800-1401018069_thumb.jpg

post-44137-0-85916300-1401018361_thumb.jpg

post-44137-0-20248000-1401018411_thumb.jpg

post-44137-0-80273600-1401018450_thumb.jpg

Edytowano przez farmervip

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Panowie,

Możliwe by 35kg mocznika + 12kg siarczanu mag na 850L wody tak przypaliło pszenice??

A ile dawałeś litrów wody na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Panowie,

Możliwe by 35kg mocznika + 12kg siarczanu mag na 850L wody tak przypaliło pszenice??

Domyślam się że tą ilością cieczy zrobiłeś ze 3 ha więc nie powinno , no chyba że robiłeś przy dużym nasłoneczmieniu i wysokiej temp. a do tego jeżeli było dużo opadów ostatnio u ciebie to powłoka ochronna liścia mocno wypłukana i osłabiona , ja u siebie miałem robić też mocznik , odżywki i t2 razem ale chłopaki z agrosimexu wybili mi to z głowy , powiedzieli że po takich opadach jakie u nas były ostrożnie podchodzić do wszelkich mieszanin , aczkolwiek ostatnią beczkę 0,70ha zrobiłem razem i nic się nie stało ale robiłem to już o półmroku a i w poniedziałek i temp. nie były jeszcze takie wysokie jak teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie,

Możliwe by 35kg mocznika + 12kg siarczanu mag na 850L wody tak przypaliło pszenice??

Cosik rzadka :huh: ta pszeniczka :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ok 3,40 ha, słonca prawie już nie było bo godz 19:30 przejechałem tez po pszenżycie i jemu nic nie zrobiło

 

Cosik rzadka :huh: ta pszeniczka :unsure:

Tak ci się tylko wydaje bo faktycznie na zdjeciach wyglada rzadka


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

farmervip

Ten cienki, jasnobrązowy, uschnięty brzeg liścia, w szczególności końcówka liścia, to jak najbardziej może być po moczniku, ale co do żółtej końcówki liścia to nie powiedziałby że po moczniku. Dawka mocznika odpowiednia jak na tą fazę pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

To w takim razie co jej sie dzieje bo grzybki to nie są, na t1 poszło capallo a na t2 falcon odmiana to sailor dziwi mnie to troche bo pierwsze objechanie w koło pola (4ha) bardzo mało widać przypalenia dopiero następne przejazdy wyglądają dużo gorzej


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

własnie magnezu dostała 4 razy w postaci siarczanu i dotego w odzywkach jeszcze był .. wiec to nie magnez


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak pszenica ozima nierowna jest sa takie place ze ejst miejscami wieksza miejscami taka mala to co to moze byc czego brak albo jak place sa na calym polu np pszenica jara ladna a takie place ze taka mala jakby nic nie bylo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

Panowie,

Możliwe by 35kg mocznika + 12kg siarczanu mag na 850L wody tak przypaliło pszenice??

jaka jest faza tej przenicy jakim opryskiem moge wjechać może być manera ? czy za poozno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

A co sypnąć na 3 dawkę nawozu- mocznik czy saletra(planuję tak ok. 100-120 kg któregoś z tych nawozów)? Celuję w ok 7 ton z hektara. Pszenica dostała około 150 kg Azotu na hektar do tej pory, jeszcze wszystkie kłosy nie wyszły, tak z 80% już widać. Siać teraz czy poczekać jeszcze parę dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Takie pytanie.

Ze względu na przebieg pogody nie mogłem wjechać z Regulatorem (Cerone) na pszenicę. Byłem dzisiaj na polu zaczynają się pojawiać gdzieniegdzie pierwsze kłosy i pytanie czy mogę jeszcze jutro z rana polecieć z tym cerone w dawce 0,4l czy uszkodzę pszenicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Trochę nie w temacie ale po przejściu gradu większość liści flagowych jest porozrywana jest sens to zgłaszać do ubezpieczalni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tej fazie bym nie ryzykował. Ja stosowałem na liść podflagowy już zaczynał sie pokazywać flagowy i pszenicę ładnie usztywniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr322    1

To w takim razie co jej sie dzieje bo grzybki to nie są, na t1 poszło capallo a na t2 falcon odmiana to sailor dziwi mnie to troche bo pierwsze objechanie w koło pola (4ha) bardzo mało widać przypalenia dopiero następne przejazdy wyglądają dużo gorzej

Bo pewnie siadała rosa i dlatego późniejsze przejazdy wyglądają gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

No co jak co ale napewno to nie wina rosy :lol: , tak się zastanawiam czemu pszenżyta nie przypaliło?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekburza3    0

Farmervip u mnie w pszenicy sailor mam podobne objawy a w ostatnim czasie nie wykonywałem w niej żadnego zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj