Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Michalmeer    483

u mnie już pojade 4 raz na grzyba który to bedzie na kłos .. masowe nasilienie grzyba ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Witam ..pszenica zaczyna sie klosic..czy moge opryskac ja teraz odzywka?czy nie ma sensu?


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Czy jak dam Fandango 1l + 6 kg siarczanu magnezu + Insol 3 1l + Fastac na mszyce to nie przypali ?? na drugiej części będzie to samo tylko zamiast Fandango będzie Falcon :) pszenica w fazie liścia flagowego


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzejns    1

Witam,w pszenicy ozimej w fazie liścia podflagowego wyskoczyła miotła,próbował ktoś z was może pryskać apyrosem bo mi został czy tylko puma i axial wchodzi w grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Znam rolnika który stosował to w fazie kłoszenia, efekty nie za ciekawe. Za ciekawostkę mogę powiedzieć że na terenie bodajże UK sulfosulfuron zalecany jest bodajże do fazy przed BBCH 39. Oczywiście w PL stosowanie w tej fazie herbicydu jest nielegalne. Taka rejestracja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zauważyłem w pszenicy rudawe plamki i "upalone" liście.

Podobno spowodowane jest to dodaniem mocznika do Artey :/

I teraz pytanie do was.

Czy jeżeli zabieg był wykonany przed tymi deszczami to coś wytrzyma jeszcze czy nie zastanawiać się i wjeżdżać z 3 zabiegiem.

Jeżeli tak to co polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jeżeli zabieg był wykonany na godzine - 2 przed deszczem to spokojnie zadziała

CO myślicie o Yamato na T3?

nie za specjalny wybór. Już chyba lepsze będzie Tebu lub Tebu + Topsin


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

panowie jaki doby fungicyd dać w pszenicy jarej, chciałbym wykonać tylko jeden zabieg,raz a porządnie.pszenica ma już 2-3 kolanka . poradźcie jaki środek zastosować lub mieszaninę środków??? i co dać na t2 w ozimej na pierwszy zabieg poszedł wirtuoz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Pszenica zaczyna się wykłaszać i zaczyna po ulewach jakieś trawisko wychodzić jak mówicie o opryskaniu pumą? będą straty w plonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

milanreal1 - kolego eforia została wycofana, nie z powodu końca rejestracji tylko coś z nią było nie tak, może zalegała albo coś

Hmm pierwsze słyszę, wujek google też milczy. Podaje tylko o rejestracji z 2012r czyli tylko na 2 lata to coś krótko.

W pszenicy ozimej na około 30 arów przetwała miotła zbożowa i jest tege sporo . Łan jest gęsty wiec nie spenetruje na chwilę obecną tego oprysk. Czy nie zaszkodzę pszenicy gdy bym opryskał pumą uniwersal jak wszystko by się juz wykłosiło ? W sklepie powiedziano mi że mogę choć puma ma rejestracje tylko do końca krzewienia.

Czy modus podany na liśc flagowy podczas niedoboru może spowodować poważne obnizenie plonu ?

Do liścia flagowego można dać axial. Rejestracja jest.

Koledzy, nieco szybka sprawa...

Wiem że na mączniaka najlepsze morfoliny ale czy w mniej zaawansowanym stadium dawka 1l tebukonazolu 250g + 0,6l epoksykonazolu 125g poradzi sobie?

Drugie pytanie bo zostało mi jeszcze Duetu Ultra i Arteii. Czy mogę zrobić na pozostałą pszenice mieszanki: Duet Ultra + jakaś morfolina (specjalnie dokupiona bo mączniaka więcej) i druga mieszanka: Artea + morfolina?

Trzecie pytanie czy do powyższych kombinacji w pszenicy moge dodać jeszcze Moddus (do kłoszenia około tydzień).

1. Przy mniejszej presji triazole dadzą radę z mączniakiem.

2. Możesz ewentualnie zrobić takie mieszaniny.

3, Już dość późno na moddusa. Jeżeli to konieczne to daj, choć jak dalej będą takie upały to darować sobie regulator.

Witam,w pszenicy ozimej w fazie liścia podflagowego wyskoczyła miotła,próbował ktoś z was może pryskać apyrosem bo mi został czy tylko puma i axial wchodzi w grę?

Apyros już nie. Puma lub axial choć rejestracje ma chyba tylko axial.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Czy modus zastosowany w pszenicy na kłos może narobić szkód ? Bo mam jescze kawałek do poprawki a pierwsze pojedyńcze kłosy zaczeły się pojawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5
Napisano (edytowany)

asashi to jest chyba symulator wzrostu a nie regulator to różnica znaczna kolego

stymulator

Asahi to stymulator a to róznica ;) Łanu nie reguluje wiec moddus wskazany.

 

A właśnie że nie, na etykiecie rejestracyjnej http://www.arystalif...ta_asahi_sl.pdf jest napisane regulator wzrostu.

I kto miał rację? Wszyscy :) Bo rzyczywiście w broszurach i prawie wszędzie piszą że to stymulator a na etykiecie regulator.

 

No nic Moddus poszedł w dawce 0,3, raczej szkody nie powinien wyrządzić.

Edytowano przez majes

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

stymuluje wzrost a reguluje wzrost gdy na polu miejscami lub wszedzie slabo rosnie przez rozne czynniki(nie dziala na dobrze rosnace rosliny) . powinno pisac stymulator a ze reguluje(wspomaga wzrost slabych roslin i zrownuje z innymi) napisali regulator.

Dla mnie to wspomagacz jak Kelpak tyle ze u mnie Asahi dziala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
multi7    1

Co sądzicie o takiej mieszaninie 0.5l fandango + 0.8l tebukonazolu + nawóz dolistny zbożeplus na zabezpieczenie kłosa w pszenicy ozimej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Mam kupiony duet ultra i sie zastanawiam kiedy pryskać będzie to drugi i ostatni zabieg. Pszenica aktualnie jest w fazie pękania pochwy i wygląda zdrowo, pryskać już teraz czy czekać aż się wykłosi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

manera na kłos dobry wybór ??

 

pojawiaja sie pierwsze kłosy w jakiej fazie "życia" kłosu go zabezpieczyc i delikatnie mocznikiem potraktowac 3-4kg-ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Menara jest dobra na T2, ale w T3 też powinna się sprawdzić, w końcu to tylko dwukrotnie wyższa zawartość cyprokonazolu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

Hmm pierwsze słyszę, wujek google też milczy. Podaje tylko o rejestracji z 2012r czyli tylko na 2 lata to coś krótko.

pracowałem w sklepie z SOR i normalnie mial datę ważności itp, ale we wrześniu był już zakaz obrotu, czy jakoś tak, już dokładnie nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Menara jest dobra na T2, ale w T3 też powinna się sprawdzić, w końcu to tylko dwukrotnie wyższa zawartość cyprokonazolu.

 

 

domieszać tebukonazol "tebu"? jakie dawki ??

 

a może zastosować tylko i wyłącznie tebukonazol -choć chciałbym tego uniknąć muszę opróżnić swoja szafkę z ogólnie pojętymi ŚOR

Edytowano przez PROXIMAMICHAL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Kłosa pomału wychodzą ale tylko w Agil-u

62133065588788020859.jpg

78943708790091252066.jpg

07577344214602523508.jpg

Kłosa ładne , ciekawe jakie ziarno bedzie :rolleyes: pochwa gruba i dorodna :lol: to i kłos ładny B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Ale jakaś choroba się za nią zabierała lub zabiera bo po liściach widać przebarwienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Napisano (edytowany)

Akurat takie miejsce , ale na ogół jest zdrowa.Spóżniłem T2 bo T1 nie zadziałało bo w nocy było 0-1" a ja kropiłem pod wieczór.

Ale ogólnie jest piekna , nowe liscie które potem szły były już zdrowe.Myśle że plon da zadawalajacy

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

septoria juz jest.widac ja wyraznie.teraz wazny termin aby nie padało podczas kwitnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj