Polecane posty

losktos    356

epoksykonazol lub cyprokonzol

co daje 3 dawka azotu? tylko poprawia parametry czy wplywa tez na plon?

wpływa na parametry jakościowe ale i na MTN czyli na plon też


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogi123    0

czy mozna opryskac mustangiem razem z pumą?

Nie mieszaj pumy z niczym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

panowie po jakim czasie działa moddus, ja wczoraj prysnąłem jarą pszenicę w stadium 2-3 kolanka, dawka 0,4l/ha moddusa a dziś poszła saletra 150 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@batman17 taka dawka moddusa może trzymać nawet 4 tygodnie

posłuchałem dobrych rad mądrych ludzi i dziś prysnąłem pszenicę jarą samym Linturem ale zboże jest już w większości w fazie 2 kolanka i nawet zaczyna się kłaść w niektórych miejscach i na sam Antywylegacz 675 jest trochę późno jaką mieszaninę z moddusem proponujecie i ile mam odczekać na kolejny zabieg?

Antywylegacz jest teraz ryzykowny. Jak chcesz go koniecznie dawać to max 0,5l. Moddusa 0,3l to taka dość mocna dawka, powinna mocno usztywnić rośliny.

Jakie mogą być efekty zbyt późnego stosowania regulatorów wzrostu?

Jeśli na etykiecie jest "do liścia flagowego" to rozumiem ze do fazy ukazywania się pierwszych ości kłosa. Dobrze rozumuje?

@milanreal1 jutro ide na pole dokładnie sprawdzić w jakiej fazie jest pszenżyto i pszenica i jade z samym moddusem. Boje ze się porwali, zwłaszcza ze jedno jak i drugie na razie dostało ok 150kg/N/ha i planowalem jeszcze dac pod 180.

Ciągle zastanawiam się dlaczego moddus ma w etykiecie pszenżyto do drugiego kolanka i czy nie narobie gnoju jak prysnę na liść flagowy.

Zbyt późno dany regulator może utrudniać kłoszenie, oraz problemy z wykształceniem ziarna. Ogólnie z dawaniem regulatorów trzeba uważac i lepiej jest go dać wcześniej niż za późno, choć rok temu ktoś usztywniał pszenice moddusem gdy kłosy wychodziły z pochwy liściowej i nie było żadnych negatywnych skutków.

Z tą rejestracja to nie mam pojęcia czemu tak jest. Choć w sumie jak zalecają 0,6l moddusa to taka dawka pszenżyto będzie trzymała do samego kłoszenia.

U mnie pszenica ozima Bogatka wczoraj zaczęła się kłosić. Ma wysokość 80cm. Na liść podflagowy (a miejscami widoczny liść flagowy) dałem 0,2l Moddusa. Teraz mam zamiar opryskać ją Zafirem. Nie połamie się chyba od przejazdu C-330?

Już się pryskało żyto na ponad metr i nic się nie działo. Choć ciekawiej robi się zabiegi w zbożach traktowanych moddusem, tak głośny i wyraźny szelest roślin. W zbożach nie skracanych te rośliny łatwiej się pochylają.

Czym pryskac skutecznie na skrzypionke w takie ciepło?

Ok godziny19 to jeszcze w cieniu będzie z 20C a w łąnie zboza więcej ,kupione mam decis i karate zeon - one niby na nizsze temperatury na wyższe Bi58 ale nie byłem zadowolony z działania w ubiegłym roku. Miałem w ubiegłym roku nowy srodek eforia Syngenty niby niezależny od temperatury w tym już go nie ma w sprzedaży.

To chyba raczej sklep nie ma tego środka. Eforia chyba została 2 lata temu dopiero wprowadzona do obrotu, nie możliwe żeby już rejestracja się skończyła.

Zwykły tebukonazol będzie za słaby na rdze?

Tebukonazol też jest dobry na rdzę. Choć za najlepsze trazole na rdzę uważam cyprokonazol, epoksykonazol, tebukonazol.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210
Napisano (edytowany)

 

 

Koledzy pomóżcie- dzisiaj w pszenicy ozimej zauwarzyłem niedobitki miotły po zastosowaniu lanceta plus. Czym moge ją teraz potraktować żeby było było bezpiecznie ( faza liścg flagowego , za około tydzień będzie się kłosić.) Bardzo prosze o szczerą odpowiedz.

 

Koledzy pomóżcie- dzisiaj w pszenicy ozimej zauwarzyłem niedobitki miotły po zastosowaniu lanceta plus. Czym moge ją teraz potraktować żeby było było bezpiecznie ( faza liścg flagowego , za około tydzień będzie się kłosić.) Bardzo prosze o szczerą odpowiedz.

Edytowano przez ovi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44
Napisano (edytowany)

eżeli zboże jest naprawdę w fazie 39 lub wcześniejszej to -Axial, jeżeli miotła przed fazą liścia flagowego to 0,35l aż nadto. Jeżeli to są naprawdę niedobitki to zastanów się czy jest sens ekonomiczny przedewszystkim, bo nie sposób jest wywalić 120-130zł na zniszczenie 1 czy 2 egzemplarzy ASV

Edytowano przez Tomazi3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

milanreal1 - kolego eforia została wycofana, nie z powodu końca rejestracji tylko coś z nią było nie tak, może zalegała albo coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy pomóżcie- dzisiaj w pszenicy ozimej zauwarzyłem niedobitki miotły po zastosowaniu lanceta plus. Czym moge ją teraz potraktować żeby było było bezpiecznie ( faza liścg flagowego , za około tydzień będzie się kłosić.) Bardzo prosze o szczerą odpowiedz.

 

Koledzy pomóżcie- dzisiaj w pszenicy ozimej zauwarzyłem niedobitki miotły po zastosowaniu lanceta plus. Czym moge ją teraz potraktować żeby było było bezpiecznie ( faza liścg flagowego , za około tydzień będzie się kłosić.) Bardzo prosze o szczerą odpowiedz.

Jak niedobitki to odpuść , nie ma sensu dla kilku roślin mitły ganiać z opryskiwaczem są progi szkodliwości i tego należy się trzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Mam takie pytanie odnośnie zastosowania Cerone w pszenicy ozimej na liść flagowy. Mam teraz odpowiednią fazę rozwojową, pszenica jest bardzo mocna, lecz obecne upały i strach przed suszą która, może się pojawić. Słyszałem opinie, że jak zastosuję z za 2 tyg przyjdzie susza to mam już po ładnym plonie pszenicy, ponieważ Cerone potęguje efekt braku wody. Co robić? Ryzyko jest duże... ale jak nie popryskam i popada to się położy i plon też może znacząco spaść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

W pszenicy ozimej na około 30 arów przetwała miotła zbożowa i jest tege sporo . Łan jest gęsty wiec nie spenetruje na chwilę obecną tego oprysk. Czy nie zaszkodzę pszenicy gdy bym opryskał pumą uniwersal jak wszystko by się juz wykłosiło ? W sklepie powiedziano mi że mogę choć puma ma rejestracje tylko do końca krzewienia.

 

 

Czy modus podany na liśc flagowy podczas niedoboru może spowodować poważne obnizenie plonu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Mam takie pytanie odnośnie zastosowania Cerone w pszenicy ozimej na liść flagowy. Mam teraz odpowiednią fazę rozwojową, pszenica jest bardzo mocna, lecz obecne upały i strach przed suszą która, może się pojawić. Słyszałem opinie, że jak zastosuję z za 2 tyg przyjdzie susza to mam już po ładnym plonie pszenicy, ponieważ Cerone potęguje efekt braku wody. Co robić? Ryzyko jest duże... ale jak nie popryskam i popada to się położy i plon też może znacząco spaść...

Tak dokładnie to w okresie suszy/wysokich temperatur rośliny wytwarzają etylen-co prowadzi do bardzo powolnego dojrzewania, gdy dodatkowo zaaplikujemy generatory etylenu- czytaj Cerone, wytwarzanie etylenu znacznie się zwiększa i zboże wcześniej zakańcza wegetacje, wcześniejsze zakończenie wegetacji- mniejszy plon. Tutaj akurat jest loteria, pogody nie przewidzisz, a czy skracanie w Twoim przypadku jest konieczne?

 

W pszenicy ozimej na około 30 arów przetwała miotła zbożowa i jest tege sporo . Łan jest gęsty wiec nie spenetruje na chwilę obecną tego oprysk. Czy nie zaszkodzę pszenicy gdy bym opryskał pumą uniwersal jak wszystko by się juz wykłosiło ? W sklepie powiedziano mi że mogę choć puma ma rejestracje tylko do końca krzewienia.

 

 

Czy modus podany na liśc flagowy podczas niedoboru może spowodować poważne obnizenie plonu ?

Co do stosowania graminicydów w tym okresie to dużo osób tak robi, mimo iż ze strony prawnej jest to zabronione. I do tego jeszcze koszt- przy zwiechowanej miotle dawka herbicydu musi być większa. A co do Cerone to zobacz nad tym postem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Tomazi3p - myślę, że jest konieczne, nawożenie ok.200N/ha i ochrona na maksymalnym poziomie. Rośnie na 3 klasie, póki co warunki bardzo sprzyjały. A na pierwsze kolanko poszło 0,5l ccc + 0,3 modusa i na tym koniec... Na chwilę obecną około 80cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

No przy takim nawożeniu to 2 razy musi być, stosowanie etefonu w sytuacjach stresowych wiąże się z ryzykiem. A sam Moddus nie wchodzi w grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Sytuacja stresowa to ile bez deszczu? A czy jeśli nie będzie padać a mimo to wilgoć będzie w ziemi to nie będzie problemu tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

U mnie to narazie wody pod dostatkiem, aż się wjechać w zboże nie da. Wyjątkiem jest pole z pszenicą - tam woda nie stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Koledzy, nieco szybka sprawa...

 

Wiem że na mączniaka najlepsze morfoliny ale czy w mniej zaawansowanym stadium dawka 1l tebukonazolu 250g + 0,6l epoksykonazolu 125g poradzi sobie?

 

Drugie pytanie bo zostało mi jeszcze Duetu Ultra i Arteii. Czy mogę zrobić na pozostałą pszenice mieszanki: Duet Ultra + jakaś morfolina (specjalnie dokupiona bo mączniaka więcej) i druga mieszanka: Artea + morfolina?

 

Trzecie pytanie czy do powyższych kombinacji w pszenicy moge dodać jeszcze Moddus (do kłoszenia około tydzień).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Pytanie - taka mieszanka powinna sbie poradzić

Pytanie 2 - mogą być takie mieszanki

Pytanie 3 - z Moddusa bym już zrezygnował


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ja dzisiaj przed wieczorem opryskałem pszenice 0.8soprano +0.8 tebu + 0.5 cerone i 5kg odżywki proelaf N20 P20 K20 to był ostatni wjazd w nią.

Mam pytanie bo mam już naszykowane w opryskiwaczu na 1.5ha pszenżyta 1.2 soprano+1.2 tebu i chciałbym dać jeszcze siarczan magnezu 10kg i to na 400l wody. Pszenżyto już ma kłosy czy mogę tym rano pryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480
Napisano (edytowany)

Tomazi3p - myślę, że jest konieczne, nawożenie ok.200N/ha i ochrona na maksymalnym poziomie. Rośnie na 3 klasie, póki co warunki bardzo sprzyjały. A na pierwsze kolanko poszło 0,5l ccc + 0,3 modusa i na tym koniec... Na chwilę obecną około 80cm.

 

Ja dziś pojechałem modusem 0,3 na flagowy w pszenicy (wcześniej 0,7 ccc + 0,35 modusa) Choc ma 60 cm to jeszcze sporo urośnie bo dopiero kłos zaczyna mocno nabrzmiewać więc z 20 cm urośnie

 

Jeśli nie będzie trzeciej dawki to bym sobie odpusicił skracanie w twoim przypadku chybą że przenica strasznie wiotka to nie ma sie co zastanawiac bo jedna burza i kłaść się będzie .

Edytowano przez renovoltage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

U mnie pszenica najładniejsza jaką kiedykolwiek miałem :rolleyes: zobaczymy jak z plonem bedzie.

Za 2 lata jak będę siał pszenice to na pewno Agil zagości u mnie na polu :)

Pozostało jeszcze T2/T3 Amistar/Menara. , ale to już pójdzie jak zaczną kłosa wychodzić.

Co do mszycy -zobaczymy :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj