Polecane posty

strzechu    254

Ja bym prysnął Axialem , ale to dlatego że już się kiedyś ratowałem nim i strat nie było widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w koncu pod lublinem zaświeciło i nawet deszcz od dwóch dni nie pada hehe troche mokro ale proximka po sciezkach ładnie sobie radziła

do meritum

w koncu poszedł na jara pszenice lintur z axialem- plan jest taki zeby poczekać kilka dni np do piatku czy soboty i dopakowac "multiwitamine" a mianowicie 4kg mocznika 4,8 kg folicare (3x18) 1 litr multiple (mikro

) 2kg siarczanu pytanie jest takie czy nie za bogato nic nie poprzypalam??

 

chce zastosować również resztki stabilanu i antywylegacz tylko kiedy?? razem z "multiwitaminą" czy poczekac do przyszłego tygodnia i zastosowac go razem z soligorem????

 

czy połaczyc fungicyd z tymi odrzywkami i załatwic temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

obojetnie czy z odżywka czy fungi zalezy bardziej od fazy rozwojowej pszenicy jak jest juz pierwsze kolanko to nie ma na co czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Panowie czym byście mi poradzili opryskać przenicę jarą w której jest sporo żółtlicy drobnokwiatowej? Po długich opadach dopiero dzisiaj udało się wjechać z opryskiem, jak zajechałem na pole to ujrzałem mieszanke pszenicy z żółtlicą. Poleciałem mustangiem a on chyba tego niebierze, bynajmniej nic niema o tym na etykiecie więc czymś musze poprawić tylko doradzcie czym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

posłuchałem dobrych rad mądrych ludzi i dziś prysnąłem pszenicę jarą samym Linturem ale zboże jest już w większości w fazie 2 kolanka i nawet zaczyna się kłaść w niektórych miejscach i na sam Antywylegacz 675 jest trochę późno jaką mieszaninę z moddusem proponujecie i ile mam odczekać na kolejny zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Panowie czym byście mi poradzili opryskać przenicę jarą w której jest sporo żółtlicy drobnokwiatowej? Po długich opadach dopiero dzisiaj udało się wjechać z opryskiem, jak zajechałem na pole to ujrzałem mieszanke pszenicy z żółtlicą. Poleciałem mustangiem a on chyba tego niebierze, bynajmniej nic niema o tym na etykiecie więc czymś musze poprawić tylko doradzcie czym...

Zarówno Mustang 195 jak i 306 zwalczają żółtlicę, jakby chciało się wpisać wszystkie wrażliwe gatunki na etykietę to litr przynajmniej 100zł kosztował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Jakie mogą być efekty zbyt późnego stosowania regulatorów wzrostu?

 

Jeśli na etykiecie jest "do liścia flagowego" to rozumiem ze do fazy ukazywania się pierwszych ości kłosa. Dobrze rozumuje?

 

@milanreal1 jutro ide na pole dokładnie sprawdzić w jakiej fazie jest pszenżyto i pszenica i jade z samym moddusem. Boje ze się porwali, zwłaszcza ze jedno jak i drugie na razie dostało ok 150kg/N/ha i planowalem jeszcze dac pod 180.

Ciągle zastanawiam się dlaczego moddus ma w etykiecie pszenżyto do drugiego kolanka i czy nie narobie gnoju jak prysnę na liść flagowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Efekty zbyt późnego zastosowania są różne, począwszy od zatrzymania kłosa w źdźble po częściową sterylizację kłosków. Faza liścia flagowego- czyli na język BBCH- 39, to faza w której widać języczek liścia flagowego. A co do pszenżyta to u naszych zachodnich sąsiadów etykietę Moddusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

u mnie w pszenicy zaczynają powoli wychodzić pierwsze pojedyńcze kłoski będzie to odpowiedni moment na III dawkę saletry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Powiem ci po żniwach, bo ponoć zastosowana w fazie bbch39 zwiększa plon, a w bbch51 białko, mi zależy na plonie więc jadę zaraz jak rosa zginie z dawką 120 kg saletry na w pełni rozwinięty liść flagowy, a zaraz za mną pracownik z adexarem 1,25l + bi58 0,5l + tytanit 0,2L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam moja pszenica ozima zaczyna powoli się kłosić chcę teraz dać basfoliar i czy mogę dodać do tego środek na grzyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

U mnie pszenica ozima Bogatka wczoraj zaczęła się kłosić. Ma wysokość 80cm. Na liść podflagowy (a miejscami widoczny liść flagowy) dałem 0,2l Moddusa. Teraz mam zamiar opryskać ją Zafirem. Nie połamie się chyba od przejazdu C-330?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

U mnie pszenica ozima Bogatka wczoraj zaczęła się kłosić. Ma wysokość 80cm. Na liść podflagowy (a miejscami widoczny liść flagowy) dałem 0,2l Moddusa. Teraz mam zamiar opryskać ją Zafirem. Nie połamie się chyba od przejazdu C-330?

No a moja ma 50cm gdzieś i do kłoszenia jeszcze z 2 tyg minimum.

34864838986499167453.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Bogatka to bardzo wczesna odmiana podobnie zresztą jak Ludwig, gdzie też już kłoski zaczynają wychodzić inne odmiany jak Bamberka, Julius jeszcze sporo im do kłoszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

Witam,

 

Panowie co może jej być, czego brakuje. Obecnie jest po dwóch dawkach azotu oraz na T1 pryskana była Capalo w dawce ok. 2 l/h + odwżywki (bez azotu).

 

Pozdrawiam,

post-23365-0-66636500-1400578236_thumb.jpg

post-23365-0-86431800-1400578265_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Mam ścieżki w Bogatce, która ma teraz 80cm wysokości. Zastanawiam się, czy się nie połamie, jak wjadę w nią C-330?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Rzepaku nie łamie wyższego to jak ma pszenice łamać?

 

@damaxyz niedobory mikro, ze zdjęcia trudno ocenić ale myśle że mangan bądz cynk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Witam,

 

Panowie co może jej być, czego brakuje. Obecnie jest po dwóch dawkach azotu oraz na T1 pryskana była Capalo w dawce ok. 2 l/h + odwżywki (bez azotu).

 

Pozdrawiam,

Wg. mnie też niedobór jakichś składników , zrób czymś konkretnym z mikroelementami i powinno być lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Czym pryskac skutecznie na skrzypionke w takie ciepło?

Ok godziny19 to jeszcze w cieniu będzie z 20C a w łąnie zboza więcej ,kupione mam decis i karate zeon - one niby na nizsze temperatury na wyższe Bi58 ale nie byłem zadowolony z działania w ubiegłym roku. Miałem w ubiegłym roku nowy srodek eforia Syngenty niby niezależny od temperatury w tym już go nie ma w sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelo22    0

Wiem że ten temat dotyczy pszenicy ale nie chce mi się szukać innego tematu . Więc co polecacie na rdze w pszenżycie ozimym bo dzisiaj zauważyłem że po ostatnich deszczach rzuciła mi się rdza? Pszenżyto już się prawie wykłosiło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj