Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KULAWA_KOZA    156

Mam 3 odmiany pszenicy i żadna nawet nie myśli się kłosić :rolleyes: kłos gdzieś w połowie żdżbła dopiero.

Myślę że gdzieś za 1.5-2 tyg pierwsze kłosa będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Najwcześniej kłosi się zboże słabe, gdzieś na poprzeczniaku gdzie dostało mało nawozu, na mijaku gdzie nie dostało oprysków

W mojej tonacji flagowy dopiero wychodzi ale to dosyć późna odmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

kiedyś stosowałem cerone jako jedyny zabieg regulatorem.pszenica była wysoka ale nie wyległa.Moim zdaniem tylko usztywnia .Efektu skracania nie zauważyłem

Może i usztywnia ale ja też zastosowałem cerone i nawet poprawiłem modusem i miejscami pszeniczka już leży ;[ ;[


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Jak to jest z Moddusem? W pszenicy mozna pryskać do liścia flagowego natomiast już w pszenzycie od 1-go do 2-go kolanka (wg etykiety) :blink: W zeszłym roku pszenicę skracałem na raz natomiast pszenzyto dzieliłem i robiłem na liść flagowy i było ok.

 

Zastanawiam się czy skracać drugi raz pszenżyto. Na pierwsze kolanko było 0,2 Moddusa + 0,8 CCC. Azotu dostało ok 150kg i planuje jeszcze na kłosa dać ze 30-40kg N. Na razie ładnie stoi sztywno ale zastanawiam sie nad powtórką 0,2 Moddusa. Tylko czy jest sens ganiać opryskiwacz tylko z Moddusem? Jest dosyć zdrowe więc następne fungi dopiero na kłos pójdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czym pryskacie pszenice jare? Ja swoją chyba trochę przypaliłem. Wczoraj zrobiłem miksturę o objętości 250 l/ha z wody + 0,66l/ha tilt turbo + colbel 0,33l/ha + 12,5 kg siarczan magnezu + 15 kg mącznik. Dzisiaj patrzę że na uwrociach i nakładkach liście zrobiły się czarne bez życia jak by zwiędnięte. Czy te rośliny odbiją, czy całe pole po kilku dniach może tak wyglądać? Dodam że nie ma upałów, ale mrozów też nie i co chwile kropi deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

tilt +corbel-kto to wymyślił??+mocznik i efekt gotowy.pogoda powinna ja wyleczyć ale plon poszedł sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Jakim sprawdzonym środkiem można popryskać teraz pszenice na grzyba i czy jest środek aby teraz popryskać antywylegaczem o tej porze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

a jaką masz faze? chodzi o pszenice jarą czy ozimą?

Może i usztywnia ale ja też zastosowałem cerone i nawet poprawiłem modusem i miejscami pszeniczka już leży ;[ ;[

Cerone przyśpiesza procesy starzenia rosliny


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tilt +corbel-kto to wymyślił??+mocznik i efekt gotowy.pogoda powinna ja wyleczyć ale plon poszedł sie...

 

Sam wymyśliłem. To miałem w domu więc pryskałem. Jest to nie duży areał pszenicy którą dosiewałem i nie chciałem jej pozostawić bez niczego.

Dlaczego nie można łączyć tych substancji? Tzn. których dokładnie z którymi, proszę powiedz mi kolego abym wiedział na przyszłość.

Corbel - morfolinowe

tilt turbo - propikonazol (z triazoli) + morfolinowe.

Gdzieś czytałem że mącznika nie można łączyć z tebukonazolem. A z pozostałymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1606    0

Panowie co powiecie na temat dokarmiania dolistnego w fazie liscia flagowego zabieg ten ma jakis sens czy za pozno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

moim zdaniem ma sens, daje kristalon zielony 3kg/ha. koszt okolo 20zl takze musi byc min 30kg przyrostu zeby zrekompensowalo koszty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak to jest z Moddusem? W pszenicy mozna pryskać do liścia flagowego natomiast już w pszenzycie od 1-go do 2-go kolanka (wg etykiety) :blink: W zeszłym roku pszenicę skracałem na raz natomiast pszenzyto dzieliłem i robiłem na liść flagowy i było ok.

Zastanawiam się czy skracać drugi raz pszenżyto. Na pierwsze kolanko było 0,2 Moddusa + 0,8 CCC. Azotu dostało ok 150kg i planuje jeszcze na kłosa dać ze 30-40kg N. Na razie ładnie stoi sztywno ale zastanawiam sie nad powtórką 0,2 Moddusa. Tylko czy jest sens ganiać opryskiwacz tylko z Moddusem? Jest dosyć zdrowe więc następne fungi dopiero na kłos pójdą.

Mogłeś na 1 skracanie dać te 0,1-0,2l moddusa więcej i efekt miałbyś gwarantowany a teraz strach czy połozy czy nie...

Witam.Jakim sprawdzonym środkiem można popryskać teraz pszenice na grzyba i czy jest środek aby teraz popryskać antywylegaczem o tej porze.

Powiedz ile chcesz wydać na zabieg bo są środki za 50zł i za 200.

Panowie co powiecie na temat dokarmiania dolistnego w fazie liscia flagowego zabieg ten ma jakis sens czy za pozno?

Wg mnie do np zabiegów na grzyba zawsze warto dodawać odzywki.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Powiedz ile chcesz wydać na zabieg bo są środki za 50zł i za 200

Mineral powiecmy że + - 100zł do ha więc co poradzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

@milanreal1 a jeśli teraz na liść flagowy dalbym jeszcze 0,2 Moddusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Zauwazylem ze w pszenicy siedzi ploniarka zbozowka...czy razem z Fastac-iem moge podac jeszcze nawoz dolistny + siarczan czy juz raczej nie ma sensu?

mozna to polaczyc razem?


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

Mogłeś na 1 skracanie dać te 0,1-0,2l moddusa więcej i efekt miałbyś gwarantowany a teraz strach czy połozy czy nie...

 

Powiedz ile chcesz wydać na zabieg bo są środki za 50zł i za 200.

 

Wg mnie do np zabiegów na grzyba zawsze warto dodawać odzywki.

 

 

Czy do Tebu na T3 mogę dodać 10 kg mocznika, 5kg siarczanu mag. i 2l Plonwitu? Nie przypalę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem bo w pszenicy ozimej wyskoczyła mi przytulia na ok 70arów czym moge teraz to prysnąć, za ok tydzień będzie się kłosić, proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

panowie przegapiłem skracanie w jarej pszenicy, pszenica ma 2-3 kolanka. co teraz dać i w jakiej dawce pszenica jest jakaś wybujała, a niby tybalt powinien być niski???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Moddus lub Medax :)


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

panowie przegapiłem skracanie w jarej pszenicy, pszenica ma 2-3 kolanka. co teraz dać i w jakiej dawce pszenica jest jakaś wybujała, a niby tybalt powinien być niski???

 

Możesz dać 0,3 Moddusa albo 0,75 Cerone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Ostatnio w sklepie ktos powiedzial ze do opryskow na grzyba nie nalezy dodawac mocznika bo ten wspomaga ich rozwuj. Gostek daje tylko na poczatku wegetacji na pierwsze kolanko zeby wspomoc a puzniej tylko granulowane. Co o tym myslicie?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj