Polecane posty

Tomazi3p    44

też robiłem galaperm strongiem i robiłem na 2.3 ha a nie jak zalecają na 2.5ha trochę za zimno było i może przez to nie poszedł, chyba zrobię trimaxem i dodam jeszcze trochę galapera bo mi zostało szkoda mi tej pszenicy ale muszę coś z tym dziadem zrobić :(

Tribenuron tez jak najbardziej może być. Fluroksypyr wymaga jednak temperatury-minimum to 8*c ale lepiej jak jest przynajmniej 15*C. U mnie pozostał tez po Toto+Galaper-ale tutaj był mój błąd-temperatura. Chaber głownie konkuruje o przestrzeń i wodę, której ostatnimi czasy było u mnie mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

nie mam pretensji do środka bo zimno było muszę go czymś zwalczyć. bo jest go od groma u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jakie bezpieczne stezenie mocznika i siarczanu siedmiowodnego moge zastosowac na lisc flagowy razem z Menara?

O ile dobrze pamiętam to mocznik 5-7%, siarczan 2,5-4%. Możesz dać razem z menara.

pytanie do MilanReal

Planuję na t2 w pszenicy i pszenżycie dać Acanto 0,8l i jakiś epoksykonazol 0,6l. A może same Acanto 1l ,no i oczywiście T3- tebukonazol lub Menarę jeszcze sam niewiem.

Czy to jest dobre rozwiązanie, gdyż wydaję mi się że na pszenicy i pszenżycie pojawia się DTR i septoriozy. Oraz czy na Flagówkę mogę dać mocnik+siarczan

Acanto powinno wystarczyć 0,6l chyba że chcesz dłuższej ochrony to większa dawka. Z kolei sadzę że tego środka z epo możesz dać więcej. T3 bez zastrzeżeń.

Panowie co moge zastosować na Pszenice Ozima zapowida sie że bedzie chciała Leżeć w Przysżłości .Dałem 0,3 Modusa i 1 l stabilanu w fazie 1 kolana ale idzie w góre jak burza i ma dużo azotu chcialbym ja jakos wzmocnić Co Polecicie jest w fazie Liscia Flogowego .Pozdrawiam

0,2l moddusa lub 0,5l cerone

A na przyszłość inaczej skracaj. O ile pamiętam dajesz ogromne dawki N. W takiej sytuacji w fazie BBCH30 1l CCC i 0,3l moddusa i po 3 tygodniach 0,3l moddusa. Pszenica będzie sztywna niczym drewno.

Panowie czy jest możliwe zastosowanie mocznika na 3 dawkę? Bo nie starczy mi saletry na wszystkie pola. Jeśli tak to kiedy? Jak co to jutro dodam zdjęcie pszenicy.

Zdecydowanie odradzam. Ten mocznik zacznie działać w lipcu kiedy większość korzeni pszenicy już dawno obumarła i nie będzie zdolna do pobierania czegokolwiek.

Mam takie pytanie odnośnie zabiegu T2 w pszenicy. Zaczynają mi się pojawiać pierwsze przebarwienia końcówek liści, chyba to septorioza liści i moje pytanie czy czekać z T2 do flagowego czy opryskać już w tej fazie i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się choroby ? Co poradzicie ?

Jeżeli to septorioza i zamierzasz dawać fungicyd o dłuższym okresie działania to wg mnie możesz przyspieszyć zabieg. W końcu zabieg na kłos ma za zadanie ochronić również flagowy. Z septoriozą jest zawsze takie niebezpieczeństwo że spóźnienie zabiegu może już nic nie dać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek56    4

W pszenicy jarej cos gryzie liscie(widac podluzne braki na listkach) pszenica jest w fazie krzewienia i chcialbym ja opryskac mocznikiem 10% + siarczanem 5 % i do tego chcialbym dodac jakis insektycyd. Mam w domu Danadim 400 ec , czy moge go dodac do mocznika i siarczanu czy lepiej kupic cos innego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

danadin zostaw na mszyce w zabiegu na kłos.Teraz zwykły pyretroid typu decis,fastac wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam miałem prysnąć na grzyba BRASITUN mocznik siarczan i ekolist zrobiłem miksture a tu deszcz i pytanie ile czasu może to stać w opryskiwaczu i za jaki czas po ustaniu opadów można to wypryskać dzięki za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

1490 - Jeśli to nie będą duże opady i rośliny obeschną, to możesz pryskać. Wczoraj cały dzień u mnie wiało, a nawet trochę pokropiło. Przygotowałem sobie wieczorem Mustang Forte (+ adjuwant Faster) i zajeżdżam na pole (przed 20), a na liściach zboża krople rosy, koła przy ciągniku mokre. I właśnie miałem nie pryskać, ale sobie myślę, co zrobię z tą miksturą? Czy się nie zepsuje? No i ostatecznie wypryskałem, i jak już mi jeden z Forumowiczów pisał - środek ma zadziałać. A dziś od 4:15 co chwilę pada, okropnie wieje, pochmurno. I też bym nie opryskał. Jutro niedziela, a na nowy tydzień pogody są niesprzyjające, jeśli chodzi o warunki do wykonywania zabiegów ochrony roślin, bądź dokarmiania (ciągłe opady). Tak więc, jednym słowem, trudna sytuacja z tym przetrzymywaniem tak przygotowanego roztworu przez jakiś dłuższy czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

1490 - Jeśli to nie będą duże opady i rośliny obeschną, to możesz pryskać. Wczoraj cały dzień u mnie wiało, a nawet trochę pokropiło. Przygotowałem sobie wieczorem Mustang Forte (+ adjuwant Faster) i zajeżdżam na pole (przed 20), a na liściach zboża krople rosy, koła przy ciągniku mokre. I właśnie miałem nie pryskać, ale sobie myślę, co zrobię z tą miksturą? Czy się nie zepsuje? No i ostatecznie wypryskałem, i jak już mi jeden z Forumowiczów pisał - środek ma zadziałać. A dziś od 4:15 co chwilę pada, okropnie wieje, pochmurno. I też bym nie opryskał. Jutro niedziela, a na nowy tydzień pogody są niesprzyjające, jeśli chodzi o warunki do wykonywania zabiegów ochrony roślin, bądź dokarmiania (ciągłe opady). Tak więc, jednym słowem, trudna sytuacja z tym przetrzymywaniem tak przygotowanego roztworu przez jakiś dłuższy czas.

Dięki właśnie wyszło słońce i zaraz jadę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Mam takie pytanie odnośnie zabiegu T2 w pszenicy. Zaczynają mi się pojawiać pierwsze przebarwienia końcówek liści, chyba to septorioza liści i moje pytanie czy czekać z T2 do flagowego czy opryskać już w tej fazie i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się choroby ? Co poradzicie ?

pzebarwienia końcówek liści mogą wskazywać raczej na niedobór jakichś pierwiastków albo po np.moczniku jeżeli pryskałeś ale to tylko moje spostrzeżenia pozdro.

 

Mam pytanko zostało mi trochę revelera z tamtego roku , w tym na t2 kupiłem falcon i jak myślicie czy lepiej zrobić część revelerem a część falconem czy może lepiej zrobić mieszaninę z tych środków z góry dzięki za poradę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

częśc revellerem a czesc falconem


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykDF    4

 

 

Zdecydowanie odradzam. Ten mocznik zacznie działać w lipcu kiedy większość korzeni pszenicy już dawno obumarła i nie będzie zdolna do pobierania czegokolwiek.

 

 

Od kiedy mocznik zaczyna działac po 2 miesiącach?

 

mtz55 mozesz zastosowac mocznik na 3 dawka kilka dni wczesniej jak bys dawał saletre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Koledzy można mieszać Grodyl+Granstar+ Atlantis razem???

Można by.

A co polecacie w tej fazie na jednoliścienne w pszenicy? W dole pola odrodziła mi się stara łąka. Perzu nie ma ale wszystko inne co z trawiastych. Czym to tanio i skutecznie zwalczyć?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

panowie pomocy. jesienią pryskałem pszenicę snajperem 1l/ha, 3 tygodnie temu 20g grodyl i 1 l puma/ha, a przytulia dalej super zielona. czym ją zwalczyć, pszenica ma już 3 kolanka a miejscami pszytulia bierze górę nad pszenicą , czym to zwalczyć żeby nie uszkodzić pszenicy, proszę o pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Wez jakiś fluroksypyr. Myślę że 120 - 150g/ha czystego składnika powinno wystarczyć. Możesz też spróbować karfentrazonem (Aurora z FN Agro) dawek niestety nie pamiętam,


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

panowie pomocy. jesienią pryskałem pszenicę snajperem 1l/ha, 3 tygodnie temu 20g grodyl i 1 l puma/ha, a przytulia dalej super zielona. czym ją zwalczyć, pszenica ma już 3 kolanka a miejscami pszytulia bierze górę nad pszenicą , czym to zwalczyć żeby nie uszkodzić pszenicy, proszę o pomoc?

Tutaj fluroksypyr wchodzi w grę. Karfentrazon jest kontaktowy, więc może nie do końca zwalczyć przytulię-zależy od gęstości łanu. PS. Muszę powiedzieć że trochę kasy u Cb poszło na herbicydy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Grodyl w minimalnej dawce skoro przytulia występuje?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

ja dalem Lancet na wiosne i elegancko a jak gdziestam sie chwast pojawi to nie tragedia, po co tyle kasy pakowac jak kolega batman skoro mozna prosciej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

A ja zauważyłem , że ciepła zima dała znać o sobie i kto nie wykonał zabiegu na jesieni a pole ma dobrze zaopatrzone w chwasty to wiosną nie może sobie poradzić , a tu na forum to tylko garstka o tym pisze a w żeczywistości to takich ludzi jest dużo , sporo nasłuchałem się o tym w tym roku a i kasy ludzie utopili nie mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Oczywiście przytulia i miotła w roli głównej

 

U mnie sąsiad zlikwidował 5 ha rzepaku i zasiał jęczmień ciekawie to narazie wygląda ale już opryskał zobaczymy jak to wyjdzie , narazie troszeczkę żółto

 

u niektorych gospodarzy to nawet rzepak zakwitł w pszenicy.

Jak można wiedzieć to z jakiej gminy jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Odnośnie hervicydow na blawatka, to ją poprawialem w piątek(jesienią legato plus+glean). Pryskalem mustangiem forte i efekty już widać, a pszenżyto żyje. W pszenicy po mustangu forte(wiosną) mam jasnote. Ogólnie to w tym roku mam problem z odchwaszczaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

witam panowie powiedzcie mi co sie dzieje z moja przenicą robilem zabieg wirtuozem, czesniej na chwasty lancet plus czy moge jeszcze czymś ją dokarmić i czym pozbyc sie tej zarazy na lisciach? help

post-35263-0-05851900-1399807286_thumb.jpg

post-35263-0-34158900-1399807316_thumb.jpg

post-35263-0-33931800-1399807339_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj