Polecane posty

ansu    392

cyflufenamid jest bardzo dobrą substancją, ale tylko na mączniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    474

Jako że w tym roku pierwszy raz chce zastosowac dawkę azotu na kłos stąd pytanie kiedy siać ? Obecnie jest rozwinięty liśc podflagowy i dopiero flagowy zaczyna się wyłaniać.

 

Wysiew już teraz czy poczekać na flagowy czy dopiero przed samym kłoszeniem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

o właśnie przed kłoszeniem jak otwiera się pochwa liściowa np: 100 kg / ha saletra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek56    4

Jakie bezpieczne stezenie mocznika i siarczanu siedmiowodnego moge zastosowac na lisc flagowy razem z Menara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Stosował ktoś Osirisa na kłos bo podobno ogranicza występowanie mykotoksyn ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejg120    0
Napisano (edytowany)

pytanie do MilanReal

 

Planuję na t2 w pszenicy i pszenżycie dać Acanto 0,8l i jakiś epoksykonazol 0,6l. A może same Acanto 1l ,no i oczywiście T3- tebukonazol lub Menarę jeszcze sam niewiem.

Czy to jest dobre rozwiązanie, gdyż wydaję mi się że na pszenicy i pszenżycie pojawia się DTR i septoriozy. Oraz czy na Flagówkę mogę dać mocnik+siarczan

Edytowano przez andrzejg120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

kolego epoksykonazol 1 l a Acanto 0,5 l

Jakie bezpieczne stezenie mocznika i siarczanu siedmiowodnego moge zastosowac na lisc flagowy razem z Menara?

Mocznik 8% + siarczan 5 kg/ha


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Panowie co moge zastosować na Pszenice Ozima zapowida sie że bedzie chciała Leżeć w Przysżłości .Dałem 0,3 Modusa i 1 l stabilanu w fazie 1 kolana ale idzie w góre jak burza i ma dużo azotu chcialbym ja jakos wzmocnić Co Polecicie jest w fazie Liscia Flogowego .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

panowie znacie dobry środek na poprawkę w pszenicy ozimej na chabra faza 3 kolanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Panowie czy jest możliwe zastosowanie mocznika na 3 dawkę? Bo nie starczy mi saletry na wszystkie pola. Jeśli tak to kiedy? Jak co to jutro dodam zdjęcie pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

oczywiście ,że tak.Jak jest ciepło to mocznik działa tylko troche wolniej od saletry.Mówię tu o temp ok 20 stopni.A nie jest przecież tak pozno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Stosował ktoś Osirisa na kłos bo podobno ogranicza występowanie mykotoksyn ?

stosowałem w ubiegłym roku osirisa w dawce 2l.Ładnie podziałał.W tym sezonie też bedzie zabieg na kłos osirisem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Panowie czy jest możliwe zastosowanie mocznika na 3 dawkę? Bo nie starczy mi saletry na wszystkie pola. Jeśli tak to kiedy? Jak co to jutro dodam zdjęcie pszenicy.

Odradzam mocznik w 3 dawce, tylko i wyłacznie saletra


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44
Napisano (edytowany)

panowie znacie dobry środek na poprawkę w pszenicy ozimej na chabra faza 3 kolanka

-Tribenuron+Fluroksypyr

-MCPA

-Fluroksypyr

-Mieszanina Galaper Strong

-Starane Super

Edytowano przez Tomazi3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy410    15

Odradzam mocznik w 3 dawce, tylko i wyłacznie saletra

 

 

dlaczego odradzasz mocznik podaj przyczynę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MCPA do końca krzewienia. Później szkodzi.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Myślisz ze Sarzyna ryzykowala by odszkodowania dla rolników, zalecając MCPA do BBCH 32?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakim produkcie?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A znowu w Chwastox Extra zaleca do końca krzewienia, a MCPA jes połowę co w Chwastox AS


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

MCPA i Galaper/Galaper Strong.

też robiłem galaperm strongiem i robiłem na 2.3 ha a nie jak zalecają na 2.5ha trochę za zimno było i może przez to nie poszedł, chyba zrobię trimaxem i dodam jeszcze trochę galapera bo mi zostało szkoda mi tej pszenicy ale muszę coś z tym dziadem zrobić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

A znowu w Chwastox Extra zaleca do końca krzewienia, a MCPA jes połowę co w Chwastox AS

Tutaj chodzi o koszty rejestracji, dwa produkty niby te same ale formy użytkowe MCPA inne. Chwastox 300 jest już wiekowy, nie wiem czy producentowi opłacało by się aktualizować etykietę- są to ogromne koszty, a wiadomo że przy rynku generyków typu Agritox, czy przy zalewających rynek sulfonylomocznikach takie posuniecie jest ryzykowne. Co do fazy BBCH 29/30 to nie zmienia się tu nic jeżeli tyczy się to dikamby/2,4D(bardziej dikambą) które są bardziej "niebezpieczne" w starszych fazach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Mam takie pytanie odnośnie zabiegu T2 w pszenicy. Zaczynają mi się pojawiać pierwsze przebarwienia końcówek liści, chyba to septorioza liści i moje pytanie czy czekać z T2 do flagowego czy opryskać już w tej fazie i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się choroby ? Co poradzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj