Polecane posty

Michalmeer    483

paszowa około 25 kg na tone , a konsumpcyjna około 30 kg N ha tone


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Ale w pytaniu chyba chodzilo o azot "na klos"...w tej sytuacji to nawet 10kg na kazda przewidywana tone wydaje sie duzo...

100 kg saletry podobno jest tak w sam raz...


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

mozliwe zeby jeczmien jary przezyl i przezimowal? mialem rok temu siany jeczmien jary, potem w pazdzierniku zasialem pszenice i tak patrze jakby miejscami jeczmien wylazil

caly porazony w chorobach ale jest cholera.

teraz nie da sie juz z nim nic zrobic?

Żadna nowość to nie jest, jęczmień może przetrwać zimę, zwalczyć go się nie da, chyba że ręcznie...

Witam dziś opryskalem pszenice na t2 amistarem + syriusem w dawkach 0.65 i cerone 0.5l co o tym sądzicie?

Całkiem dobre wyjście.

a co sie dzieje jak jest tak jak napisalem

Saletra niewiele wilgoci potrzebuje aby się rozpuścić. Jeżeli gleba jest wilgotna, rosy są obfite to rozpuści się bardzo szybko. Jeżeli gleba jest mocno wysuszona to straty mogą być spore.

Czy Axial można mieszać z LINTUR? Odp

Wielu rolników miesza, niektórzy nawet zalecają takie połączenie. Ja nie zalecam. Roślinom nic się nie stanie, ale skuteczność axiala może spaść.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

To był cytat, z pewnej książki, wiec za te słowa nie odpowiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Ile czasu potrzebuje Tilt Turbo aby zadziałał poprawnie zanim spadnie deszcz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

iel dałeś na pierwsza dawkę że teraz dałeś aż tyle? Planujesz jeszcze 3 dawke?

 

 

 

2x po 270kg poszło.

I powiem Ci że Agil pochłonął by jeszcze :D

3 dawki już nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Kulawa Koza 180 ponad w czystym składniku to ładnie zapodałeś :P

Ja wysypałem 160 w czystym składniku zobaczymy co z tego wyniknie, a ile razy na grzyba jedziesz???


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11
Napisano (edytowany)

Wczoraj udało mi się opryskać Bogatkę Moddusem w dawce 0,2l. Pszenica w fazie liścia podflagowego; liść flagowy widoczny, ale jeszcze nie w pełni rozwinięty, kłos 3-4cm, szeroki na 1,5-2mm. Pryskałem przed 20, gdyż cały dzień wiało bardzo mocno, a dodatkowo późnym popołudniem zachmurzyło się całkowicie, ale nie padało. Za to dziś pada i pada.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QWERTY888    0

Zostało mi trochę przytulii na jednym polu pszenicy i zastanawiam się czy mogę popryskać Starane i zrobić T2 w jednym zabiegu? Czy mieszanka herbicydu z fungicydem zaszkodzi czy nie zadziała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Kulawa Koza 180 ponad w czystym składniku to ładnie zapodałeś :P

Ja wysypałem 160 w czystym składniku zobaczymy co z tego wyniknie, a ile razy na grzyba jedziesz???

3 :rolleyes:

Wirtuoz/Tilt,Mirage

Soligor/Falcon

Artea,Amistar

 

Jak na razie zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Amistar na T3 nie ma sensu


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam mamzamiar w sobotę prysnąć Bumper 250 0.5 l+1lGwarant 500 i pytanie czy w poniedziałek mogę pojechać pumą bo owies głuchy jest już byczy to w [pszenicy a czym potraktować owies głuchy w pszenżycie ozimym bo też go nie mało z góry dzięki za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

Jest jakiś środek na miotłe w pszenicy z tym, żeby słoma mogła zostać zastosowana pod ogórki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piokac75    0

URSUS16 - popatrz sobie na Pumę :D... Ja 3 dni temu prysnąłem miotłe właśnie nim , ale nie mam już opakowania , żeby spojrzeć co i jak :D. Prześledź internet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Podpowiedzcie co robić. W pszenicy jak i pszenżycie pojawiają się początki mączniaka. O dziwo większość występuje przy podstawie na źdźble a nie na blaszce liściowej. Nie wiem czy panikować i pryskać czy czekać na chociażby liść flagowy. Trzy tygodnie temu było pryskane Wirtuozem 1l/ha. Planowałem jeszcze jeden zabieg ale dopiero na kłos, ewentualnie liścia flagowego ale w obecnej sytuacji nie wiem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor-7340    193

Co byście poradzili na mączniaka w T2 z Basfoliarem 6l i siarczanem magnezu 7 kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Nie wiem czy artykuł sponsorowany ale zachwalają w nim Kendo na mączniaka.

http://www.wir.org.pl/raporty/maczniak.htm

 

Zastanawiam się czy możnaby go z czymś zmieszać tym samym ochronić zboże przed innymi chorobami. Niby w artykule jest napisane że działa również na fusariozy, septoriozy i rdze ale w etykiecie ma tylko mączniaka.

 

Ktoś się wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Podpowiedzcie co robić. W pszenicy jak i pszenżycie pojawiają się początki mączniaka. O dziwo większość występuje przy podstawie na źdźble a nie na blaszce liściowej. Nie wiem czy panikować i pryskać czy czekać na chociażby liść flagowy. Trzy tygodnie temu było pryskane Wirtuozem 1l/ha. Planowałem jeszcze jeden zabieg ale dopiero na kłos, ewentualnie liścia flagowego ale w obecnej sytuacji nie wiem :/

jeżeli mączniak się nasili i będzie to tylko mączniak to pojedź fenpropidyną, a później zrób zabieg który planowałeś. Jeżeli zaś wsytępują też inne choroby to najrozsądniej będzie zrobić 3 zabiegi


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1606    0

N mączniaka polciłbym merces (pisałem to juz kiedys ale niewiem czy na tym forum)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja zostawiłem jeden kawałek kontrolny nie pryskany w ogóle na T1 i poza śladowymi ilościami mączniaka na samej podstawie wygląda bardzo ładnie odmiana Ludwig, pozostałe pola i odmiany pryskałem 0,5 Tilt +0,8 Mirage i czysto widać w tym roku mączniak niezbyt atakuje. W okolicy nie widzę aby ktoś robił zabieg na T2, a flagowy już jest i to dość dawno. Pewno będą jechać na kłos, ja też taki mam plan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

@losktos A co sądzisz o wspomnianym Kendo? http://www.sumi-agro..._Kendo_2014.pdf Niby jakas nowa substancja. Na ha przy dolnej dawce to koszt ok 85zł. A chroni jeszcze od innych chorób. Fenpropidyna np z Lotusa przy dawce etykietowej czyli 0,75l kosztuje ok 75zł.

nie znam tej substancji, tak więc odwołam się do wcześniejszych rozwiązań


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj