Polecane posty

gwozd    104

U mnie też jęczmień jary w pszenicy przezimował a miałem nadzieje że wymarznie. Do T1 miał dużo chorób ale się mu poprawiło, dość mocno zaszkodził mu apyros. Na mijaku gdzie nie dostał herbicydu widać ości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mcpenza    3

Witam . Mam pytanie w jaki sposób mogę zasilić pszenic która ma bardzo jasny kolor do tej pory poszły 2 dawki N w pierwszej dałem 200kg saletry w drugiej 150kg po pierwszej zauważyłem że już coś nie gra więc do T1 dodałem 10 kg siarczanu magnezu + 10 kg mocznika + 3 kg Rosasol 8-24-34-2. Pole uprawiam pierwszy rok (dzierżawa ) przedplonem była jakaś mieszanka zbożowa pod korzeń pszenicy dałem 200 soli i 150 fosforanu. Proszę o opinie co może być nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

mocznik + siarczanem magnezu lub mikrokomplex - to da chyba najlepsze i najszybsze efekty


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9
Napisano (edytowany)

Witam . Basforial exstra w dawce 7 l na ha można stosować w południe jak temperatura wynosi około 20 stopni i jest słonecznie ??

Edytowano przez kozik251

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

zobaczymy jak u mnie spisze sie mieszanka, tez mam gdzie niegdzie zielonkawe jasno zboze

poszlo 1 l seguris, 4 kg maximus 20 20 20, ekolist mikro 2 l + cerone

zobaczymy jak seguris w pelnej dawce sie spisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

mcpenza 150kg na drugą dawkę to za mało

Myślisz że 3 worki 50kg saletry na 1ha cos dadzą? :lol:

Nawet nie drgnie ją ........

Ja na drugą dawke dałem 270kg saletry i po 2 tyg. dopiero pszenica jest ciemna :rolleyes:

Ale z mojego experymentu wywnioskowałem że na pszenice najlepsza jest saletra ta żółta z magnezem 32% Kędzierzyńska .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

a co jak dajemy saletre, a potem powiedzmy 2 tygodnie nie ma deszczu

azot idzie na zmarnowanie? czy dopiero po deszczu idzie w korzen? jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam . Basforial exstra w dawce 7 l na ha można stosować w południe jak temperatura wynosi około 20 stopni i jest słonecznie ??


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sorki mój błąd pomylił mi się ten granster 75wg miałem napisać Galaper 200 ec albo Starane 250 ec i tak jak kolega niżej napisał to własnie fluroksypyr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11
Napisano (edytowany)

witam mam problem z pszenicą ozimą na jesień opryskana legato plus i wiosną było wszystko ok a teraz jest liść flagowy i pojawiła się również miejscami przytulia czepna, co z tym zrobić zostawić czy można jeszcze czymś opryskać w tej fazie pszenicy?

Ja też pszenicę ozimą na jesieni pryskałem Legato Plus (już drugi sezon). Załatwił on wszystko oprócz miotły i przytulii czepnej. Nie ważne, czy się go stosuje powschodowo czy przedwschodowo - efekt jest ten sam: miotła i przytulia nadal rośnie. Już go nigdy nie zastosuję. W tamten wtorek pryskałem Starane, podobnie jak w tamtym roku. Nawet jak masz przytulię wyższą niż pszenica, to i tak ją załatwi, jak dasz maksymalną zalecaną dawkę.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Spróbuj Snajper 600 SC u mnie mimo cieplej zimy jeszcze wiosną działał dość dobrze tylko trzeba było zrobić poprawkę na przytulie i do teraz jest czyściutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mcpenza    3

Myślisz że 3 worki 50kg saletry na 1ha cos dadzą? :lol:

Nawet nie drgnie ją ........

Ja na drugą dawke dałem 270kg saletry i po 2 tyg. dopiero pszenica jest ciemna :rolleyes:

Ale z mojego experymentu wywnioskowałem że na pszenice najlepsza jest saletra ta żółta z magnezem 32% Kędzierzyńska .

 

 

Więc co kolega radzi dać konkretną dawke azotu jeszcze ? dodam że z drugą dawke dawałem 8 dni temu a 10 dni poszedł mały mix dolistnie czyli 10 kg mocznika+10 kg siarczanu magnezu + 3 kg rosasol 8-24-34-2 przy okazji zabiegu T1 ? a może coś dolistnie coś zastosować czy czekać jeszcze bo już sam nie wiem a szkoda mi kasy którą włożyłem żeby tak zostawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Ja dawałem saletrę i cały czas jasna była a nawet żółta dopiero po podaniu dolistne mocznika z odżywką i siarczanem magnezu w kilka dni rozbujały pszenicę efekt murowany więc daj saletrę i dodatkowo dolistnie wtedy to ruszy no chyba że jest dość duża susza wtedy dolistnie mocznik może zaszkodzić, kiedyś przypaliło mi pszenicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Myślisz że 3 worki 50kg saletry na 1ha cos dadzą? :lol:

Nawet nie drgnie ją ........

Ja na drugą dawke dałem 270kg saletry i po 2 tyg. dopiero pszenica jest ciemna :rolleyes:

Ale z mojego experymentu wywnioskowałem że na pszenice najlepsza jest saletra ta żółta z magnezem 32% Kędzierzyńska .

iel dałeś na pierwsza dawkę że teraz dałeś aż tyle? Planujesz jeszcze 3 dawke?

a co jak dajemy saletre, a potem powiedzmy 2 tygodnie nie ma deszczu

azot idzie na zmarnowanie? czy dopiero po deszczu idzie w korzen? jak to jest

niewielka część pójdzie na zmarnowanie. Saletra nie potrzebuje wiele wody do rozpuszczenia, rosa również pomaga w rozpuszczeniu. Część formy amonowej zapewne się ulotni przed rozpuszczeniem ale za to masz mniejsze straty ze strony wymywania formy saletrzanej więc ogólnie rzecz biorąc nie powinno być jakiś drastycznych strat


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

ponawiam moje pytanie...

kiedy daje się dawke azotu "na kłos"???

teraz jak wychodzi flagowy czy jak kłosy są na wierzchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

3 termin - przed kłoszeniem, do fazy przed otwarciem pochwy liściowej, do 50 kg N/ha, gdy zboże było skracane, najlepiej w formie MOCZNIKA, który w tym terminie najskuteczniej wpływa na poprawe zawartości białka w ziarnie.. Pszenica do początku kłoszenia może pobrać 150 kg/ha azotu, a po tym okresie maksymalnie do 40-50 kg, gdy ma optymalne warunki wzrostu, w tym dostatek wilgoci.

 

http://nawozy.eu/doradztwo/nawozenie-upraw/nawozenie-pszenicy-ozimej.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

Ja III dawke daje gdy kłosy sa na wierzchu 34kg/ha, i T3 na to i koniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Co polecenie na t2 mam problem chyba z brunatna plamistoscia lisci na t1 polowa pszenicy był tilt a druga duett star.post-34937-0-22997000-1399470074_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

@Yngel 10 kg N na każdą tone przewidywanego plonu ziarna (zazwyczaj 50-70kg N)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

4 dni temu pryskalem 1,3ha pszenicę jara bbch 13. Na całość dalem 400 litrów wody + 1,6 Gold + 0,3 legato + 0,8 isoguard. Efekt przypalona pszenica, miejscami bardzo mocno. Co zrobiłem źle? Jak dam asahi + mocznik + siarczan magnezu + mikro to jest szansa na jej uratowanie? Sypne też saletry.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj