Polecane posty

KULAWA_KOZA    156
Napisano (edytowany)

Po ziemniakach na jesien nie daje NPK.

Po zbożach na jesien idzie NPK a na wiosnę o około 40kg saletry wiecej na ha.

Dodatkowo norme wysiewu zboża zwiększam po zbożach o około 40-50kg/ha

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

poczekaj az zbierzesz.juz nie jeden sie przewiózł na zmianowaniu.porozmawiamy po żniwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1378
Napisano (edytowany)

Hmm to ja robie inaczej, może źle? Jak stanowisko ma słaby potencjał czyli zbożowe, to nie szaleje na nim. I tak cudów nie będzie. Mniejszy plon, mniejszym kosztem. Bardziej "dbam" o stanowiska z potencjałem, czyli w moim wypadku po burakach, kartoflu i koniczynie czerwonej.

Edytowano przez jajonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycho30    0

ile zastosować moddusa w zabiegu T2 dodam że na pierwsze kolanko poszło 0,2 moddusa+1lCCC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

0.3l/ha.

 

poczekaj az zbierzesz.juz nie jeden sie przewiózł na zmianowaniu.porozmawiamy po żniwach

Jest na prawdę ładna.

Zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3
Napisano (edytowany)

Slawek2209 dobrze gadasz w tamtym roku też Bamberka u mnie wyglądała o tej porze rewelacyjnie nawet na 8t/ha a tu później spore korekty przyszły jak się kombajnem wjechało , także poczekajmy do żniw i wtedy ocenimy , co nie znaczy że uwag nie należy wymieniać jestem za tym jak najbardziej , a co do zmianowania to uważam że jest niezastąpione mój wujek od kilkunastu lat sieje naprzemian jęczmień/owies/pszenica byłem u niego na polu już pare razy i od samej wiosny nie może poradzić sobie z mączniakiem na T1 dał Virtuoza na T2 niewiem ale chyba Artea(trochgę kiepsko) i powiem krótko jest tragedia łodyga w 50% w mączniaku troche lepiej wygląda liść ale też nie cudownie , ja nie mam dużo ha ale mam część pszenicy po ziemniaku a część po jęczmieniu z tym że przed jęczmieniem były buraki i jest ok. jak dla mnie zmianowanie a szczególnie po okopowych ma wymierny wpływ na plon i koszty ochrony grzybowej , ale to tylko moje zdanie pozdr.

Edytowano przez Strazak76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Masz racje ;)

mam pszenice obok siebie po pszenicy 3 rok i po burakach z przyoranymi lisci:) Dzien do nocy ;)Ta popszenicy dostala wiecej Nale i tak nie moze dogonic tejpo burakach ;)

Wiem zenie ten tematale pewnie ktos wie. Kupilem 700kg kwalifikatu na ile ha moge to rozpisac? Jakie jestminimu wysiewu do doplaty? 150kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

No cóż widzę że was nie przekonam :blink:

za tem moja ostatnia deska ratunku ,fotki sprzed 30 minut , pszenica po zbożach siana 4 raz :rolleyes:

Popatrzcie oceńcie :rolleyes:

34099643702534774170.jpg

95043557439464069748.jpg

23168620013832176696.jpg

45322854027601528963.jpg

73604771836201386943.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278
Napisano (edytowany)

O ile dobrze pamietam o 150

Edytowano przez URSUS16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

No cóż widzę że was nie przekonam :blink:

za tem moja ostatnia deska ratunku ,fotki sprzed 30 minut , pszenica po zbożach siana 4 raz :rolleyes:

Popatrzcie oceńcie :rolleyes:

34099643702534774170.jpg

95043557439464069748.jpg

23168620013832176696.jpg

45322854027601528963.jpg

73604771836201386943.jpg

 

Ze zdjec ciezko ocenic.

Nieraz jest tak ze wyglada ladnie aplon przecietny a czasami pszenica nie wyglada za dobrze a wzniwa jest zaskoczenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żeby chociaż połowa rolników taką miała :rolleyes: Jest świetna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Pszenica jest piękna. To nie podlega wątpliwości

Po przedplonach zbożowych trzeba więcej nawozu i "mocniej" od grzyba żeby uzyskać ten sam efekt co po innych przedplonach a wszystko kosztuje. Moim zdaniem pszenica po dobrym przedplonie wychodzi po prostu taniej. Mniej nawozu, tańsze opryski a efekt ten sam.

Nawet herbicyd jesienią słabiej podziałał w jęczmiennisku a wszystko robione jednego dnia i pola oddalone od siebie 100m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

wręcz przeciwnie..:)

dobrze że niewielu taką ma bo było by dużo ziarna na rynku i cena mała..

 

 

koledzy kiedy daje się przysłowiową dawkę N "na kłos"???

przy flagowym tzn jak kłos zaczyna się pojawiać czy później???

myślę rzucić jeszcze jakieś 20-30N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ja o cene i zbyt się nie martwie bo moja pszenica idzie głównie do siewu.

Biorą rolnicy do siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Ja tez mam po zbozu...dokladnie po jeczmieniu(wczesniej dzierzawca sial buraki i ziemniaki) i uwazam ze jest tak samo ladna jak Kulawej Kozy....

u nas na wsi sa i po burakach ,ziemniakach,marchewce itp....ale nie ma takiej jak moja:D

jak sie dba to sie ma....samo nic piekne nie urosnie....a niektore u nas nawet nawozu nie widzialy....

Ja dopiero pierwszy rok w ogole cokolwiek zasialem,o zmianowaniu nawet nie ma mowy bo poprostu sprzetu na inna dzialalnosc brak...moze kiedys...narazie mysle o poplonach....

aha moja dostala narazie 450 saletry...


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

ppwolf38 zgadzam się z tobą jak się da to i się zbiera , jak wcześniej pisałem mało mam ha ale lubię o to zadbać , byli już tacy w okolicy co połowę miejscowości obsiewali w większości dzierżawy i albo polegli jak mój szwagier sprzedał co zostało i wióra w Polskę , a co poniektórzy za granicę dali dyla. Więc ja lubię i preferuję jakość a nie ilość , a co do fotek kolegi kulawa koza to wygląda to bardzo dobrze i nie twierdzę , że nie da się tak uprawiać , mamy rolnika u nas 15 lat sieje jęczmień ale od kilku lat kombinuje poplony facelia itd itp bo plony zaczynają spadać , chodzi mi o to że jak jest zmianowanie są dużo mniejsze nakłady fungicydowe a i efekt jest lepszy , można by tak długo dewagować ale nikt mnie nie przekona że zminanowanie nie jest konieczne , to jest moje zdanie , jak będę miał troszeczkę czasy to zrobię i ja fotki ze swoich upraw i dodam pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Jest u nas taki jeden "gospodarz"....w zeszlym roku zasial jeczmien jary na stanowisku po burakach...kawalek bodajze 1,40ha...

i tylko zasial nic wiecej nie robil ani nawozu,ani herbicydu chwast i chorobska....zebral ok 2t z tego kawalka ale razem z wszelakimi nasionami chwastow...

teraz ma pszenice ozima...ladna byla tylko na jesieni...teraz juz jej nie widac..chwasty juz dawno ja przerosly....


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wręcz przeciwnie.. :)

dobrze że niewielu taką ma bo było by dużo ziarna na rynku i cena mała..

 

 

Jeżeli myślisz że od tego zależą ceny zbóż to żyjesz w błędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

co to za odmiana

/

Ja o cene i zbyt się nie martwie bo moja pszenica idzie głównie do siewu.

Biorą rolnicy do siewu.

moja bamberka podobnie wygląda jest po pszenicy ozimej i jest tak samo ładna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawcio2218    42

Witam. Mam problem z mączniakiem w pszenżycie zimowym. Jest ono w fazie liścia flagowego niedługo powinno się luzować a mączniak jak narazie siedzi na dwóch pierwszych liściach od dołu pryskać czy nie? Dodam że na t1 poszedł tebukonazol+prochloraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

Witam. Mój Toras jakoś dziwnie wygląda. Łodygi ma cienkie i jest niski... nie wiem czemu.

Nie jestem też zadowolony z T1, jest trochę mączniaka i septoriozy, mam już pryskać czy poczekać trochę ? i właśnie mam też pytanie- jaka to jest faza pszenicy- podflagowy ??

 

http://vlepa.pl/8bf5bc

http://vlepa.pl/10b08d

http://vlepa.pl/8533d4

http://vlepa.pl/0375b7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja bym się jeszcze wstrzymał z t2, sytuacja nie wygląda tak źle (bynajmniej na zdjęciach)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koroniarz    0

Panowie mam problem w pszenicy czekałem ze stymulatorem wzrostu a to deszcz nie pozwolił na zabieg no i ja troche w nie których miejscach troche połozyło uprawa dosyc intensywna pomoze jej teraz cos? jakie dac dawki? propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj