Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
batman17    1

ja miałem siana 26 luty i w zeszłym tygodniu poszedł herbicyd i parę dni później odzywka siarczan + 1,1l ccc odmiana Koksa, tybalta tez mam siana w tym samym terminie

ale jest dużo mniejszy (odm. krótko słoma) w przyszłym tygodniu pojdzie podobna mieszanina tylko mniej ccc.

ale mój tybalt tak jak wcześniej wspomniałem pod lasem ma kolanko ok 5 cm nad ziemią i wydaje się wybujały a 150 m dalej nie widać kolanka. pod korzeń dostał 250kg polifoska6/ha 100kgmocznika/ha 100kg siarczan magnezu posypowy/ha ph 7,02 , 6 tyś litrów gnojówki/ha przedplonem była pietruszka i kozłek lekarski. co mam robić pryskać ccc czy czekać aż w dalszej części pojawi się pierwsze kolanko. ( w ubiegłym roku pszenica stała przy nawożeniu 110kg N/ha w czystym składniku, ale po wichurze lekko ją pogięło)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak moddus na pszenice poszedl na lisc flagowy dawka moddusa 0,4 to nie popwinien jej zaszkodzic czy co sie moze stac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogi123    0

Panowie potrzebuje porady pszenica bamberka jak ja rozkroje to ma kłosek na 1 cm a problem bo widac głóchy owies co podobno nie wystepuje w oziminach i czy moge go jeszcze zniszczyc np. axialem mozna go stosowac według etykiety do 37 bbch .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1
Napisano (edytowany)

z tego co ja wiem to pume można jeszcze zastosować w dawce 1l/ha, tylko poczekaj aż minął chłody, puma na pewno wypali głuchy owies

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Panowie na T2 w pszenicy ozimej i w pszenżycie mogę dać prochoraz + tebukonazol? Na kilku liściach septoriozę zauważyłem chcałem dać Mirage 450 EC 0,5L/ha + Tebu 0,5l/ha wystarczająco będzie by ochronić? Na T1 szedł prochoraz + propikonazol


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Raczej nie.Bez sensu ta sama substancja.Ja sie wacham czy moge dać tebu na kłos jeżeli w zaprawie wystąpiła ta substancja.Co wogle sadzicie o powtarzaniu tych samych substancji. ? U mnie tez septorioza zaczyna ja wpieprzać.Zrobie wczesne T2 i upatrzyłem sobie chlorotanolin z epoksynazolem.


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

a jak moddus na pszenice poszedl na lisc flagowy dawka moddusa 0,4 to nie popwinien jej zaszkodzic czy co sie moze stac ?

Nic sie nie stanie .modus dajemy od pełni krzewienia po liść flagowy.

Dawka 0.4/l ha , chociaż ja w tym roku na małym kawałku dałem 0.5l/ha zobaczymy co sie stanie , ale pewnie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

Raczej nie.Bez sensu ta sama substancja.Ja sie wacham czy moge dać tebu na kłos jeżeli w zaprawie wystąpiła ta substancja.Co wogle sadzicie o powtarzaniu tych samych substancji. ? U mnie tez septorioza zaczyna ja wpieprzać.Zrobie wczesne T2 i upatrzyłem sobie chlorotanolin z epoksynazolem.

 

Ja w swojej pszenicy nie powtarzam substancji ale można to robić ;) na t2 też mam podobne opryski. Duett ultra+ 0,5 dawki gwarantu ;) U mnie pszenica czyściutka także czekam na liść flagowy, zaczyna wychodzić. t3 falcon i tu mam pytanie, kiedy najlepiej pryskać, widziałem gdzieś, że w trakcie kwitnięcia, to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malycyc    1

Witam. koledzy mam pytanie. Liść flagowy w pszenicy juz ok 7 cm wyszedł. czy można teraz zastosować stabilan razem z t2 zeby skrócić dokłosie? jak tak to w jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24
Napisano (edytowany)

Falcon ok, lepszy Soligor ale i droższy. Bumper to taki środek, że po zeszłym roku wiecej go nie kupie, Tani ale szkoda kasy. Zawsze może lepsze to niż nic. Jeżeli masz ładnie rokujące zboże zastosuj Soligor. A co do siarczanu magnezu jak najbardziej można dawać ale z borem nie mieszaj. Tak wogóle to nie jest sprawdzony efekt działania boru w zbożach wieć lepiej zostaw na następny rok lub wypryskaj w qq jeżeli siejesz.

Co do stosowania Stabilanu to nie stosować bo nie warto ryzykować. Na flagę np etefon choć optymalnie jest miedzy flagowym a podflagowym. Stabilan ma na ulotce w pszenżycie i życie stosowanie miedzy 1 kolankiem a flagowym, w pszenicy tylko do 1 kolanka

Edytowano przez Merkoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Polecam na grzyba Duett Ultra 497 SC może i drogi ale bardzo dobry najlepiej w dawce 0,6 l / ha i pamiętaj nie dodawaj boru.

a jeśli chodzi o siarczan magnezu to możesz śmiało dać i nawet 10 kg do tego możesz też dodać mocznik 15 kg nie więcej i jakąś odżywkę np Plonovit Z.

 

A tak na marginesie co wy wszyscy widzicie w tych stabilanach i antywylegaczach tzw; CCC może i tanie, ale skraca korzeń. Ja stosuje modusa 250 i powiem wam że jest droższy, ale się opłaca, to znaczy w kłosie są grubsze ziarna i jest ich więcej, pszenica jest gęściejsza i dużo lepiej ukorzeniona. ja stosuje modusa w fazie końca krzewienia 0.2 litra i w fazie pierwszego kolanka 0,3 litra + antywylegacz 675 sl 0.8 litra i zboża są 3 razy lepiej rozkrzewione i dają większe plony.

 

 

Pozdrawiam !!! :D :P

Edytowano przez forumkowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

duett ultra mieszał ktos z forum z tebu w dawce po 0.5 l.Zabieg robiony na kłos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

ja stosuje mustang 306 i zboża mam zawsze czyste polecam w dawce 0,6 l / ha koszt to jakieś 70 zł, ale jest jeszcze tańszy zamiennik o naźwie kojot 306, chyba tańszy o dychę, a i jest jeszcze jeden oprysk factor 365 sl ale to już trochę słabszy ale tańszy.

Edytowano przez forumkowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Panowie czy huzar usuwa owies głuchy ?

Niestety nie

 

Jaki najlepszy oprysk na chwasty w Pszenicy Jarej?i w miare w rozsądnej cenie ?

Granstar jest bardzo dobry i w miare tani


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uszak21    7

itam Panowie. Mam mały problem otżo, wczoraj nie zapowiadali deszczu na moje tereny, więc pryskałem pszenicę ozimą, wiem, że pózno ale to nieważne ;d Poszła mieszanka Nomad+Dassoil+dragon. I tak mniej wiecej niecałą godzinke po zakonczeniu pryskania nie wiadomo skąd spadł desczyk, który padał max 5 min. Mam dwa pytania: czy te opryski są dobre? korzystał ktoś z nich oraz czy ten deszcz wpłynie na zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja odpowiem ci na jedno pytanie, że może troche zaszkodzić jeśli to była 5 minutowa ulewa, jesli taki tam deszczyk to raczej nie powinien.

 

Pozdrawiam !!! :D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3
Napisano (edytowany)

Witam.

Co stosować na grzyba w drugiej dawce ?

Wcześniej poszedł Bumper a teraz myślałem nad Falconem.

Zostało mi jeszcze trochę siarczanu magnezu i boru.

Mogę to w jakiś sposób wykorzystać ?

Boru na zborze ja bym nie stosował powoduje że słoma staje się bardziej krucha co może spowodować wyleganie pozdr

Edytowano przez Strazak76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Bor w zbożach wpływa na efektywniejszy proces kwitnienia i zapylenie co przekłada się na większą ilość ziaren w kłosie. Dlatego na flagowy obowiązkowo odzywka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik205    0

Witam. Czy mogę dać siarczan magnezu 15kg/ha+ odżywka1kg/ha Mikroexpert +reveller1l/ha to w 300l wody w fazie t2/t3 a konkretnie bbch 39

czy to nie za późno na odżywki? Czy to coś da?

I jak rozpoznać tą fazę są jakieś szczególne cechy?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak tylko ja bym radzil zamiast rewellera 1l/ha zmniejszyc do 0,6 wystarczajaco i dodac 0,8-0,9 epoxykanazolu czy jak to tam sie zwie np. safir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Stosowałem na t2 duett ultra i jakoś zadowolony z efektu nie byłem. http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/skutecznosc-dzialania-fungicydow-w-chorobach-pszenicy-wedlug-hgca,43791.html Korzystacie panowie z tej tabelki? właśnie według niej próbuje dobrać tanie dość dobre substancje


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj