Polecane posty

Kamilmkm    17

Po co to skracać taka odmianę bardzo niska to jest do kolan jak muszelka przy 7t stoi bez problemu, gdzie ją ma polożyć przy prawidłowej agrotechnice?

 

Przy prawidłowej agrotechnice zapewne bym nie skracał, siana była wcześnie i dość gęsto (chyba 260kg/ha). Jesień bardzo długa była, ładnie się pokrzewiłą i troszkę się bałem o wyleganie na najlepszych stanowiskach, tym bardziej iż nie mam dużego doświadczenia z niskimi odmianami. Miałem dać samo ccc w ilości 1L ale zostały mi resztki modusa to dołożyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Mam maly problem w pszenicy ozimej sporo owsa nie zmarzl po zimie(owies siewny nie gluchy) czy oprysk Puma lub Axialem spalilby owies faza pszenicy przed flagowym nigdy w zyciu nie bylo takiego czegos zeby owies przez zime przeszedl. Oprysk na zime glean+legato pole czyste tylko te owies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a na slabo patrzaca pszenice ozima i jara jakie odzywki dac tylko zeby dobre byly ? i czy mozcznik jeszcze a 4 dni temu poszla saletra i saletrzak na to to keidy odzywki moga isc i czy mocznik do tych odzywek tez ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekpl3    9

Co zastosować na grzyba w pszenicy jarej, w jakiej fazie rozwojowej? Planowany jeden zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

jesli jeden zabieg planujesz to fazie liscia flagowego.Proponuje soligor 0.8 llub jakiś srodek ze strobiluryną typu fandango,reveler.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uszak21    7

Witam Panowie. Mam mały problem otżo, wczoraj nie zapowiadali deszczu na moje tereny, więc pryskałem pszenicę ozimą, wiem, że pózno ale to nieważne ;d Poszła mieszanka Nomad+Dassoil+dragon. I tak mniej wiecej niecałą godzinke po zakonczeniu pryskania nie wiadomo skąd spadł desczyk, który padał max 5 min. Mam dwa pytania: czy te opryski są dobre? korzystał ktoś z nich oraz czy ten deszcz wpłynie na zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

na T1był Mirage 0.7+ Tilt Turbo 0.8 teraz zastanawiam na T2 soligor jak myslicie może byc czy lepiej falkon 3 zabiegu raczej nie planuje no chyba że bedzie sporo lało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Napisano (edytowany)

Kulawa Koza jak tam Twój agil bo u mnie wygląda rewelacyjnie bardzo szeroki liść flagowy narazie idzie jak rakieta a Twoja????

Taki sam .......łodyge ma bardzo gruba ..czuje że będzie dorodny kłos :)

http://e-fotek.pl/im...16449569502.jpg

 

a tu fotka z ponad tygodnia temu i przed T2.

http://e-fotek.pl/images/14322134185789215526.jpg

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

kulawa koza pszenica dorodna, wyglada jak zywoplot:D

opisz co tam dawales, jakie dawki nawozow na ha i jak gesto siales? ktora klasa ziemi

na jaki plon liczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Stanowisko po jęczmieniu i pszenicy.

Na jesień lekutko polifoska 8 , 200kg/ha.

Na wiosne .

270kg saletry na ha

270kg saletry na ha ----2 dawki .

T1 Wirtuoz/Tilt Turbo,Mirage .....na połowę pola poszedł Wirtuoz a na połowę Tilt+Mirage , ale po opryskach było w nocy około 0*

więc co do T1 nie jestem pewien czy się udało.

T2 połowa pszenicy Falcon , połowa pszenicy Soligor.

Dawki zawsze daje MAX.

2 dni temu Modus 0.4l/ha

Wcześniej odzywki dolistnie typu Ferti 19,19,19

Foliq magnezowy .

A na liść flagowy pójdzie Foliq potasowy i fungicyd .( jaki to jeszcze nie wiem zobacze :) )

IV klasa ziemi.

Siana 270kg/ha idealnie jak na moje rejony i ziemie.

Co roku tak sieję i jest ok.

Jak by stanowisko było po ziemniakach to wtedy 220-240kg MAX a że po zbożach jest gorsze stanoiwisko to trzeba siać gęściej.

Sprawdzone i udowodnione.

Co do plonu napisze po zniwach , jak ustoi to 7 da :) tak myśle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

To nisko celujesz przy takim nawożeniu i ochronie dziwi mnie czemu tak gęsto siejeesz ja w ubiegłym roku siałem 150 kg Muszelki dałem na 1 dawkę 250 saletry na drugą 100 mocznika plon ok 8 ton dwa zabiegi na grzyba Capalo T1 Osiris na kłos I to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Napisano (edytowany)

usKolego u mnie jak bym posiał poniżej 200kg/ha to by było pośmiewisko na wsi :)

takie ziemie i tak ludzie sieją , taki rejon.

Po za tym Muszelka to pszenica która jak przezimuje to daje najlepsze plony :) ma najładniejsze kłosa 6 rzędowe , a to juz inna bajka.

Miałem i wiem co potrafi Muszelka.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co to za faza przenica legenda ma 3 kolanko w odstępach od 1kolanko do 2 kolanka ok 6 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

w czym przeszkadza gesciejszy siew?bo pszenica kulawej kozy bardzo ladnie wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większa presja chorób.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

a jak przeklada sie to na plon, gesciejszy siew.

siew powiedzmy 200 kg a 270

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

W moim regionie idealny siew pszenicy to właśnie okolice 270kg/ha i tak sieje.Nie jest gęsta nie jest rzedka.

taka jak ma być.

Wszystko zależy od ziemi, przedplonu, nawożenie , Ph, klasy ziemi.

W tamtym roku siałem KWS Ozon 240/250kg/ha po ziemniakach i był taki jak ten :)

Plon 7.2 tony/ha

Przy czym nie była tak zadbana jak w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FisKars    3

Jak to jest z zastosowaniem modusa lub medax na liść flagowy na etykiecie jednego i drugiego jest napisane że można stosować do fazy liścia flagowego. Spotkałem się z opiniami (również na forum) że lepiej nie stosować bo wpływa negatywnie na kłos. Mi akurat odpowiada połączenie t2 + medax/moddus, dodam że liść flagowy nie jest w pełni rozwinięty ma około 2-4cm a kłos nie jest wytworzony na niektórych pędach po przecięciu powoli pojawiają się małe kuleczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

w czym przeszkadza gesciejszy siew?bo pszenica kulawej kozy bardzo ladnie wyglada

Materiał siewny kosztuje i zwiększony wysiew podnosi koszty w SHR w Sobiejuchach na plntacjach nasiennych siali 80 kg na hektar i zbierali podobno ok 7 ton z ha nikomu takiej normy wysiewu nie polecają ale u siebie tak zastosowali opowiadał gościu z Danko na poletkach ja jestem zwolennikiem rzadkich siewów miałem dwa lata temu po wymarznięciach przesianą pszenicę jęczmieniem jarym a że problem był z nasinami to posiałem 100 kg na hektar jak powschodził to obraz nędzy gołe pole sąsiedzi się śmiali ale dałem azotu to nikt by nie uwierzył że ten jęczmień wydał 5 ton z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogi123    0

Panowie jak skuteczny jest atribut na głuchy owies w pszenicy jarej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fryciol    7

również jestem zwolennikiem rzadkich siewów. Kwalifikowany materiał siewny świetnie się krzewi i 150-160kg/ha w zupełności wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak pszenica slabo wyglada tzn nie rowno rosnie to co mozna dac bo w jednym miejscu ladna a w drugim kiepska a w tamtym roku pszenzyto ladne na calym polu tym bylo to czym mozna zasilic ta pszenice bo strasznie nie rowno rosnie i slabo wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Masz nierówne pole,pszenżyto słabiej oczuwa piaski czy zakwaszoną ziemię. Zasilić można azotem tam gdzie słabsza, ewentualnie oprysk mocznik+ siarczan+micro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj