Polecane posty

Patryk3802    200

Lepiej siarczan magnezu niż amonu dawać dolistnie. Panowie powiedzcie czy wy fungicydy stosujecie z czasem wejścia chorób czy stosujecie zapobiegawczo? ja na T1 poleciałem zapobiegawczo (propikonazol+ fenprodyna) tern premium + (prochoraz) promax w dawce 0,8l/ha, już od zabiegu minęło dobre 2-3tyg i jak narazie brak oznak chorób na zbożach pszenicy przedplonem był rzepak a pszenżyta rzepak-pszenica i ugór. pszenżyto już dość niedaleko mu do kłoszenia (jakieś 2tyg) i czy mam już "zapobiegawczo" lecieć z T2 czy się wstrzymać do momentu kłoszenia. liczyłem dać na T2 protiokonazol - Fandango 200EC 0,5l/ha i to by było chyba ostatni raz w pszenżycie a w pszenicy też protiokonazol w tej chwili i na T3 dać tebukonazol też 0,5l/ha. Warto się kosztować w tej chwili przy braku ognisk chorób i poczekać aż do momentu kłoszenia i dać tylko tebukonazol?

Edytowano przez Patryk3802

Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Dzisiaj rozsiałem 100 saletry i 100 saletrzaku po pszenicy i to jest ostatnia dawka. Pryskał ktoś na T2 soprano z tebu? Jak się sprawdza taka mieszanka?Mam zamiar dać po 0.6 każdego środka i to będzie ostatni zabieg pierwszy był tilit turbo z mirage oraz ccc bodajże 12.04

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

DObry ale w tym roku cena przerazajaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Zauważyłem że w pszenicy ozimej końcówki starszych liści zaczynają zasychać. Nie wygląda to ciekawie. Do pewnego momentu pięknie wyglądała. Potem ją skracałem 0,7 CCC, 0,2 Moddusa do tego poszło 1l Wirtuoza na grzyba i pół kg Super5 wraz z siarczanem mg 3%. Mimo że kolega @milanreal1 twierdził że można do skracania dodac mocznika zrezygnowałem. Jednak mimo braku mocznika coś musiało jej sie nie spodobać bo od tamtej pory zdecydowanie jej stan sie pogorszył.

Nie wiem czy to było wynikiem złej mieszaniny czy może nad ranem po zabiegu pojawiły sie przymrozki. Taki stan choć w mniejszym nasileniu obserwuje na kilku polach pszenicy różnych gospodarzy.

Czym można ją podratować? Myślalem o Asahi ale zalecają go na rzepak, buraki itp. Czy czekać aż sama sie pozbiera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

Ja bym na twoim miejscu poczekał , miałem też taką mieszanke i to samo ale na dzień dzisiejszy wszystko wraca do normy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzisiaj rozsiałem 100 saletry i 100 saletrzaku po pszenicy i to jest ostatnia dawka. Pryskał ktoś na T2 soprano z tebu? Jak się sprawdza taka mieszanka?Mam zamiar dać po 0.6 każdego środka i to będzie ostatni zabieg pierwszy był tilit turbo z mirage oraz ccc bodajże 12.04

Ja stosuje taką mieszaninę na t2, przy niesprzyjającej pogodzie nie obędzie się bez ochrony kłosa, trzeba obserować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zauważyłem że w pszenicy ozimej końcówki starszych liści zaczynają zasychać. Nie wygląda to ciekawie. Do pewnego momentu pięknie wyglądała. Potem ją skracałem 0,7 CCC, 0,2 Moddusa do tego poszło 1l Wirtuoza na grzyba i pół kg Super5 wraz z siarczanem mg 3%. Mimo że kolega @milanreal1 twierdził że można do skracania dodac mocznika zrezygnowałem. Jednak mimo braku mocznika coś musiało jej sie nie spodobać bo od tamtej pory zdecydowanie jej stan sie pogorszył.

Nie wiem czy to było wynikiem złej mieszaniny czy może nad ranem po zabiegu pojawiły sie przymrozki. Taki stan choć w mniejszym nasileniu obserwuje na kilku polach pszenicy różnych gospodarzy.

Czym można ją podratować? Myślalem o Asahi ale zalecają go na rzepak, buraki itp. Czy czekać aż sama sie pozbiera?

Mieszanina nie była zła. Jakie były warunki atmosferyczne podczas zabiegu?

Pozbierać to się pozbiera. Na 1 polu trochę przesadziłem że mocznikiem i siarczanem, liście przypaliło a po 2 tyg tam gdzie były przypalenia to rośliny wyglądają nawet lepiej niż tam gdzie przypaleń nie było :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Pszenice skracalem moddusem 7 kwietnia...myslicie ze potrzeba jeszcze raz? dostala 150N planuje jeszcze na flagowy rzucic jakies 50N...

kiedy ewentualnie ja jeszcze skrocic?

zwnr.jpg

1zoyx3m.jpg


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Że tak się spytam sypiąc 200N na ha to w jaki plon celujecie? Bo z wyliczeń to tak wychodzi min 9t musiała by dać chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie kiedy ruszacie na pszenice ze skracaniem srodkiem cerone na flage ?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

Drodzy forumowicze, chcę opryskać pszenicę jarą taką mieszaniną: Attribut 70 WG 60 g/ha + Mustang 306 SE 0,4 l/ha.

Problem mam z tym że owies głuchy jest już "galanty", a pszenica dopiero będzie się krzewiła.

 

Czy Attribut 70 WG w dawce 60 g/ha zaszkodzi pszenicy jeśli jest ona we wcześniejszej fazie rozwoju niż zaleca producent?

Edytowano przez Kamil_NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malycyc    1

Witam. panowie kiedy najlepiej jest siać 3 dawkę azotu na pszenicę? Narazie poszło 2x 200 kg saletry. Ile byście poradzili na 3 dawkę? Pszenica po rzepaku, ziemia 4 klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Mieszanina nie była zła. Jakie były warunki atmosferyczne podczas zabiegu?

Pozbierać to się pozbiera. Na 1 polu trochę przesadziłem że mocznikiem i siarczanem, liście przypaliło a po 2 tyg tam gdzie były przypalenia to rośliny wyglądają nawet lepiej niż tam gdzie przypaleń nie było :D

 

Było dosyć sucho przy temperaturze ok 18'C, mocne słońce. Nie jestem pewien czy rano następnego dnia nie było przymrozku. A być może to działanie miedzi z Super5 bo słyszałem głosy że trzeba z nią uważać przy ostrym słońcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

jaki środek polecacie z fungicydów żeby cena równała się jakość ( nie dawałem jeszcze nic na T1 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Pszenica jara ,czy mogę jednego dnia prysnąć dolistnie i rosypać saletry?

Możesz było już o tym setki razy na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj