Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
warchest    253

a pszenice jara to jakim srodkiem opryskac a i jara to trzeba pryskac od jednolisciennych i 2 lisciennych ? a i ile razy zabieg od grzyba i jakimi srodkami i czy jara pszenice skracac np moddusem czy czym innym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Witam:) zastosowalem 2litry Asahi + (5-20-35) ekoplon + 6kg mocznika +3kg siarczanu amonu+ Bumper(nie zdazylbym objechac w wiekszym rozcienczaniu-dobrze ze duzo padalo).w zbiornik 400l przed samym wieczorem w piatek dzien przd deszczem na 2,5ha. juz dzis efekt jest niesamowity,z jasnej barwy na ciemna zmienia sie.(a wygladalo strasznie,zakwaszona ziemia ~4.0 pH 2 dawki fosforanu amonu i nic nie pomagalo) pole wymaga wapnowania a kupno saletry wapniowej mija sie z celem,1600zl za tone 15% N i wapno :wacko:

jak dalej postepowac na tej zakwaszonej ziemii, nawozy sa posiane z fosforem a nie widac zadnego efektu,... zastosowanie Kelpak 35 na wiekszy plon(pisze 20%) i dalsze nawozenie dolistne czy saletra doglebowo na klos? jezdzenie po polu sporo ugniata az szkoda patrzec.(polecam ten asahi jak czytalem na forum duzo :huh: to w plonowaniu nie pomaga ale podnosi szybko zolte kregi,u mnie od zakwaszenia)... ktos zapytal wczesniej o żółte łaty łanów po wapnowaniu zaraz przed siewem- u mnie to samo tam gdzie polecialo wiecej wapna zolte kregi,i znowu poleci asahi ostatni litr na druga polowke, ciekawe czy Kelpak 35 tak samo podnioslby pszeniczke na zakwaszonej ziemii?

 

Ps:http://www.agrofoto.pl/forum/topic/356-wapnowanie-pola/page__st__2780__hl__+wapnowanie#entry1357718

 

prosze o pomoc w tym linku (jesten nowicjuszem nawet linki mi nie wychodza...temat ,,Wapnowanie pola " ostatnia odpowiedz,zglaszam sie tu zeby nie spamowac w zakladaniu podobnego tematu do linku do Forum glownego wapnowanie pola... czekam na porade:)

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a pszenice jara to jakim srodkiem opryskac a i jara to trzeba pryskac od jednolisciennych i 2 lisciennych ? a i ile razy zabieg od grzyba i jakimi srodkami i czy jara pszenice skracac np moddusem czy czym innym ?

Na chwasty polecam Mocarz jesli chodzi o jednoliścienne to axial bd dobry. Zabieg fugnicydem zalezy od tego jakie jestes w stanie poniesc koszty jesli bd chciał wykonać go raz to ja zdecydowałbym sie na tilt + amistar. Jara pszenice mozesz skracac antywylegaczem i modusem. wszystko zalezy od tego jaki zamierzasz osiagnąć plon;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

a co sądzicie o reveller 280sc na drugi zabieg czy coś jnnego dobrego polecacie na 2 zabieg na pszenicę 1 szedł wirtuoz

reweler uważam za jeden z lepszych , jak dla mnie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

no wlaśnie czy pszenzyto które celuje na 6t i na t1 dostalo tilt+mondatak jest sens pryskac revellerem czy wystarczy tanszy falcon??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Jeżeli 3 tyg od zabiegu mustangiem forte jasnota purpurowa zakwitla, to chyba nie ma zamiaru ustapic? Co prawda kwitnie a ma góra 5 może 8 cm. Chyba temperatury były jednak zbyt niskie... Warto to poprawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Czy doradzi ktoś(nie ukrywam, że liczę głównie na poradę od sami wiecie kogo) czy i kiedy opryskać pszenicę arkadia cerone? Pryśnięta była medaxem jak 1 kolanko z 4-5 cm nad ziemią już było, pszenica bardzo ładna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Jeżeli 3 tyg od zabiegu mustangiem forte jasnota purpurowa zakwitla, to chyba nie ma zamiaru ustapic? Co prawda kwitnie a ma góra 5 może 8 cm. Chyba temperatury były jednak zbyt niskie... Warto to poprawiać?

 

Jest tani środek Aurora, kosa na jasnoty i przytulię za 4 dni po zabiegu będą czarne. Ale te jasnoty to małe szkraby są jak nie masz ścieżek to bym sobie odpuścił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Z tego co pamiętam to aurora jest do końca krzewienia... Ścieżki mam, znaczy nie zakładane, śle po 5 przejazdach i tak już nic na nich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejg120    0

Witam. Proszę o pomoc w zlikwidowaniu przypalenia lub grzyba. 19,04 Opryskałem pszenicę modusem 0,4+tytanit 0,3+tilt turbo 0,7+mirage 0,7+mikroelementy+odżywki 2 z azotem i mikroelementami. Po 3-4 dniach zaczęły żółknąć końcówki liści a dzisiaj wygląda jak na zdjęciach. I już sam nie wiem czy to przypalenie czy grzyb.Do tej pory dostała około 190kg N w czystym składniku. Pryskać tytanitem+odżywka czy czekać, a może coś innego polecacie, bo na T2 to trochę za wcześnie.

post-69757-0-66891600-1398709402_thumb.jpg

post-69757-0-26911500-1398709436_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Cóż w tym roku to norma i raczej pewnej diagnozy jak dotąd nie ma i zdania są podzielone. Tak swoją drogą bardzo słabo i blado wygląda jak na tak ogromną dawkę N. Moja dostała 105 N, a jest duużo ciemniejsza i gęstsza. Coś nie tak masz z tym polem i szkoda było walić tyle azotu.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Mnie sie wydaje ze to jednak od oprysku....duzo "chemii"skumulowalo sie w koncowkach lisci ...moze byly jakies spadki temperatur..

u nas w okolicy podobne objawy jedne mniej inne wiecej ale widze ze juz im przechodzi takze raczej to nie grzyb bo na nie pryskanych tego nie ma..

 

a8185 ja korzystalem z tego najprostszego z plynem Heliga...wg;mnie bardzo miarodajny...wynik potwierdzil sie z wynikiem ze stacji...ph 7,4..

Edytowano przez ppwolf38

"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

a8185 - Ja właśnie korzystam z takiego pH-metra, do którego podałeś link. Ciekawe jaki jest błąd pomiaru w przypadku tego urządzenia? Według niego pszenica u mnie rośnie na glebie o pH 6,8.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejg120    0

Ale te żółknięcie zaczęło się po opryskaniu, wapna napewno też nie jest za dużo bo to na dzierżawie ale pszenżyto w tamtym roku na tym polu dało 7t. W rzeczywistości to pszenica jest ciemnozielona tylko może pod słońce było robione zdjęcie i tak wyszło. W okolicy takiej ciemnej nie ma bo nikt tyle azotu nie sypie. Przerazają mnie tylko te końcówki żółte, może coś byście doradzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Witam. Proszę o pomoc w zlikwidowaniu przypalenia lub grzyba. 19,04 Opryskałem pszenicę modusem 0,4+tytanit 0,3+tilt turbo 0,7+mirage 0,7+mikroelementy+odżywki 2 z azotem i mikroelementami. Po 3-4 dniach zaczęły żółknąć końcówki liści a dzisiaj wygląda jak na zdjęciach. I już sam nie wiem czy to przypalenie czy grzyb.Do tej pory dostała około 190kg N w czystym składniku. Pryskać tytanitem+odżywka czy czekać, a może coś innego polecacie, bo na T2 to trochę za wcześnie.

Jak dla mnie to brak magnezu, chlorofil skupia się w tzw pasy. Oprócz pasów możliwa jest również paciorkowatość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Mam pszenicę jarą odmiana werbena z centrali i słabo się krzewi (2 miesiące temu siana) czy zastosowanie np. stabilanu poprawi jej krzewienie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czyli zostawić to tak ta ?

Zostaw, nic tej pszenicy nie będzie

Witam zastanawiam.się czy skracać pszenicę bamberka na 2,3 kolanko nawozenie 200 N na 1 kolanko dostała 1.4 l antywylegacz i 0.3 modus. Część niej dostała 2 l anty. Wiem że jest to odmiana skłonna do wylegania a chciałbym temu zapobiec.

No 200kg N to już sporo. Po 2-3 tyg dobrze by było jakbyś jeszcze raz dał 0,3l moddusa.

pszenica ma 2 kolanko trzy cm nad 1 kolankiem, pierwszy zabieg skracania wykonywalem 2,5 tyg temu

To teraz już możesz dać jeszcze jedno skracanie.

Witam. Proszę o pomoc w zlikwidowaniu przypalenia lub grzyba. 19,04 Opryskałem pszenicę modusem 0,4+tytanit 0,3+tilt turbo 0,7+mirage 0,7+mikroelementy+odżywki 2 z azotem i mikroelementami. Po 3-4 dniach zaczęły żółknąć końcówki liści a dzisiaj wygląda jak na zdjęciach. I już sam nie wiem czy to przypalenie czy grzyb.Do tej pory dostała około 190kg N w czystym składniku. Pryskać tytanitem+odżywka czy czekać, a może coś innego polecacie, bo na T2 to trochę za wcześnie.

Te objawy są takie że w sumie wiele przyczyn można podać. Mi akurat to się widzi na przypalenie, bo jak to dobrze widać substancje skumulowały się na końcówkach liści. Niedobór magnezu raczej bym odrzucił ono się ukazuje na początku na dolnych liściach. Septorioza jest prawdopodobna ale w sumie fungi dałeś. Jak to przypalenia to po kilku dniach ustąpią ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zdecydowanie tak popalisz razem z chwastami ta pszenice , zamiast siarczanu amonu uzyj siarczanu magnezu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Po drugiej dawce saletry i T2 oraz Foliq zmieniła się ciutkę :)

59876491188594159676.jpg

 

W srodę skracam.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj