Polecane posty

Camry    52

jakoś tak wyszło ,że huzara brakło i miał być za tydzień dowieziony ,więc wziąłem się za skracanie, a huzar już jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

Miałem w zeszłym roku coś takiego, zaprawiane ziarno miałeś? to objawy fuzaryjnej zgorzeli podstawy źdźbła. Nie wiem czy da się to fungicydem zwalczyć. Może coś mocnego na ochronę T1, zależy w ilu pln chcesz sie zmieścic. Capalo w pełnej dawce lub taniej dobry miks z prochlorazem.

tak ziarno zaprawiałem, a coś tańszego konkretnie poleciłbyś bo ja mało się na fungicydach znam?

 

tak ziarno zaprawiałem, a coś tańszego konkretnie poleciłbyś bo ja mało się na fungicydach znam?

a jak nie da się fungicydem zwalczyć to czym? zaprawą nasienną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

W tym roku przez pogodę są jak narazie przy każdej roślinie opóźnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Od wczoraj zmieniłem plany i zamiast pryskać Moddusem, to najpierw muszę pszenicę potraktować Starane, gdyż przytulia miejscami dorównuje wzrostem pszenicy. Jednak ani wczoraj nie opryskałem, ani dziś nie dam rady wykonać zabiegu, gdyż wieje bardzo. Wprawdzie może się pogoda poprawi. Ale prognozy wskazują dodatkowo opady deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

12.04 opryskałem pszenicę na T1 Duet Star 1l + Mirage 0,8l i do tego odżywki i siarczan magnezu i na T2 planuję dać Soligor 1l i czy do zabiegu T2 mogę dołożyć Cerone i jakąś odżywkę tylko jaką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

witam we wtorek jechałem zabieg Lancet plus w przenicy ozimiej wiem ze zabieg robilem pozno bo byly niskie teperatury a lancet dziala przy +5. Czy moge dzis ewentualnie jutro po poludniu jechac zabieg z Wirtuozem+ antywylegacz płynny 675SL 1 L +5L FoliQ N Uniwersalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

W tym roku przez pogodę są jak narazie przy każdej roślinie opóźnienia.

 

To tak jak z drogowcami - zawsze ich zima zaskoczy :D

A tu narzekają że za szybko wiosna przyszła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Jak tam wasze pożółkłe pszenice? U sąsiadów którzy nie pryskają niczym oprócz herbicydów pszenice wyglądają zdrowo, a ja wpakowałem 150 zł na fungicyd i to silny na septarioze + odżywki + siarczan, NPK, modus i coś je zżera, nieźle nie ma co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

ile razy juz było mówione ze moddus przypala z fungicydami.na drugi raz medax i nie przypali a efekt ten sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

ponoć na plonie ma się nie odbić więc kij z tym

Edytowano przez gucik131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w ozimej pszenicy zastosowałem na t1 soligor w dawce 0.9l + odzywki i mocznik, soligor posiada 3 substancje aktywne miedzy innymi tebukonazol, w czelusciach swojego magazynku chemicznego wypaczyłem "tebu" czyli tebukonazol w czystej postaci zastosowac go na t2 a moze nie warto pakowac ta sama substancje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

witam czy stosuje ktoś z was nzwozy maximusy z ekoplonu czy mozna mieszać moddusa z wirtuozem i do tego dodałem przylepiacz superan i w sitku zrobiła misię galaretka czy coś zawaliłem mogło sie zwarzyć i srodki niebędą działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

A wymieszałeś superan w osobnym pojemniku??

 

Superam 10 AL stosować tylkoze środkami grzybobójczymi i owadobójczymi,dlaktórych zaleca się

dodawanieśrodka zwilżającego.

Odmierzonąilość środkaSuperam10 AL wymieszać w osobnymnaczyniu z niewielką ilością wody,

wlaćdo zbiornikaopryskiwacza zprzygotowaną ciecząużytkową danego środka ochrony roślin,

silnie mieszając.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

ja wlałem 1000l wody do opryskiwacza pózniej lałem przez sitku wirtuoza 7l on tez mi wyglądał jagby był z olejem było wszystlo ok pózniej lałem moddusa 2l 10ml pózniej lałem 7l antywylegacza i to lałem wszystko na sitko i było to na sitku bo jeszcze nie ściekło do beczki i na to wlałem 0,7l superam i zrobiła się taka jak galaretka kaszka lałem potym wodę z węza i niechciało się rozpuscic musiałem ręka trzeć po sitku zeby spłukać z sitka będzie taka mikstura coś działać czy nieskruci modus pszenicy chodzi mi zeby niewyległa bo jest silna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ile razy juz było mówione ze moddus przypala z fungicydami.na drugi raz medax i nie przypali a efekt ten sam

Ile razy mówiłem że nie moddus przypala a efekt taki jest kiedy mieszaninę zastosujemy o nieodpowiedniej porze?

Medax widocznie ma "powolniejsze" wspomagacze.

witam czy stosuje ktoś z was nzwozy maximusy z ekoplonu czy mozna mieszać moddusa z wirtuozem i do tego dodałem przylepiacz superan i w sitku zrobiła misię galaretka czy coś zawaliłem mogło sie zwarzyć i srodki niebędą działać

Ale sobie życie skomplikowałeś. Jest praktycznie logiczne że jak stosując środki takie jak moddus, adiuwanty są zbędne, a czasem mogą zaszkodzić. Szczególnie superan który pieni się bardziej od płynu do mycia naczyń... Działać będzie, ale taki mix jest ryzykowny, teraz opryskaj to w najcieplejszym momencie dnia na słońcu i przypalenia masz gwarantowane.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja w tamtym roku tak poparzyłem pszenice i w tym jade oddzielnie. Najpierw poszła grzybówka i modus teraz pójdą odżywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli t2 ostatnim zabiegiem to z amistarem lu generykiem

 

 

na t3 czyli "na kłos" myslałem dac falcon i tu w nim znowu jest tebukonazol

 

doradzajcie jaka ochrona by była najlepsza nie chce mieszać środków bo i niema do czego rozmnażam materiał siewny na przyszłe zasiewy całe 1.3 ha tonacji

 

teoretyczny plan jest taki soligor- tebu- falcon

 

tebu zakurzone stoi sobie w szafce (mysle sobie zal nie wykorzystać) a na 3 zabieg moze cos innego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

U mnie pogoda pokrzyżowała plany odnośnie pryskania Bogatki. Muszę załatwić przytulię Starane 250 EC, a później jak najszybciej dać Moddus. W poniedziałek mam nadzieję, że opryskam herbicydem, jeśli już nie będzie lało. A w sobotę Moddus. Wiem, że powinien być w tym przypadku najlepiej tydzień przerwy, jednak pszenica dostała dodatkowo drugą dawkę saletry i już jest w fazie trzeciego kolanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

własnie dzisiaj zrobiłem mały test wlałem 50ml wirtuoza pózniej dodałem troszeczka modusa i trz trocha sceło i dotego dodałem antywylegacz i zaczołem mieszać i ładnie się rozmieszało zrobiło się jak płyn jednolite pózniej dodałem wody i zrobiło się jak mleko teraz niebędę lał do beczki opryskiwacza z baniek tak jak robiłem najpiery wirtuoz modus i antywelegacz tylko w babce pomieszam srodki i dobrzr rozmieszam a pózniej wleję po beczki jak będzie już wtakiej postaci jednolitej jak płyn dzieki za udzielenie wiedzy najlepiej pryskać wszystko osobno ale trudno w czasie się wyrobić bo terminy gonią i wnet będzie 2 kolanko moze dziś opryskam bo jakaś robi się pogoda jak rosa zginie to trza bedzie jechać ja nawozy pryskam osobno niemieszam wczoraj dałem trocha saletry a poniedzieli pójdą nawozy dolistne aximus 20 20 20 3kg i1l mangan i1l miedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Opryskane Wirtuozem po dwuch godzinach przeszła szaruga podziała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

ile razy juz było mówione ze moddus przypala z fungicydami.na drugi raz medax i nie przypali a efekt ten sam

O ile modus w konfiguracji z niektórymi fungicydami i odzywkami powoduje "przypalenia " w zależności od pogody o tyle medax potrafi zdziałać taki myk że liść flagowy przy wyjściu kłosa się tak przewęża że kłos ma problem z wyjściem z pochwy i wygląda jakby był przełamany . Czynniki te są spowodowane warunkami atmosferycznymi i dobraniem mieszaniny zbiornikowej nie zawsze zależne od nas . Coś - za coś ...

Edytowano przez adiss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj