Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Co za paskudny rok. Rzepaki z popękanymi łodygami od mrozu, pszenica z żółtymi końcówkami i kropkami od zimna, gradu, a może mrozu, ziemniaki zmarznięte. A w tv pewnie i tak powiedzą, że będą rekordowe zbiory bo wcześnie wiosna przyszła i są optymalne warunki dla upraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Teraz to będzie trzeba jeszcze się modlić żeby nie był tak jak w tamtym roku że jak przyjdzie do zapylania zbóż to będzie zimno i mokro.


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogi123    0

Panowie co z tymi koncowkami czy to przypalenie czy choroba u mnie wyglada to podobnie 10 dni temu dostała 0,2 modusa i 0.6 ccc

78118d2a899daca8gen.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

raczej choroba już pare postów wcześniej pisali. U większości tak jest :P


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam wychodowałem jakieś zielsko w pszenicy ozimej był chisel ale nie ruszył tego muszę poprawiać tylko co to jest iczym prysnąć z góryn dzięki za pomoc post-103252-0-46889100-1398191450_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

U mnie też gdzieś dziwnie miejscami wygląda pszenica, najwięcej jest tego na uwrotach i od drogi :unsure: opryskana tilt turbo 0,9l+ mirage 0,9l ale jeszcze wcześniej pszło gold+izoherb (we właściwej fazie). Mysle, że to może przebarwienia tak jak piszą na etykiecie. I tak oto miejscami wygląda:

 

 

post-2273-0-22686400-1398191359_thumb.jpg

post-2273-0-95526700-1398191480_thumb.jpg

post-2273-0-61813700-1398191505_thumb.jpg

 

Ogólnie mysle, że wygląda nieźle

post-2273-0-12136500-1398191576_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

marian2011 ty chcesz pume dawac na jarke jak ona niema zastosowania do jarej pszenicy stosowaleś kiedyś juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

pryskałem 2 tygodnie pszenice ozime chiselem i rubinem i bardzo nie widać , żeby chwasty ruszyło , nie wiem czy poczekać jeszczeczy zrobić poprawke , po ilu dnaich jesli ktos stosował wzieło u was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

za pare godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Dolistnie chcesz stosować czy rozsiewaczem ten azot ?


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mogę wymieszać modusa 250 z antywylegaczem, i środkami grzybowymi mocznikiem i odżywką ???

 

tak dokładniej to:

 

modus 250 0,3 l/ha

antywylegacz 675 sl 1 l/ha albo stabilan nie wiem jeszcze zobaczymy

halny 200 ec 0,10 l/ha

tenore 400 ew 0,5 l/ha

soprano 1125 sc 0,5 l/ha

procam 1.5 kg / ha [ODŻYWKA]

MOCZNIK 15 KG / HA

 

ZASTANAWIAM SIĘ CZY MOGĘ TYM OPRYSKAĆ ZBOŻE I MOŻE JESZCZE DODAĆ SIARCZAN MAGNEZU ???

 

NIE ZWAŻY MI SIĘ ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

raczej choroba już pare postów wcześniej pisali. U większości tak jest :P

 

 

jeśli faktycznie to choroba (septarioza) to ręce opadają bo pryskałem z 2 tyg temu DUET STAR + Mirage czyli na septarioze mieszanka nie słaba i takie coś? Myślałem aby przejechać jeszcze raz mikro + siarczan magnezu ale może na razie lepiej nie ruszać.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Pryskałem tydzień temu chwastoxem trio 1,5l/h pszenice jarą i jęczmień jary i coś słabo widzę działa, pogoda była super +15C, ostrożeń polny wygląda na nieruszony i inne chwasty w fazie siewki co były to też wyglądają jak by rosły dalej ehhh nigdy już tego badziewia nie kupię ;[ mam też przetaczniki i myślę nad SEKATOR 125od pryskał ktoś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogi123    0

U mnie pszenica 15 dni temu dostała tez fungicyd topsin + odrzywka mocznik siarczan mag. po paru dniach modus i ccc i tez jest jakby przypalona albo choroba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobrap    0

Witam wychodowałem jakieś zielsko w pszenicy ozimej był chisel ale nie ruszył tego muszę poprawiać tylko co to jest iczym prysnąć z góryn dzięki za pomoc post-103252-0-46889100-1398191450_thumb.jpg

 

kolego to jest bardzo dorodny chaber blawatek a w takiej fazie to kiedys stosowalem Starane bodajze z Granstarem ( nazwa handlowa Granstar Strong) albo Mustang Forte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Za duży zbieg okoliczności żeby te żółte końcówki to septerioza, każdy kto pryskalem tydzień temu i więcej fungicydami i moddusem to sie pojawiły te przebarwienia także to raczej przypalenia są po odprysku i jeszcze doszły do tego niskie temperatury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

co bedziecie robic z tymi przebarwieniami , zarazą na pszenicy bo widze , że nie tylko ja mam ten problem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Panowie czy medax top w dawce ok 0,8-0-9l/ha moge mieszac z odzywkami krystalonem zielonym mikrostartem i siarczanem i ewenualnie mocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr322    1

Pryskałem tydzień temu chwastoxem trio 1,5l/h pszenice jarą i jęczmień jary i coś słabo widzę działa, pogoda była super +15C, ostrożeń polny wygląda na nieruszony i inne chwasty w fazie siewki co były to też wyglądają jak by rosły dalej ehhh nigdy już tego badziewia nie kupię ;[ mam też przetaczniki i myślę nad SEKATOR 125od pryskał ktoś??

Pryskałem Sekatorem jest godny polecenia, tylko on jest do końca fazy krzewienia ale jak pszenica nie jest jeszcze mocno wyrośnięta nie powinno się nic złego stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

mogę wymieszać modusa 250 z antywylegaczem, i środkami grzybowymi mocznikiem i odżywką ???

 

tak dokładniej to:

 

modus 250 0,3 l/ha

antywylegacz 675 sl 1 l/ha albo stabilan nie wiem jeszcze zobaczymy

halny 200 ec 0,10 l/ha

tenore 400 ew 0,5 l/ha

soprano 1125 sc 0,5 l/ha

procam 1.5 kg / ha [ODŻYWKA]

MOCZNIK 15 KG / HA

 

ZASTANAWIAM SIĘ CZY MOGĘ TYM OPRYSKAĆ ZBOŻE I MOŻE JESZCZE DODAĆ SIARCZAN MAGNEZU ???

 

NIE ZWAŻY MI SIĘ ??

zrób modus z antywylegaczem a w drugim zabiegu reszte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

co bedziecie robic z tymi przebarwieniami , zarazą na pszenicy bo widze , że nie tylko ja mam ten problem ;)

 

Po deszczach dałem siarczan + mocznik + insol 3 i jak by przebarwienia zatrzymały się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj