Polecane posty

Strazak76    3

Daj odżywki ;)

Pytanie ode mnie do jakiej fazy tzn do jakiej wysokości kolanka nad węzłem krzewienia moge zastosować 0,2 moddusa i 0,8 ccc. Dziś patrzyłem to jest 1 cm nad węzłem może mniej a pryskać bede mógł dopiero w piątek to pewnie będzie z 1,5 cm do 2 cm nad węzłem krzewienia czy to nie za późno na skracanie tymi preparatemi?

modusa z ccc możesz stosować 0d 1 do 3 kolanka bardzo elastyczny termin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Daj odżywki ;)

Pytanie ode mnie do jakiej fazy tzn do jakiej wysokości kolanka nad węzłem krzewienia moge zastosować 0,2 moddusa i 0,8 ccc. Dziś patrzyłem to jest 1 cm nad węzłem może mniej a pryskać bede mógł dopiero w piątek to pewnie będzie z 1,5 cm do 2 cm nad węzłem krzewienia czy to nie za późno na skracanie tymi preparatemi?

ogólnie rzecz biorąc im późniejsze stosowanie tym powinno sie zmniejszyć dawkę CCC a zwiększyć Moddusa (oczywiscie nie do przesady). Te dawki które napisałeś myśle że możesz śmiało stosować, ale do piatku jak będzie ciepło to kolanko bardzo Ci ucieknie.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Właśnie się o to boje że mi moze za bardzo uciec, Chodziłem w piatek rano sprawdzałem czy można pryskać i kolanko sporadzycznie sie pokazywało do 0,5 cm nad węzłem ale to w naprawde najwiekszych roślinach. 2 dni super pogody wczoraj zajechałem pod wieczór sprawdzić jeszcze raz i o dziwo kolanko juz 1 cm nad węzłem. Wyjeżdżam na studia i nie bede miał kiedy oprysku zrbić do piątku no ale zobaczymy jak za nadto ucieknie to to albo dam sam moddus albo jeszcze troche ccc zmniejsze. Dzieki za porady. Dopiero teraz widać jak wielki wpływ na wegetowanie roślin ma temperatura. Zboże rośnie w oczach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

stosujecie nalistne nawozenie odzywkami npk/? daje to jakis efekt

taka odzywka zastosowana na lisc flagowy ma jeszcze sens? wplynie jakos na plon? niedoborow na roslinach nie widac zadnych

moze to niepotrzebne nabijanie kosztu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

No generalnie wszystkie zabiegi wykonuje wieczorem. To modusem można pryskać np w słoneczy dzień np koło 14?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

Chłopaki mam problem, w mojej pszenicy są miejsca, gdzie pszenica ma żółte końcówki liścia głównego. Nie jest to na całej plantacji, są takie ogniska. Nie wiem co jest nie tak, w piątek miała dokarmianie siarczanem i manganem i molibdenem. Wygląda jakby była przypalona fungi, ale to niemozliwe. Występowało coś podobnego u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Chłopaki mam problem, w mojej pszenicy są miejsca, gdzie pszenica ma żółte końcówki liścia głównego. Nie jest to na całej plantacji, są takie ogniska. Nie wiem co jest nie tak, w piątek miała dokarmianie siarczanem i manganem i molibdenem. Wygląda jakby była przypalona fungi, ale to niemozliwe. Występowało coś podobnego u was?

U mnie.

Brak magnezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

U mnie też ten sam problem ,prawdopodobnie mróz swoje zrobił ,po świętach dam odżywki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

U mnie też występuje ten problem z żółknącymi końcówkami, odżywki i fungicyd dane kilkanaście dni temu, czy brak magnezu to nie jestem taki pewien bo mam średnią zasobność i pola nawożone dolomitem, a i w odżywkach też go było. Chyba przez mrozy nie może pobrać składników pokarmowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wweraw    0

Witam. Dwa dni temu przypadkowo na 5 ha poszło 1.4 l antywylegacza a miało być max 1.1 i 0.3 modusa pszenica z pierwszym kochankiem 1-2 cm nad węzłem. Nawozenie na bd na poziomie 180-190N.Chciałbym się zapytać czy mogą wystąpić jakieś skutki uboczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zapytać czy mogę zmieszać nawóz dolistny Fertina 20-20-20 z siarczanem magnezu oraz mocznikiem? Chciałbym zastosować tę mieszankę przy okazji zabiegu fungicydem, pszenica dostała ok 150 kg saletry na początku marca, oraz 150kg mocznika na początku kwietnia, plantacja nie wygląda za dobrze, co sądzicie o mojej mieszance, czy nie zaszkodzi to pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

rozrób siarczan w mocznikiem w wiadrze a potem dodaj nawóz npk , w proporcjach wszystko jak chcesz pryskac . Ale watpie żeby coś się wytrąciło . Zaszkodzić napewno nie zaszkodzi.

btw. czemu kupujesz nawoz npk który zawiera dużo azotu jak itak chcesz dodawać mocznik ? nie szkoda kasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

kolego, a czasem gradu u ciebie nie było? bo u mnie był drobny i właśnie pszenica jest identycznie poobijana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Właśnie się o to boje że mi moze za bardzo uciec, Chodziłem w piatek rano sprawdzałem czy można pryskać i kolanko sporadzycznie sie pokazywało do 0,5 cm nad węzłem ale to w naprawde najwiekszych roślinach. 2 dni super pogody wczoraj zajechałem pod wieczór sprawdzić jeszcze raz i o dziwo kolanko juz 1 cm nad węzłem. Wyjeżdżam na studia i nie bede miał kiedy oprysku zrbić do piątku no ale zobaczymy jak za nadto ucieknie to to albo dam sam moddus albo jeszcze troche ccc zmniejsze. Dzieki za porady. Dopiero teraz widać jak wielki wpływ na wegetowanie roślin ma temperatura. Zboże rośnie w oczach ;)

Jak mogę coś jeszcze doradzić to zwiększ dawkę modusa do 0,3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koroniarz    0

Koledzy mam pytanko 3 dni temu pryskałem pszenice Huzarem po jakim czasie moge wjechac z nawozami dolistnymi i odzywkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Witam:) kiedy mozna sypnac mocznik na trzecia dawke? druga byla dawana 29 marca w postaci saletry....czy lepiej na 3 dac saletre czy mocznik ?pytam bo nie wiem co kupic.

Pszenica ma juz 2 kolanka a na niektorych roslinach 3 kiedy bedzie dobry moment na 3 dawke?

Edytowano przez ppwolf38

"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Koledzy mam pytanko 3 dni temu pryskałem pszenice Huzarem po jakim czasie moge wjechac z nawozami dolistnymi i odzywkami?

Ja bym z tydzień poczekał

  • Like 1

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Tak ja to wiem tylko chodzi mi bardziej o to kiedy sypnac mocznik zeby byl dostepny w odpowiednim momencie(na klos) :huh:


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Witam,

Czy mogę zmieszać herbicyd Gold z siarczanem magnezu i kristalonem?? wiem że nie powinno sie mieszać odżywek z herbicydami ale mam 0.5 ha gorszej pszenicy i nie pryskałem aby jej jeszcze nie pogorszyć a teraz pasowało by jedno i drugie bo trzeba daleko jechać z opryskiwaczem dlatego razem, jakbym opryskał wieczorem to może by się nic nie stało ;)

 

czy nic się nie stanie jak dam na 2 kolanko 0,8 ccc i 0,3 moddusa?? co prawda gdzie nie gdzie jest 2 kolanko, ale poytam aby mieć pewność moim zdaniem to najwyżej ccc nie zadziała bo modus powinien :)

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj