Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Stosował ktoś Intizam n mączniaka jak daje radę?Czy lepiej zostawić na kłos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Intizam to odpowiednik Duet ulta czyli tiofanat i epoksykonazol. Na mączniaka będzie słabo. Ja dałbym na T2 lub T3.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

panowie a co to za żółte końce liści na pszenicy się pojawiły po tym zimnie ? tylko taki pas około 100metrów szeroki 6 metrów.

88522703160397035847.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

W jakiej dawce grodyl zwalczy przytulie? Chodzi o poprawki bo jakaś ta przytulia jest po niedopalana po Galaperze i są place gdzie jest malutka i zielona jakby jej nic sie nie stalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

też tak myśle dlatego dziś poszedł Foliq magnezowy w dawce 3l/ha.Do tego druga dawka saletry w dawce 270/300kg :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie co sie stanie pszenicy jarej jak ma dopiero 2 liscie a opryskalem ją modusem 0,2 +stabilan 1l +bosfoljar ekstra bo wedlug etykiety nie powino sie stosować modus czesniej jak przed konicem krzewienia a stało sie tak bo to niestety była wsiewka po zimie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Nikt nie jest nie omylny kazdemu coś sie może pomieszać nie oceniajmy ludzi z góry. Ile tej pszenicy było kolego?

 

1 hektar mało/dużo orka będzie qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Czy macie problem z rozwadnianiem modusa? u mnie jak tylko go wleje do wody robi się taki glut biały coś jak guma do żucia. Pytałem sprzedawcy to nie wie czemu tak się dzieje. Możliwe żebym miał jakiegoś trefnego czy to jest normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

To jest normalna sprawa z modusem, te gluty napewno sie rozpuszcza.Jak nie chcesz ich miec w opryskiwaczu to rozrób modusa w jakimś wiaderku i pózniej wlej do opryskiwacza.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Mieszadło chodziło cały czas. Ok dziki trochę się uspokoiłem. A można go mieszać np z jakimś mocznikiem, siarczanem, odżywką, grzybówką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

ja zrobiłem miksa nie widzę negatywnych skutków póki co. odżywka+ moddus + mondatak + corbel + propico + ccc. tylko deszcz po 4 godzinach. nie wiem czy będzie w pełni działał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

Dwa tygodnie temu zastosowałem na pszenicę i pszenżyto Medax 0,6l i antywylegacz 1l. Pszenżyto Fredro na najlepszym kawałku miało pierwsze kolanko około 2,5cm od węzła krzewienia, na pozostałych około 0,5cm. Wczoraj chodząc po nim źdźbła strzelały pod butem jak zapałki. Znaczy, że chyba środki zadziałały :) W środę wylałem drugą dawkę RSM około 180l/ha. Pierwszy raz stosuję skracanie i wyższe nawożenie azotowe, zobaczymy co wyjdzie w sierpniu.

Do Medaxu dodałem Helicur, ale chyba cudów to po nim spodziewać się nie można. Poprawka będzie chyba Duettem Star

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kronolus    1

Co sie stanie jezeli zmieszam magnez z potasem?? Duzo osob pisze ze miesza odzywki NPK z siarczanem i nic sie nie dzieje. Czy to stwierdzenie jest czyms potwierdzone czy to poprostu wyobraznia kolegi??

 

W zeszłym roku właśnie zmieszałem foliq krystaliczny z siarczanem i mi pszenice troche pokręciło odmiana Bamberka dostała dziwnych plam i już nie było plonu dobrego.

Mam swoje doświadczenie koleś z ODR zwrócił mi na to uwagę oczywiście chodzi o ten magnez mieszany z potasem może przesadziłem z dawką nie wiem ale od tamtej pory nie mieszam .

Edytowano przez kronolus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Koledzy mam problemy pszenicą jarą, żółkną od góry liście czym, mogę teraz zapobiec z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Daj odżywki ;)

Pytanie ode mnie do jakiej fazy tzn do jakiej wysokości kolanka nad węzłem krzewienia moge zastosować 0,2 moddusa i 0,8 ccc. Dziś patrzyłem to jest 1 cm nad węzłem może mniej a pryskać bede mógł dopiero w piątek to pewnie będzie z 1,5 cm do 2 cm nad węzłem krzewienia czy to nie za późno na skracanie tymi preparatemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

Witam,

 

Pszenica ozima (Akteur i Genius) w marcu otrzymała dawkę 300 kg saletrzaku i wczoraj (pogoda niestety nie pozwoliła wcześniej - deszcz) popryskałem Lintur + Axial. Proszę Was o radę co proponujecie podać teraz - czy nawóz dolistny mocznik + siarczan + odżywki czy może coś innego. Ziemia klasy I i II.

 

Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Ja bym dał saletrę doglebowo i dolistnie mocznik (nie za dużo)+siarczan+odżywka i fungicyd jeśli jeszcze nie pryskałeś wtedy zboże dostanie kopa i ruszy pełną parą.

Edytowano przez Yngel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

1,5l /ha

1,5l to nie jest jakaś wyjątkowo wysoka dawka. Jak pójdzie w fazie krzewienia to bardziej się rozkrzewi, jak za późno może trochę skrócić kłos, ale nie koniecznie. Jak trafisz idealnie skróci.

panowie co sie stanie pszenicy jarej jak ma dopiero 2 liscie a opryskalem ją modusem 0,2 +stabilan 1l +bosfoljar ekstra bo wedlug etykiety nie powino sie stosować modus czesniej jak przed konicem krzewienia a stało sie tak bo to niestety była wsiewka po zimie

Po co antywylegacze w pszenicy jarej w tak wczesnej fazie? Może to się przyczynić do silniejszej krzewistości pszenicy.

Czy macie problem z rozwadnianiem modusa? u mnie jak tylko go wleje do wody robi się taki glut biały coś jak guma do żucia. Pytałem sprzedawcy to nie wie czemu tak się dzieje. Możliwe żebym miał jakiegoś trefnego czy to jest normalne?

To jest absolutnie normalne i to się zdarza, potem te gluty bez problemu się rozpuszczają ;) Jak chcesz sie pozbyć takiego efektu to rozwadniaj moddus zanim wlejesz do opryskiwacza.

Mieszadło chodziło cały czas. Ok dziki trochę się uspokoiłem. A można go mieszać np z jakimś mocznikiem, siarczanem, odżywką, grzybówką?

Można, tylko czasami mogą wystąpić lekkie przypalenia liści dlatego taki zabieg najbardziej bezpieczny dla zbóż jest w dzień pochmurny lub wieczorem. Z kolei moddus najlepiej działa na słońcu.

Daj odżywki ;)

Pytanie ode mnie do jakiej fazy tzn do jakiej wysokości kolanka nad węzłem krzewienia moge zastosować 0,2 moddusa i 0,8 ccc. Dziś patrzyłem to jest 1 cm nad węzłem może mniej a pryskać bede mógł dopiero w piątek to pewnie będzie z 1,5 cm do 2 cm nad węzłem krzewienia czy to nie za późno na skracanie tymi preparatemi?

Nie jest za późno i możesz spokojnie stosować ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

milanreal1 bo to pszenica sian byla w listopadzie i takie paski mi spalilo gdzie snieg polecial i musialem dosiewać jarą toa samą odmiane bo to byla przywodka ale jak dokrzewi to bajka gorzej jak by jej coś zrobilo inego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ok to dzięki za uspokojenie mnie po tym co zobaczyłem na uloce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj