Polecane posty

matyziak    6

U mnie Sailor wygląda możliwie. Tyle ze posiałem go na polu klasy 2(pierwszy zasiew na tym polu, świeży nabytek, wcześniej był tam sad potem ugór). Jedyne co to miejscami słabo powschodził i trochę rzadki, ale to wina uprawy przedsiewnej. Nie jestem przyzwyczajony do tak zwięzłej gleby i popełniłem błąd. Po orce gleba się tak zeschła, że uprawa agregatem uprawowym potem siew agregatem talerzowym a bryły wielkości głowy i twarde jak kamienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roberto653    1

Witam. Mam zamiar opryskać przenicę odżywką, chcę dać siarczan magnezu (mikrokompleks), basfoliar 10l na hektar i mocznik, i nie wiem jak zrobić czy zastosować najpierw siarczan z mocznikiem i za tydzień basfoliar czy wszystko razem w dwóch takich samych dawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Ile max można dać siarczanu magnezu jednowodnego w oprysku? Z ekolistem Z 2l/ha i nie wiem czy może dać jeszcze mocznik ale chyba poczekam bo dziś druga dawka saletry 60kg N poszło to może mocznik na później z kolejnym ekolistem pójdzie ale to zależnie od warunków i wyglądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

tak caly czas mysle, zamierzam na druga dawke azotu dac saletre 250 kg. na forum radzono zeby dac 150 a potem miedzy 3-4 kolankiem 100 kg. wszystkie zrodla przy dawaniu 2 krotnie azotu podaja ze nalezy dac przy ruszeniu wegetacji i podczas strzelania w zdzblo, nie ma nic o dzieleniu dawek na dwie podczas strzelania w zdzblo. 250 kg saletry na raz chyba pszenica da rade przerobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam kolegów.Nie wiem czy mogę wykonać takie zabiegi jak dać mocznika dzisiaj a jutro na chwasta popryskać a pryskał będę goldem może być takie cosik pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Ile max można dać siarczanu magnezu jednowodnego w oprysku? Z ekolistem Z 2l/ha i nie wiem czy może dać jeszcze mocznik ale chyba poczekam bo dziś druga dawka saletry 60kg N poszło to może mocznik na później z kolejnym ekolistem pójdzie ale to zależnie od warunków i wyglądu

 

Siarczan magnezu 1-wodny(proszek) stężęnie max 3%. Ja dawałem 4,5kg/200l wody. Weź tuż przed opryskiem wiadro wody i trzymaj włączoną wiertarke z mieszadłem i syp pomału siarczan, inaczej porobią Ci się bryły "lodu" :D Było kupić 7-wodny, on się łatwo rozpuszcza.

 

A tak wogóle to szkoda kasy powiedziałbym, stosowałem w zesżłym roku na 2ha i na 2ha nie stosowałem, taka sama ziemia, nawożenie, ochrona, odmiana pszenicy i różnicy żadnej nie było przy 2 zabiegach 6kg/ha. Chyba, że wzmaga działanie środków ochrony roslin to może jeszcze ale to już lepsze adiuwanty i taniej wyjda.

 

A już z mocznikiem to wogóle szkoda czasu na zabawe, stosowałem to nic tylko duża presja chorób po nim. Pole kontrolne miałem nie opryskane i zdecydowanie mniejsza presja była jak nie opryskałem mocznikiem.

Edytowano przez MarcinC360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

coś przybladły zboża po tych deszczach i po tym zimnie :mellow:

Planuje jak się wypogodzi dac jej dolistnie Mg , a za jakiś tydzien w fazie 1-2 kolanka druga i ostatnią dawke saletry.

Potem Modus i T2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

co myślicie , żeby dac w jednym oprysku mocznik , siarczan Mg każdego po 12-13 kg. 3 kg kristalonu, 1l miedzi w płynie i coś od grzyba np. wirtuoz na 300l wody/ha ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekburza3    0

Faktycznie pszenica sailor jest wrażliwa na złe warunki atmosferyczne, Arkadia i Jantarka wyglądają trochę lepiej i mniejsze nasilenie chorób niż na pszenicy Sailor mimo gorszego przedplonu. Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów po jakim czasie będzie widać efekty Axiala? Oprysk wykonany 8 dni temu i jak narazie miotła piękna zielona. Jeszcze jedno pytanie jaki wpływ na rośline może mieć zastosowanie huzara lub lanceta w fazie 2-3 kolanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

@tomekburza3 ja w tamtym roku pryskałem huzarem w fazie dobrego drugiego kolanka i nie było widac żadnych skutków ubocznych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joziorej    0

a stosował ktoś nawozy dedykowane ,,Dr Green,,podobno rewelacjia ja zaczynam w tym roku zobacze jaki będzie efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Mocny skład mają, koszt od 12-17 zł za kg, więc niw wygórowany, ze względu na skład, dawkowanie 1-2 kg/ha.Może będę teraz stosował, jak inne mi się skończą.

Muszę do nich napisać żeby mi składy wszystkiego przysłali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Faktycznie pszenica sailor jest wrażliwa na złe warunki atmosferyczne, Arkadia i Jantarka wyglądają trochę lepiej i mniejsze nasilenie chorób niż na pszenicy Sailor mimo gorszego przedplonu. Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów po jakim czasie będzie widać efekty Axiala? Oprysk wykonany 8 dni temu i jak narazie miotła piękna zielona. Jeszcze jedno pytanie jaki wpływ na rośline może mieć zastosowanie huzara lub lanceta w fazie 2-3 kolanka?

Stosowałem axial ponad 2 tyg temu i miotły teraz nie mogę zauważyć nigdzie, ale żyto strasznie szybko rośnie i zagłuszyło. Ale sądzę że po 2-3tyg efekt chwastobójczy powinien być.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Podajcie skład tego Dr Green bo z tego co znalazłem to nic nie warte odżywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

dr green to jakiś żart

już wolałbym praparaty firmy Yara przynajmniej wiem za co płacę wypróbowane mówię o dolistnych


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Mam dwa worki po nim, jeden to NP 12- 36 Start, daje się go na wszystko jako pierwszą po 12-13 zł,

A drugą mam na zboża, ale jutro spiszę i podam, z tego co pamiętam to Bor 0,5 Mangan 8% Miedź 5 lub 6%

Oparte na nośnikach aminokwasach, nie są schelatyzowane.

Osobiście jadę od paru lat na Dalgety Cumans, 16% Manganu 8 lub 6 % Miedzi cynk, azot, i coś jeszcze, lub sam mieszam,

Koło mnie gospodarstwo 5 tyś ha na nie przeszło, więc to nie żart, i nie ma w nich 0,00nic

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

jakie znaczenie gospodarcze ma przypalenie pszenicy rsm. Spadek plonu? Wiecej chorob grzybowych?

kolego łącze się z Tobą w bólu i cierpieniu na widok przyjaranej pszenicy bo również stosowałem rsm (pierwszy raz) i wyszło jak wyszło.. no ale cóż, nie wszystko może wyjść idealnie, człowiek się na błędach uczy..

Jak mi to powiedział znajomy - przez jakiś czas nie zaglądaj na tą pszenicę :P Nic jej nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

panowie jutro jedyny dzień słoneczny, oprysk mogę zacząć o 16, pszenica ma 1 kolanko, chcę wjechać z 1l ccc 0,2l moddusa fungicydem i odżywka, czy nie będzie to późny zabieg ???? (chodzi o to że mogę dopiero po południu) w piątek pokazują już deszcz. podziałają rególatory i fungicydy czy szkoda kasy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    474

Zalezy ile tego deszczu spadnie jak 2-3 litry to nic wielkiego ale jak z 20 to juz moze być kiepsko

Edytowano przez renovoltage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

Jutro chce pryskac antywylegaczem ccc .czy w ten sam dzien moge dac2 dawke saletry.a jesli nie to po jakim czasie od oprysku mpge dac2 dawke saletry

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj