Polecane posty

thug    236

w tym roku meszałem z nawozami dolistnymi łącznie z siarcznem magnezu i stymulatorami szło capallo szedł stabilan także niezła zupa i zero przypaleń dawka modussa 0,25 plus 1l stabilanu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

To kolego @thug poczytaj lepiej to forum i dowiesz się że nie polecają mieszania. A Ty twierdzisz że mieszasz i nic się nie dzieje to tylko to bardzo dobrze ale jak komuś przypali to winę już wtedy nie poniesiesz tylko ten co pryskał będzie miał straty. Ja tam nie mam zamiaru łączyć Moddusa z niczym innym a jak ktoś będzie mieszał to jego sprawa. Ja tu tylko wyraziłem swoje zdanie.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A co ty tam piszesz, ja jeszcze większe mieszanki robię' 3 fungicydy, modus, CCC, 2 odżywki mocne, i 5-6 kg siarczanu i jest super, koło mnie takimi mixami pryskają z 4 tyś ha i nic im się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

zastosowałem oprysk na pszenicę bogatkę 1l duet star + mirage 0,8l + 1,5l ccc + 15kg siarczan magnezu + Folicare 18-18-18 1,8kg i to wszystko na 300l wody/1,2ha i mam pytanie czy dobrze zrobiłem, pszenica na najlepszych pędach miała I kolanko ok 8mm od węzła krzewienia i czy 1,5l ccc zadziała na mniejsze rośliny i co polecacie na T2 ?

 

zastosowałem oprysk na pszenicę bogatkę 1l duet star + mirage 0,8l + 1,5l ccc + 15kg siarczan magnezu + Folicare 18-18-18 1,8kg i to wszystko na 300l wody/1,2ha i mam pytanie czy dobrze zrobiłem, pszenica na najlepszych pędach miała I kolanko ok 8mm od węzła krzewienia i czy 1,5l ccc zadziała na mniejsze rośliny i co polecacie na T2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

To kolego @thug poczytaj lepiej to forum i dowiesz się że nie polecają mieszania. A Ty twierdzisz że mieszasz i nic się nie dzieje to tylko to bardzo dobrze ale jak komuś przypali to winę już wtedy nie poniesiesz tylko ten co pryskał będzie miał straty. Ja tam nie mam zamiaru łączyć Moddusa z niczym innym a jak ktoś będzie mieszał to jego sprawa. Ja tu tylko wyraziłem swoje zdanie.

hmm kolego nie musze czytać forum żeby wiedziec co i jak chociaż bardzo ciekawe rzeczy tutaj są

mówię Ci z praktyki u nas w firmie i na moim gosp nic sie nie dzieje w mieszaninach poza tym na firmie było wiele kombinacji z modussem na poletkach produkcyjnych i wszystko było ok no chyba ze ktos miesza i daje wysokie dawki łacznie z ccc


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pszenicy nic nie powinno sie stac tylko miotła jest w zaawansowanym rozwoju i tutaj axial byłby najbardziej skuteczny

 

 

 

Wlasnie ze axiala to troche szkoda kasy tak samo jak i na pume poprostu jak by to wytlumaczyc miotla wystepuje miejscami tam gdzie bylo mokro na wiosne teraz a na jesieni sucho bylo i oprysk troche zle zadzialal miotla mala jest i wydaje mi sie ze izopruton w zupelnosci wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Być może i tak jest jak mówisz ale ja tam napewno nie będę próbował robić takich mieszanek. Wolę nie ryzykować bo u każdego może inaczej zadziałać.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Ja zmieszałem max dawke Modusa 0,4l z dwoma fungi ,osd zboze 2kg,6kg siarczan mg i 6 kg mocznika i troche chelatów do tego.

Kolega milanreal stwierdził ze nie ma prawa sie nic stać i zgadzam sie z nim.Nikt nie bedzie ganiał 10 razy z opryskiwaczem jesli mozna to zrobić za jednym.

Teraz na pewno mniejszyłbym modusa do 0,3-0,35l.Ja przy tym mixie mialem pochmurno i tylko 10 stopni to jestem spokojny,ale pamietajcie ZMNIEJSZYĆ DAWKE przy duzym nasłonecznieniu i wysokiej temperaturze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

W sytuacjach krytycznych pH można zastosować nawóz wapniowy szybkodziałający- kredę i to tak żeby zboża miały jak najmniejszy kontak z wapnem. Do tego intensywne dolistne dokarmianie P, K i Mg. Na jesień próby glebowe/ewentualnie kwasomierz i zmierzyć pH, i wapno. Najpierw kasa na wapno, później na nawozy

 

Czyli proponujesz teraz posypać kredą granulowaną po pszenicy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

 

Potasu nie mieszamy z Magnezem

Co sie stanie jezeli zmieszam magnez z potasem?? Duzo osob pisze ze miesza odzywki NPK z siarczanem i nic sie nie dzieje. Czy to stwierdzenie jest czyms potwierdzone czy to poprostu wyobraznia kolegi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

 

Czyli proponujesz teraz posypać kredą granulowaną po pszenicy???

Pogłówne wapnowanie to zło konieczne, jeżeli ma to trochę poprawić sytuację gdy pH jest tragiczne to można zastosować. Ja miałem na jednym kawałku zastosować ale zbiegł mi się termin na 1dawkę azotu i zabiegu herbicydowego. Ale kredę mam kupioną, więc po zniwach zastosuję razem z łódką węglanu. Jeżeli nie miałbym takiego nawału pracy i była by pogoda to bym zwapnował, ale nie mogę. Trzeba ograniczyć jak najbardziej kontakt wapna z rośliną, i najlepiej jest stosować na wilgotną glebę-jeżeli byś wapnował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

tzn tak miałem 1.5l randapu w 300 l wody i tym plus huzar popryskałem jeśli chodzi o oprysk czystą wodą to od razu jak zajechałem do domu nie spodobała mi się butelka randapu którą zostawił ojciec więc od razu była jazda z czysta wodą max 1 godzinka

 

Jak tam kolego twoja pszenica????? :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mam pytanko nie stosowałem nigdy modusa z ccc , w tym roku mam zamiar zastosować , z tego co rozmawiałem to najlepiej w fazie pierwszego kolanka , ale niestety u mnie zimno i przekropnie a pszenica idzie do góry , lepszą aurę i cieplejszą nadają dopiero pod koniec tygodnia więc ucieknie , ale na modusie pisze że można stosować do 3 kolanka taką mieszaninę i z tąd moje pytanie czy ktoś stosował w późniejszej fazie taki zabieg i jaki efekt końcowy był z góry dzięki za odp. pozdrawiam

Przy późniejszym zabiegu skrócisz 3 czy 4 międzywęźle. Najbardziej wrażliwe na wyleganie jest I i II międzywęźle i dlatego wczesny zabieg jest najlepszy. Czyli przy późnym zabiegu zmniejszysz ryzyko wylegania, ale nie w takim stopniu jak skracanie przy I kolanku.

witam! mianowicie mam podobny problem w pszenicy baberka są place na polu gdzie pszenica wyglada mizernie i całkowicie robi sie zółta nie wygląda mi to na chorobę grzybowa ,a raczej brak jakiś składników jakich? dałem jej dwa razy już nawozu po 200kg teraz mam pryskać na chwasty atlatnis plus mustang i teraz jest pytanie czy nie zaszkodzi na tą chorą pszenice herbicyd ? czy nie lepiej dać teraz tilt turbo plus odzywki np mocznik insol 3 siarczan magnezu moze ktoś się wypowie na ten temat ? dzięki pozdrawiam

Te żółkniecie to może być bardziej brak magnezu. Dlatego do każdego oprysku obowiązkowo dodawać siarczan magnezu. Każdy herbicyd wiosna trochę hamuje wzrost. Dlatego na przyszłość pamiętaj że pszenicę odchwaszcza się jesienią. Wiosną tylko ochrona przed chorobami, do tego regulator i odzywki.

Witam czy moge zastosować na skracanie pszenicy (Modus+ccc +promax450ec+tern premium 575ec+ osd zboże 2kg).

Możesz. Przy dużym nasłonecznieniu mogą wystąpić niewielkie przypalenia.

Było już o tym parę razy pisane że nie można łączyć Moddusa z innymi opryskami. Jedynie to tylko Moddus + CCC możesz zmieszać jeśli chcesz żeby dobrze zadziałało.

Już kilkanaście razy pisałem że moddus można mieszać praktycznie ze wszystkim ;) A ewentualne powikłania są wynikiem złych warunków atmosferycznych lub złej pory zabiegu. To my sami możemy być winni. Pisałem tutaj jakie procesy zachodzą w roślinie kiedy dajemy takie mixy, i to należy mieć w pamięci.

Wlasnie ze axiala to troche szkoda kasy tak samo jak i na pume poprostu jak by to wytlumaczyc miotla wystepuje miejscami tam gdzie bylo mokro na wiosne teraz a na jesieni sucho bylo i oprysk troche zle zadzialal miotla mala jest i wydaje mi sie ze izopruton w zupelnosci wystarczy

Izoproturon to sobie na jesień zostaw. Ta substancja aktywna w 70% działa doglebowo. Teraz tylko axial.

 

I fajnie że wrócił @jerzy. Encyklopedia rolnicza ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Co sie stanie jezeli zmieszam magnez z potasem?? Duzo osob pisze ze miesza odzywki NPK z siarczanem i nic sie nie dzieje. Czy to stwierdzenie jest czyms potwierdzone czy to poprostu wyobraznia kolegi??

Potas można mieszać z magnezem, jednak to od formy związku potasu zależy czy jest on mieszalny z magnezem. Może koledze chodziło o antagonistyczne działanie potasu i magnezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregfcb    0

Witam doświadczonych kolegów

Mam do Was pytanie, czy można mieszać Lancet Plus z nawozami azotowymi ? I czy ewentualnie do takiej mieszanki można jeszcze dodać jakąś odżywke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

ma ktos jesszcze doswiadczenia z tytanitem? bo pare postow wczesniej ktos mocno zachwalal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

witam! mianowicie mam podobny problem w pszenicy baberka są place na polu gdzie pszenica wyglada mizernie i całkowicie robi sie zółta nie wygląda mi to na chorobę grzybowa ,a raczej brak jakiś składników jakich? dałem jej dwa razy już nawozu po 200kg teraz mam pryskać na chwasty atlatnis plus mustang i teraz jest pytanie czy nie zaszkodzi na tą chorą pszenice herbicyd ? czy nie lepiej dać teraz tilt turbo plus odzywki np mocznik insol 3 siarczan magnezu moze ktoś się wypowie na ten temat ? dzięki pozdrawiam

 

Ja też mam bamberkę kupiłem na próbę kwalifikat, pszenica posiana na 3a i u mnie końcówki przyżółknięte ale tylko na bamberce, toras, potenzial i agil wyglądają normalnie, tylko na tej żółte przebarwienia i były by niedobory siarki i magnezu?

Dziwi mnie jak w zimie było kilka dni mrozu to ją mi najgorzej sponiewierało nawet te niemieckie lepiej wyglądały, może te przymrozki jej zaszkodziły??? Albo skoki temp. dzisiaj dostała profilaktycznie 100kg/ha saletry zobaczymy....


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

kolego ja równiez mam bamberkę i mam to samo, a na jednym polu mam dwie inne odmiany i jedna odmiana to samo co bamberka ma, a druga na tym samym polu normalna... U niektórych okolicznych rolników widzę podobne objawy, które pojawiły się po tych przymorzkach sprzed 2 tyg..

Już sam miewam wątpliwości co to może być, ale narazie obstaję przy tych przymrozkach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

ja mam pszenice sailor i też plamy i pasy bardzo kiepskiej.Pszenica bardzo blada,nic się nie krzewiła i teraz wypada.Place te były już jesienią.Zaobserwowałem że na żyłach gdzie jest gorsza ziemia.Kolega też ma place i jego teoria- że nabawiła się grzyba jesienią i mróz jej zaszkodził bardziej niż zdrowej pszenicy.Fungicydu jeszcze nie dałem bo u nas ciągle pada lub wieje lub przymrozki nocne.

Co do tytanitu to stos kilka lat praktycznie we wszystkim.Nie wiem czy działa-może płace podatek od naiwności ;) .Tak szczerze to myśle dawać mniej nawozów i odżywek-bo 10 lat temu nic nie stos a plony miałem lepsze niż ostatnie lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Także Sailor mi się nie podoba, bardzo widocznie reaguje na mozaikach, ciut słabsza gleba i już widać róźnicę z daleka. Siedzi, siedzi i nie rośnie Arkadia lepiej trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj