Polecane posty

zbyszek99    0

Witam mam pytanie czy można zastosować Antywylegacz płynny + Gold 450 EC na przytulię w pszenicy ozimej? Można je mieszać? Ewentualnie kiedy kolejna dawka azotu? Pierwsza była na początku marca 100 kg ha saletra. Jaką dać drugą dawkę? Jestem początkujący i się dopiero uczę. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1370

Heh, to i ja mam pytanie, mianowicie czy mogę jednego dnia rozsiać 2 dawkę N w postaci saletry ( koło południa), a następnie tego samego dnia (popołudniu) opryskać 1,5l CCC + siarczan Mg + Kristalon?

Dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Jasne że możesz, ja w poniedziałek jechałem rano azot a popołudniu fungi :)

Moje pytanie- jakie macie doświadczenia z działaniem fungicydów, w poniedziałek pryskałem pszenżyto 1l tilt turbo+ 0,8 mirage+ siarczan Mg, pszenice duet star+ mirage + siarczan, już nie wspomne że pół godz po zabiegu przeleciał lekki deszcz( 0,05mm?) ale raczej tego sie nie obawiam, tylko jak z działąniem w niskich temperaturach, prochloraz i morfoliny niby działają w niskich, a epoksykonazol? w poniedziałek było ciepło, we wtorek + 22.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Po jakim czasie od zastosowania herbicydu mogę pojechać z odżywkami i nawozem w pszenicy?? Dodam że pryskałem Puma + Grodyl.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam czy można łączyć w oprysku antywylegacz płynny i ekolist PK1 czy można dodać mocznik dzięki za podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

Witam mam pytanie czy można zastosować Antywylegacz płynny + Gold 450 EC na przytulię w pszenicy ozimej? Można je mieszać? Ewentualnie kiedy kolejna dawka azotu? Pierwsza była na początku marca 100 kg ha saletra. Jaką dać drugą dawkę? Jestem początkujący i się dopiero uczę. Z góry dzięki za odpowiedź.

mozna mieszac ja od dawna tak robie ale w jarej bo w ozimej to przytulja jest spora i raczej nie bedzie zawysokiej skutecznosci goldu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

panowie, moge razem z fungicydem zmieszac kristalon zielony 4kg+ mocznik 12kg + siarczan magnezu 8kg ? nie przypali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Herbicydów nie mieszamy praktycznie z niczym, a co do antywylegaczy zdania są podzielone-jedni dodawają odżywki, fungicydy itp. Ja osobiście jadę samym antywylegaczem (CCC + Moddus), a póżniej fungicyd ze "wszystkim".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

CCC można mieszać praltycznie chyba ze wszystkimi fungicydami, Moddus natomiast nie lubi mieszania z niczym. Oczywiście herbicyd zawsze solo


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek99    0

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie po jakim czasie po gold 450 ec zastosować antywylegacz? Pszenica ok 15 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

około 10 dni po herbicydzie. Można szybciej jak popada ale zmniejszoną dawką. Od taką teorie słyszałem. Część herbicydów to regulatory wzrostu więc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/77a57266308b7878.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/09607e870045a48a.html

 

takie liście pojawiają się na ok 20% roślin, na wszystkich działkach.

teraz pytanie, czy jechać z duetem star i atakiem +mg, gdy temperatura nie jest większa niż 13 stopni, a w nocy 1-2, czy jednak się wstrzymać i czekać na większe tempertatury.

ja bym nie czekał i jutro pryskał, choć pszenica nic a nic nie rośnie z powodu braku opadów, ale nie chciałbym tego robić pochopnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

A ja mam inne pytanie czy do mikrokompleksu dodawac jakies dodatkowe odzywki. Mam wątpliwości ponieważ wychodzi on drożej o 2 zł od zwykłego siarczanu magnezu stąd wnioskuje że jest on wzbogacony o znikome ilości mikroelementów a zawiera raczej samą siarke. A może dodać polowe zalacenej dawki np plonowitu do tego mikrokompleksu??

Edytowano przez knoro93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Dzisiaj opryskałem pszenice Mirage 0.7l+Tilt turbo 0,7L+Moddus 0,4l+odżywka 2kg+mocznik 5kg+siarczan mg 5kg.Troche sie obawiam że dawka Modusa była za duża z taką mieszaniną.Było pochmurno,temperatura 10 stopni.Jak myslicie czy czy mam sie bać..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie masz czego się bać. Tym bardziej że było stosunkowo chłodno i pochmurno. Oczywiście działanie modusa może być ciut słabsze, najlepiej redukuje wzrost podczas dużego nasłonecznienia, z kolei to może powodować szybkie wnikanie innych śor czy odżywek i wtedy mogą się pojawić przypalenia.

Witam

Jaka dawke Modusa zastosować w pszenicy Bamberka?Wysiew ok 210kg/ha,nawozenie ok 150N.Nie wiem czy mi sie wydaje ale chyba miejscami jest juz 2 kolanko,wysokość 20-30cm.Miała byc mieszanina razem z CCC ale deszczyk spartolił moje plany.Dać 0,3 czy 0,4l Modusa?

Wysiew nic mi nie mówi, obsada już tak. Sądzę że 0,3l moddusa powinno skuteczne zatrzymać. 0,4l jak ryzyko wylegania jest wysokie.

Witam, panowie dzisiaj (piątek) mam zamiar zaatakować pszenice CCC + moddus + coś na grzybka i tu zachodzi moje pytanie. Czy jutro mogę wjechać z drugą dawką saletry?

Spokojnie, nic nie szkodzi.

na drugą dawke może byc saletszak? bo mi został

Może ale tylko wtedy gdy są przewidywalne opady deszczu i to nie małe.

Panowie mam pytanko..czy zbyt wczesne zatsosowanie CCC na skracanie mija się z celem? Opryskałem ponad tydzien temu..i nie jestem pewien czy było juz to nieszczęsne kolanko... Jeśli nie było to co sie stanie...? Podlałem tylko pszeniczkę wodą?

Wczesne zastosowanie CCC do BBCH29 włącznie może powodować dokrzewianie łanu. Jeżeli przy węźle krzewienia pojawi się kolanko to CCC skutecznie skróci.

Witam mam pytanie czy można zastosować Antywylegacz płynny + Gold 450 EC na przytulię w pszenicy ozimej? Można je mieszać? Ewentualnie kiedy kolejna dawka azotu? Pierwsza była na początku marca 100 kg ha saletra. Jaką dać drugą dawkę? Jestem początkujący i się dopiero uczę. Z góry dzięki za odpowiedź.

Herbicydów lepiej nie mieszac chyba że etykieta na to pozwala.

Jasne że możesz, ja w poniedziałek jechałem rano azot a popołudniu fungi :)

Moje pytanie- jakie macie doświadczenia z działaniem fungicydów, w poniedziałek pryskałem pszenżyto 1l tilt turbo+ 0,8 mirage+ siarczan Mg, pszenice duet star+ mirage + siarczan, już nie wspomne że pół godz po zabiegu przeleciał lekki deszcz( 0,05mm?) ale raczej tego sie nie obawiam, tylko jak z działąniem w niskich temperaturach, prochloraz i morfoliny niby działają w niskich, a epoksykonazol? w poniedziałek było ciepło, we wtorek + 22.

Epoksykonazol to zwykły triazol, czyli dobrze działa od temp 12 stopni, 15-20 to temp optymalna.

http://www.fotosik.p...66308b7878.html

http://www.fotosik.p...870045a48a.html

 

takie liście pojawiają się na ok 20% roślin, na wszystkich działkach.

teraz pytanie, czy jechać z duetem star i atakiem +mg, gdy temperatura nie jest większa niż 13 stopni, a w nocy 1-2, czy jednak się wstrzymać i czekać na większe tempertatury.

ja bym nie czekał i jutro pryskał, choć pszenica nic a nic nie rośnie z powodu braku opadów, ale nie chciałbym tego robić pochopnie.

Jest taka 1 ważna zasada, która nalezy przestrzegac bezwględnie. Nawet jeżeli warunki zastosowania są lekko niekorzystne a choroby silnie atakują to trzeba jechać, skuteczność może być słabsza, ale jak poczekasz to choroby moga już byc nie do zwalczenia.

CCC można mieszać praltycznie chyba ze wszystkimi fungicydami, Moddus natomiast nie lubi mieszania z niczym. Oczywiście herbicyd zawsze solo

Tu nie do końca się zgodzę. Moddus nie powinien powodować przypaleń ze wszystkim (no może poza niektórymi herbicydami i RSM). Przypalenia mogą powodować warunki atmosferyczne podczas zabiegu, a pośrednio temu winny jest moddus. Moddus nie należy do najtańszych środków, i tak jest nie tylko ze względu na bardzo dobrą substancje aktywną ale też ze względu na zawartość wielu "wypełniaczy" które maja polepszyć jego skuteczność. Moddus bardzo szybko rozpuszcza warstwę woskową liścia, wtedy liście otrzymują ogromną ilość substancji aktywnych oraz składników pokarmowych, równocześnie transpiracja zdecydowanie wzrasta. A światło i wysoka temp przyspieszają wszystkie te procesy. Aby wyrównać stężenie w komórkach roślina musi szybko pobrać dużo wody. Jeżeli wody w glebie brakuje to roślina odrzuca komórki a nawet całe liście. Wszystko tez jest uzależnione od ilości składników wniesionych z odżywkami, oraz od zachowania substancji aktywnych z innych fungicydów w roślinie.

Sądzę że chyba nikt nie jest w stanie przewidzieć kiedy przypalenia będą, mimo że teoria ich powstawania została dawno rozpracowana. Bardzo dużo zależy od zwykłego szczęścia.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

witam huzarem sie juz pryska czy jeszcze zaczekac? bo z tego co wiem to on chyba wschodzacych chwastow nie bieze tylko te co sa juz wyrosniete? po jakim czasie potem z fugnicydem jechac? chodzi o pszenice ozimą

Edytowano przez Tomaszeek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Dzięki milanreal1 za zainteresowanie.

Tak z ciekawości zapytam czy Moddus może zwiększyć działanie Tilta i Mirage lub odwrotnie,czy te fungicydy mogą zwiększyć działanie Moddusa?

U mnie choroby juz zaatakowały także nawet było by mi na ręke gdyby tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

mam pytanie. Jak dam dolistnie mocznik 12 kg + siarczan magnezu 8 kg to po jakim czasie moge dac saletre posypowo? Czy moze odwrotnie? Jaki odstep?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

pszenice pozno zasialismy bo po kukurydzy i teraz slabo sie rozkrzewila na jednym pola na 1 dawke poszlo 170 kg saletry i teraz co zrobic zeby sie lepiej rozkrzewila moze ze 200 kg saletry dac na 2 dawke bo teraz byla pryskana od grzyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Żeby się dobrze krzewiła to na pierwszą dawkę było dać nawet 250kg saletry. Teraz to już raczej będzie strzelać w źdźbło więc jej nie do krzewisz już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

witam huzarem sie juz pryska czy jeszcze zaczekac? bo z tego co wiem to on chyba wschodzacych chwastow nie bieze tylko te co sa juz wyrosniete? po jakim czasie potem z fugnicydem jechac? chodzi o pszenice ozimą

Ja huzarem pryskalem 2 tygodnie temu teraz sie zastanawiam czy to nie był błąd ale podziele się swoimi spostrzeżeniami ku przestrodze tym którzy preferuja odchwaszczanie wiosenne. A więc jesienia nie było za bardzo warunków do oprysków ciagle deszcz potem przymrozki i udało się popryskać tylko część pola. Wiosna postanowilismy postawic na górna półka czyli huzar. Prysklaismy 2 tygodnie temu zalecana dawka w pełni krzewienia. Niestety od tego momentu było zimno czesto w nocy przymrozki pszenica słabła. Obecnie pszenica za równo i ta pryskana jak i ta odchwaszczana jesienia ma sporo żółtych lisci po spodzie i nie mam pojecia czym to jest spowodowane ogólnie słabo wyglada. Teraz jekie uwagi odnośnie huzara mam działke gdzie czesc było opryskana teraz a czesc na jesien. Przez te 2 tygodnie pszenica popryskana huzarem stoi i nie rosnie straciła również na kolorze jest wyraźnie przyhamowana. Na innym kawałku mam posiana muszelke i arkadie obok siebie, Już przed opryskiem arkadia lepiej troche sie zbierała ale wielkiej różnicy nie było widać że muszelka jest bardziej wymagajaca po prostu. Obecnie muszelka zrobiła się jasno zielona i ma pełno żółtych lisci po spodzie. Nie wiem czy to normalne po zabiegu na chwasty ale huzar z pewnoscia ostatni rok na moim polu. Moze macie jakies doświadczenia z tym środkiem albo pomysły dlaczego tak poszkodził pszenicy? Dodam ze w nocy po oprysku byc moze był lekki przymrozek. A z opadami wiadomo nie za bogato w tym roku moze od tego te żółte liscie w pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Ja miałem tylko raz huzara

I tak się złożyło że miałem muszelkę i jakąś jeszcze na tym samym polu.

Muszelka stała przez 2 tygodnie. a ta druga ( chyba jenga) śmigała Zadnego przymrozka nie było

Muszelka nie toleruje huzara i już nie wiem czemu to nie jest napisane na ulotce

Wiosenne zabiegi mają jeden - temperatura. ta wiosna nie sprzyjała zabiegom.

Więcej po ten środek nie sięgnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dzięki milanreal1 za zainteresowanie.

Tak z ciekawości zapytam czy Moddus może zwiększyć działanie Tilta i Mirage lub odwrotnie,czy te fungicydy mogą zwiększyć działanie Moddusa?

U mnie choroby juz zaatakowały także nawet było by mi na ręke gdyby tak było.

W tym przypadku akurat nie. Istnieje antagonizm między CCC i moddusem, a także miedzy moddusem i mustangiem. W przypadku fungicydów może taki antagonizm występuje ale nie znam takich.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj