Polecane posty

Patryk3802    200

Ja już tydzień temu poleciałem u siebie z tern premium 0,8l/ha (to samo co tilt turbo) + promax 0,8l/ha (to samo co mirage) CCC 1L + odżywki 25kg/ha mocznika + OSD Mineral 2kg/ha. I widzę że to był strzał w 10tkę bo sąsiedzi w tym samym czasie dopiero z herbicydami latali a teraz deszcze padają i widzę że grzyb u nich się pokazuje...


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Krop w piątek tylko na pełnym słońcu koło 11 godziny a napewno Ci sie wchłonie tym bardziej ze w sobote pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Temperatura minimalna dla preparatów systemicznych to minimum 12 st. C i to nie tylko w chwili zakończenia zabiegu, ale przez co najmniej 2-3 godziny po zabiegu - im dłużej występuje ta temperatura tym lepsze wchłanianie i przemieszczanie w roślinie, a więc wyższa skuteczność. W niższych temperaturach skuteczność drastycznie spada. Związki kontaktowe mogą być stosowane przy niższych temperaturach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diabloo07    0

dziś zauważyłem taki chwast podczas wizyty na polu, wydaję mi się ,że to "tobołki polne" ale pewien nie jestem. jakim srodkiem go zwalczyć i w jakiej fazie rozwoju pszenicy? I w jakim odstępie czasowym po dawce nawozu? Proszę o odpowiedź z góry dzięki za wyrozumiałość post-37622-0-80920300-1397128900_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, znajomy dzisiaj mnie nastraszył poniewaz powiedzial mi ze przy nawożeniu 165 kg azotu nie utrzymam jej za pomocą 1,2 ccc i 0,2 moddusa? Co o tym myslicie ?

Edytowano przez piotrek12413

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ja pryskam w piatek bo widzialem ze na sobote jakis deszcz zapowiadaja..

no ja też już nie czekam w piątek idzie 1.3l/ha Wirtuoza + Ferti 20 20 20 , 5kg/ha----na połowe pszenicy , a na druga połowę 0.8 Tilt Turbo + 0.9 l/ha Mirage + Ferti 20 20 20 , 5kg/ha.

 

dziś zauważyłem taki chwast podczas wizyty na polu, wydaję mi się ,że to "tobołki polne" ale pewien nie jestem. jakim srodkiem go zwalczyć i w jakiej fazie rozwoju pszenicy? I w jakim odstępie czasowym po dawce nawozu? Proszę o odpowiedź z góry dzięki za wyrozumiałość post-37622-0-80920300-1397128900_thumb.jpg

ładny ogródek :lol: oj bedziesz musiał konkretna dawkę dać dobrego srodka by sie tego pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

@piotrek12413 A ja mam nadzieję, że przy nawożeniu mineralnym 230 N + 35m3 gnojowicy utrzymam za pomocą 1L i 0.35L . Jak coś to będę musiał jechać z połową dawki cerone ale ponoć ma wytrzymać ;) Zobaczymy.

Edytowano przez M4t3usz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

no ja też już nie czekam w piątek idzie 1.3l/ha Wirtuoza + Ferti 20 20 20 , 5kg/ha----na połowe pszenicy , a na druga połowę 0.8 Tilt Turbo + 0.9 l/ha Mirage + Ferti 20 20 20 , 5kg

 

Lało u nas porzadnie ale aktualnie sie przejasnia i mam nadzieje ze chociaz przez caly jutrzejszy dzien tak pozostanie...

ja pryskam Duett star 1l+mirage 0,8l...+ mikrokomplex + plonvit+tytanit..

 

u nas jeszcze nic nie robili w pszenicach :wacko: a np; chwast chwastem pogania..


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@piotrek12413 A ja mam nadzieję, że przy nawożeniu mineralnym 230 N + 35m3 gnojowicy utrzymam za pomocą 1L i 0.35L . Jak coś to będę musiał jechać z połową dawki cerone ale ponoć ma wytrzymać ;) Zobaczymy.

w jaki plon celujesz? 10 czy 12 ton z ha? i 16% białka

Edytowano przez piotrekja24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Ja już tydzień temu poleciałem u siebie z tern premium 0,8l/ha (to samo co tilt turbo) + promax 0,8l/ha (to samo co mirage) CCC 1L + odżywki 25kg/ha mocznika + OSD Mineral 2kg/ha. I widzę że to był strzał w 10tkę bo sąsiedzi w tym samym czasie dopiero z herbicydami latali a teraz deszcze padają i widzę że grzyb u nich się pokazuje...

Ja również już po opryskach fungicydami i regulatorami jestem, jak we wtorek ostatnie pola kropiłem to już dość wyraźne oznaki DTR na liściach widziałem, trafiała się także rdza i septorioza. 2 dawka azotu w większości już wysiana. Terminy w tym roku strasznie gonią, na chwasty jeszcze niektóre pola nie pryskane bo wydawało mi się za zimno, na Starane pisze minimalna dobowa temperatura 8 st przez parę dni po zabiegu a tu często trafiały się nawet przymrozki. Jedynie gdzie było musowo na chwasty pryskać to dodawałem starane lub grodyl do fungicydu. Teraz nieźle popadało i przez kilka dni nie wiadę w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

chwast w pszenicy załatwiony, od jutra ruszam z CCC i fungicydami na T1 bo pierwsze kolanko goni


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam, znajomy dzisiaj mnie nastraszył poniewaz powiedzial mi ze przy nawożeniu 165 kg azotu nie utrzymam jej za pomocą 1,2 ccc i 0,2 moddusa? Co o tym myslicie ?

Jaka odmiana i jak z obsadą?

można mieszać tilt + mirage +siarczan magnezu + asahi ?

Można, a po co te asahi?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka odmiana i jak z obsadą?

 

Można, a po co te asahi?

 

Odmiany to Bamberka i Legenda , ladnie rozkrzewiona, moze nawet troche za gesta miejscami, wysiane bylo 240 kg zboza/ha swojego nie kwalifikatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Oj ten 1l ccc i 0,2l moddusa może być mało przy 165kg N. Chyba że trafiłeś optymalnie z terminem aby skrócić już od węzła krzewienia.

Ewentualnie popraw na liścia flagowego 0,5l cerone lub 0,2l moddusa. Drugie skracanie moddusem lepsze by było przy 3 kolanku.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Witam

Jaka dawke Modusa zastosować w pszenicy Bamberka?Wysiew ok 210kg/ha,nawozenie ok 150N.Nie wiem czy mi sie wydaje ale chyba miejscami jest juz 2 kolanko,wysokość 20-30cm.Miała byc mieszanina razem z CCC ale deszczyk spartolił moje plany.Dać 0,3 czy 0,4l Modusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

@piotrekja24, jak będzie 8 ton to będę naprawdę zadowolony.

Troche Cie nie rozumiem kolego dajesz 230 N i gnojowicy od groma i liczysz na 8 ton. 8 ton to przy duzo mniejszym nawozeniu mozna uzyskac przy dobrym rozkładzie opadów i pogody Ile dales P i K i jaka klasa ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

P-90 K-120 + 35m3 tj 3,5x20kg=185kg K . Jak da mi 10 ton to bedzie super ale jak juz da 8 to bede usatysfakcjonowany. To moja pierwsza uprawa pszenicy. Klasa 4, ph 6,5 zasobnosc od sredniej do bardzo wysokiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Witam, panowie dzisiaj (piątek) mam zamiar zaatakować pszenice CCC + moddus + coś na grzybka i tu zachodzi moje pytanie. Czy jutro mogę wjechać z drugą dawką saletry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwiesiek    0

Witam, panowie dzisiaj (piątek) mam zamiar zaatakować pszenice CCC + moddus + coś na grzybka i tu zachodzi moje pytanie. Czy jutro mogę wjechać z drugą dawką saletry?

Panowie mam pytanko..czy zbyt wczesne zatsosowanie CCC na skracanie mija się z celem? Opryskałem ponad tydzien temu..i nie jestem pewien czy było juz to nieszczęsne kolanko... Jeśli nie było to co sie stanie...? Podlałem tylko pszeniczkę wodą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj