Polecane posty

Tomazi3p    44

@Tomazi od razu wylałem dwie beczki czystej wody na nią od razu i dawka była mniejsza bo 1,5l zamiast 5 l na hektar . Myślisz że za mało wody ?

Prorokiem nie jestem ale sądzę że szkód większych nie narobi glifosat. Rozcieńczyłeś go na polu fest, więc być może uszkodzenia nie będzie. A glifosat jak wiadomo uwielbia jak najmniej wody do oprysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

dzięki chłopaki będę mógł spać lepiej ale rano nie wiem czy nie prysnąć jej znowu ze dwa razy wodą czy to coś da ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Panowie czym opryskać pszenice jarą ? na jednoliścienne i dwu liścienie tak żeby wyszło tanio i skutecznie ? i jeszcze pytanie, w wyniku pewnych okoliczności pod pszenice poszło 80 t obornika / ha jak myślicie jest sens dawać jeszcze jaki kolwiek nawóz ? nie chcę żeby mi się to powaliło a wiadomo nawozy kosztują. stanowiska po ziemniaku / łubinie z chwastami

Na owies głuchy, przytulię, rumianki to Apyros. A co do 80t obornika to ja bym rozsiewacza nawet nie wyciągał. Jeszcze do tego super stanowiska

 

dzięki chłopaki będę mógł spać lepiej ale rano nie wiem czy nie prysnąć jej znowu ze dwa razy wodą czy to coś da ?

Po takim czasie ewentualne substancje aktywne będą już wchłonięte. Tak jak pisał ktoś wcześniej- nie ma co podejmować pochopnych decyzji, wylałeś 2 beczki, to się okaże co i jak z tego wyniknęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

apyros na owies głuchy no nie powiedziałbym apyros tak sobie radzi z owsem nie mówiac już o fiołkach chabrach itd

jeśli masz jakieś jednoliścienne w psznicy jarej a nie powinno ich być dobrym wyborem jest puma i jej odpowiedniki lub axial i jego odpowiedniki na chwasty dwuliścienne jest bardzo dużo prepratów np

mustang 306

mustang forte

picaro

starane

helm flurox

grodyl

gold

chwastoxy

aminopieliki

 

dragon

itd itd


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

aster453, ja kiedyś miałem podobny przypadek, oprócz środka na chwasty poszedł tylko 1 litr środka randapopodobnego na 4 hektary pszenicy. Oczywiście bez żadnego opryskiwania czystą wodą jak u ciebie to miało miejsce. Pszenica żółkła bardzo powoli, najpierw koleiny, później miejsca nałożenia się środka itd. Z tych 4 ha wymłóciłem chyba 3 tony pośladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

Chłopaki, myślicie, że warto przed tymi deszczami lub pomiędzy nimi rozsiać drugą dawkę na pszenicę w postaci mocznika ? Niestety nie było jeszcze opryskane na chwasty, bo pogoda nie pozwoliła. Czy lepiej poczekać i rozsiać po opryskaniu ? Pszenica jest już prawie w fazie pierwszego kolanka, a chwastów jest sporo, głównie przetaczników.

Edytowano przez Farmkeen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

apyros na owies głuchy no nie powiedziałbym apyros tak sobie radzi z owsem nie mówiac już o fiołkach chabrach itd

jeśli masz jakieś jednoliścienne w psznicy jarej a nie powinno ich być dobrym wyborem jest puma i jej odpowiedniki lub axial i jego odpowiedniki na chwasty dwuliścienne jest bardzo dużo prepratów np

mustang 306

mustang forte

picaro

starane

helm flurox

grodyl

gold

chwastoxy

aminopieliki

 

dragon

itd itd

Miało być tanio i skutecznie- a jeżeli pomieszać Pume/Axial +dwuliścienne= grubo powyżej bańki. Co do skuteczności sulfosulfuronu do głuchego to zależy dużo od fazy chwasta. W jarych praktycznie występuje owies głuchy/rzadziej miotła, więc nie ma raczej sensu sięgać po graminicydy. A chaber w mniejszym stopniu występuje w jarych. Takie moje zdanie, innych zdanie szanuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfl    2

Nie podejmuj pochopnych decyzji. Wstrzymaj się kilka dni i zobaczysz czy coś z tego będzie czy ostro przyhamuje. Jeśli spotka cię czarny scenariusz to zawsze będziesz mógł przesiać kukurydzą.

siejac qq po glinie dobrze na tym nie wyjdziesz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25227

Mam pytanie odnośnie RSM. Czy w obecnych fazach rozwojowych zbóż ozimych stosujecie RSM 32 czy raczej rozcieńczacie do 28%? Posiadam końcówki 5-otworowe. W zeszły roku rozcieńczałem, ale jeśli ktoś ma pozytywne doświadczenia bez rozcieńczania to niewątpliwie ułatwiło by mi pracę.

I drugie pytanie czy można rozlewać rsm dzień po skracaniu? - chyba nie ma to większego wpływu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

dzięki chłopaki będę mógł spać lepiej ale rano nie wiem czy nie prysnąć jej znowu ze dwa razy wodą czy to coś da ?

 

Ja bym już szykował pług :(

To że przejechałeś wodą nic nie pomoże, po oprysku woda szybko odparowała a kolejne przejazdy nie spłukały glifostatu. W takiej fazie rozwojowej (siła wchłaniania i przemieszczania) nawet na perz wystarczyło by 3l. Nie łudź sie że zboże przetrwa, takie jest moje zdanie :( Daj znać jak potoczyły się losy pszenicy...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Nie koniecznie, w tamtym roku tu na forum jeden pomylił się i na 5 ha buraka wlał z 2 litry glifosatu i nic burakom nie było.Też pług szykował.

Po glenie z kukurydzą może być problem, może zrobić sie czerwona i nie rosnać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

panowie. u mnie na pszenicach zaczyna się pierwsze kolanko, zapowiadają 2 tyg deszczu więc cięzko mi będzie zrobić zabieg ccc, czy modus też skraca źdźbło, czy działa bardziej jak cerone ??? czy dawka np 0,2 l coś da czy trzeba więcej ???. wcześniej planowałem dać po 1l ccc w formulacji 720.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

panowie mam dylemat.

pierwsza dawka saletry 200 kg poszla 8 marca

tydzien temu dalem 1 l ccc na rozkrzewienie

miejscami pszenica jest gesta, faza koniec krzewienia/strzelanie w zdzblo

a miejscami dopieor gdzies 2-3 liscie

czy ccc rozkrzewi ta slabsza pszenice?

czy moze juz dac dawke saletry ,nie czekac na drugie kolanko? planuje 250 kg saletry

a moze dac teraz 100 kg a potem 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

Dzisiaj pryskałem pszenice Bumberem 0,5 l/ha niestety po 2 godzinach spadł deszcz zadziała coś ???? czym pryskac drugi raz ??? i kiedy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie RSM. Czy w obecnych fazach rozwojowych zbóż ozimych stosujecie RSM 32 czy raczej rozcieńczacie do 28%? Posiadam końcówki 5-otworowe. W zeszły roku rozcieńczałem, ale jeśli ktoś ma pozytywne doświadczenia bez rozcieńczania to niewątpliwie ułatwiło by mi pracę.

I drugie pytanie czy można rozlewać rsm dzień po skracaniu? - chyba nie ma to większego wpływu?

U nas będziemy lać bez rozcieńczania tyle że końcówki chyba 7-otworowe :) jakoś nie trzasnąłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mam problem dziś potraktowałem 1ha huzarem i niestety 1,5 litra randapem. To jest tak jak się samemu tego nie zrobi. Ojciec miał dolać mi huzara 1,5 litra bo mi brakowało na beczkę na hektar i pomylił środki. Jest jakaś szansa na ozimą pszenice czy orka. Jak przyjechałem do domu od razu się skapnąłem i co pomyślałem że wyleję dwie beki czystej wody na nią ale chyba to nic nie da help hilfe coś jest w stanie jej pomóc czy nic już. Niby randapu powinno być 5l na hektar ale nie wiem

.

Szczerze mówiąc to na wstępie współczuje, bardzo prawdopodobne że glifosat silnie będzie hamować wzrost, i plonu wielkiego z tego nie będzie. Ale nie pozostaje nic innego jak czekać. Za 2 tyg będziesz widział co robić.

panowie. u mnie na pszenicach zaczyna się pierwsze kolanko, zapowiadają 2 tyg deszczu więc cięzko mi będzie zrobić zabieg ccc, czy modus też skraca źdźbło, czy działa bardziej jak cerone ??? czy dawka np 0,2 l coś da czy trzeba więcej ???. wcześniej planowałem dać po 1l ccc w formulacji 720.

Moddus nie tylko usztywnia, ale też skraca. Więc nie działa tak jak ccc czy jak etefon, bardziej można powiedzieć że ma działanie pośrednie w stosunku do tych dwóch substancji, chociaż to też nie jest zbyt szczęśliwe stwierdzenie.

  • Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

@Tomazi od razu wylałem dwie beczki czystej wody na nią od razu i dawka była mniejsza bo 1,5l zamiast 5 l na hektar . Myślisz że za mało wody ?

 

Takie życie...

Ja bym się nie nastawiał że pszenica przetrwa.

Jaki był odstęp pomiedzy opryskiem a polaniem?

Powiem z własnego doświadczenia że niektóre środki np chwastox i targa działają w mgnieniu oka, tj są wchłaniane. pryskałem na rosę z pola zgonił mnie deszcz i a chwasty poszły się ....

Co do dawki 1,5l

Ja wiosną pryskam samosiewy żyta oraz miotłę które to wyrosły w poplonach z gorczycy przez jesień i zimę. Żyta wglądają tak jak te siane we wrześniu, miotła dorodna. Dawka randapo podobnego środka to 0.9l na ha woda 175l. Pole czyste! W przyszłym roku jeszcze zmniejszę dawkę.

Czasami nie daj się namówić na jakieś ashaje i inne g....na

Ja k bym miał siewnik talerzowy to siałbym bez pługa jarą pszenicę w to co jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

a jaka dawka powinna wystarczyć modusu w pszenicy tonacja, przy nawożeniu 130-140 N by pszeniczka ustała ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

Pojawił mi się chwast w pszenicy - może ktoś powiedzieć jaka jest jego nazwa i czym go zwalczyć:

post-23365-0-02240200-1397016715.jpg

post-23365-0-63125600-1397016729.jpg

Edytowano przez damaxyz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Większość pędów 1rzędu ma już kolanko prawie 1cm nad węzłem krzewienia i wczoraj dostała mieszankę 5% mocznika 5% siarczaniu Mg 2l insolu 2l CCC 1l bumper super 0,5l corbel. Skończyłem pryskać około 19 i do północy na pewno nie padało ale później był niewielki deszcz. Temperatura w nocy około 10st. Mam nadzieję że będzie działać prawidłowo bo to niezła mieszanka wyszła.

Na stanowisku po łubinie myślę żeby dać na podflagowy 0,5l etefonu. Ma dostać 140 - 150kg N

A gdzieś za tydzień trzeba prysnąć apyrosem na niedobitki miotły i zamiennikiem starane na przytulie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

tzn tak miałem 1.5l randapu w 300 l wody i tym plus huzar popryskałem jeśli chodzi o oprysk czystą wodą to od razu jak zajechałem do domu nie spodobała mi się butelka randapu którą zostawił ojciec więc od razu była jazda z czysta wodą max 1 godzinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr322    1

Ja również tak uważam, nie warto isć w koszta i ją ratować bo ona na pewno nie da dobrego plonu, jesli nawet przetrwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj