Polecane posty

Kamil_NH    12

Dzięki za informacje, kupię ATTRIBUT 70 SG.

Pierwszy raz będę go stosował to podzielę się informacją jak podziałał.

 

Chyba, że ktoś się wypowie o działaniu, a dokładnie skuteczności ATTRIBUT 70 SG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bert1985    0

Witam Szanowne grono Rolników. Mam taką prośbę o poradę jak poprowadzić pszenicę jarą parabolę, w tej chwili ma około 5 cm. i jest dosyć rzadka. jedyny mój zabieg to mocznik przed siewem w dawce 200 kg N przed siewem. Dodam że jest to moje raczkowanie w rolnictwie, stąd moje może błahe pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalforsiak    0

Panowie mam taki problem, że dwa dni temu opryskałem pszenicę Lancetem Plus. Niestety w nocy przyszedł przymrozek i dzisiaj zauważyłem, że przypaliło końcówki w pszenicy. Jak myślicie czym to teraz podratować? Czy to tylko chwilowe objawy i przejdzie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

Witam Szanowne grono Rolników. Mam taką prośbę o poradę jak poprowadzić pszenicę jarą parabolę, w tej chwili ma około 5 cm. i jest dosyć rzadka. jedyny mój zabieg to mocznik przed siewem w dawce 200 kg N przed siewem. Dodam że jest to moje raczkowanie w rolnictwie, stąd moje może błahe pytanie

 

?????????.....

Dałeś przedsiewnie 200kg/ha N czyli czystego składnika?

Czy 200kg/ha Mocznika?

 

W sumie to każda z tych opcji jest dużo przesadzona z ilością Azotu.

 

Jednorazowa dawka azotu to max 60-80kg/ha zależnie od gleby.

 

Obserwuj jej rozwój zadbaj o opryski żeby nie było chwastów, ponieważ jak piszesz, że jest rzadka to zielsko będzie miało pole do popisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wykonałem zabieg wirtuoz + 1.5 l CCC. Kiedy mógłbym wykonać zabieg odrzywkami?? Siarczan magnezu + Mocznik + Odżywki?? Stosuje ktoś z was nawozy dolistne Fertina??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

troche duzo mocznika podałes ale masz lekka glebe wiec dobre rozwiazanie z tym mocznikiem.Umnie parabola obsade ma 450 szt.m2.przy pierwszym kolanku dostanie 180 kg saletry.Przedsiewnie azotu było 250 kg saletrzaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycho30    0

jak rozpoznać kiedy jest to 1 kolanko czy chodzi o to że jak się przetnie na pół pszenicę to jest to ciemna zieleń w łodydze to to kolanko i drugie pytanie jeśli to kolanko jest dopiero 0,5 cm to czy można już pryskać ccc+moddus i jakie będą tego konsekwencje jeśli się tak wcześnie opryska. Milan jeśli mugłbyś mi na te moje pytania odpowiedzieć to byłbym Ci bardzo wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

na opryski CCC i modus już najwyższy czas w zbożach ozimych w moim rejonie woj. Śląskie na pewno jest już strzelanie w źdźbło i 1 kolanko 1cm nad ziemią jutro jadę pryskać 1lccc+ 0,2modus+ 0,4Propico+ 0,8 coś z Basf+0,5CORBEL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Jeśli chodzi o to pierwsze kolanko to u mnie woj.lubelskie jeszcze chwilka

 

Panowie mam taki problem, że dwa dni temu opryskałem pszenicę Lancetem Plus. Niestety w nocy przyszedł przymrozek i dzisiaj zauważyłem, że przypaliło końcówki w pszenicy. Jak myślicie czym to teraz podratować? Czy to tylko chwilowe objawy i przejdzie???

Jeżeli zastosowałeś Lancet a wystąpił przymrozek to tak może się dziać , jak błyśnie słoneczko to powinna się zregenerować ale na zdrowie jej to nie wyszło napewno , a i działanie Lancetu będzie obniżone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florczan    2

Panowie a jarą pszenice mogę opryskać lancetem plus ??? pytałem sie sprzedawcy o mówił ze słyszał ze jechali :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Panowie mam taki problem, że dwa dni temu opryskałem pszenicę Lancetem Plus. Niestety w nocy przyszedł przymrozek i dzisiaj zauważyłem, że przypaliło końcówki w pszenicy. Jak myślicie czym to teraz podratować? Czy to tylko chwilowe objawy i przejdzie???

U mnie tez po Lancecie w nocy byly przymrozki ale nie zauwarzylem zeby pszenica zolkla. Pryskane bylo w poniedzialek a w sobote juz niektore chwasty byly juz zwiegniete

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebaskorpio    3

W czwartek wykonałem oprysk Moddus 0,3l + 1l CCC a po ok. godz. spadł deszcz, jak uważacie w jakim stopni zadziała? Rośliny szybko wysychały w momencie pryskania była ładna pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Powinno być ok, moddus z ccc w korzystnych warunkach dość szybko wnikają do rośliny ;)

Panowie doradca mi powiedział żeby wlac samego antywylegacza płynnego 0,8-0,9 L na 1ha a na etykiecie pisze 1-2l na 1 ha, nie zamało bedzie?

1l ccc to stanowczo za mało, 2l ok ale musisz trafic idealnie w fazę. Sam ccc zawsze jest lekko ryzykowny,

Mnie chodziło głównie o rozwój pszenicy nie o odmianę wyższą czy niższą :) bo mam tak mniej więcej 8ha bardziej rozwiniętej a 8 mniej, ta pierwsza jest w fazie I kolanka. Modusa mam tylko 3l więc starczy mniej więcej na połowę i tak myślę by na tą pierwszą dać 0,3l modusa i 1l ccc a na tą drugą 1,8l stabilana.

A w ten sposób. Wg mnie dobrze kombinujesz i tu nie muszę komentować za wiele bo jest ok.

witam kolegów mam do was pytanie czy pryskał ktoś z was gleanem na wiosnę i czy można jeszcze nim pryskać??

Glean zostaw sobie na jesień. Teraz to już za późno.

Panowie mam taki problem, że dwa dni temu opryskałem pszenicę Lancetem Plus. Niestety w nocy przyszedł przymrozek i dzisiaj zauważyłem, że przypaliło końcówki w pszenicy. Jak myślicie czym to teraz podratować? Czy to tylko chwilowe objawy i przejdzie???

Norma i standard, nie przejmuj się, będzie ok. Z drugiej strony teraz masz już odpowiedz czemu odchwaszczanie wiosenne jest ostatecznością.

jak rozpoznać kiedy jest to 1 kolanko czy chodzi o to że jak się przetnie na pół pszenicę to jest to ciemna zieleń w łodydze to to kolanko i drugie pytanie jeśli to kolanko jest dopiero 0,5 cm to czy można już pryskać ccc+moddus i jakie będą tego konsekwencje jeśli się tak wcześnie opryska. Milan jeśli mugłbyś mi na te moje pytania odpowiedzieć to byłbym Ci bardzo wdzięczny

Kolanko to takie wyraźne zgrubienie, wyżej widać kształtujący się kłos.

W tej fazie jak najbardziej możesz już dać moddus z ccc. I teraz wcale nie jest za wcześnie, jest to odpowiednia faza.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

A czy warto zastosować dzieloną dawkę antywylegacza jeśli chciałbym zastosować samo ccc? Czy 1 oprysk 1,2 litra antywylegacz i później za 5 dni oprysk 1 litr antywylegacz będzie lepszy niż jednorozowa dawka 2-2,2 litra ccc? Rośliny odczują mniejszy stres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jedna dawka 1,5 l i odpowiednia faza - nic więcej nie trzeba kombinować (oczywiście mowa o niskich pszenicach)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

do kiedy maksymalnie można stosować lancet?? żeby wzięło dobrze chwasty, bo jeszcze nic nie pryskałem pszenicy bo przymrozki a teraz deszcz - lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Dzisiaj opryskalem pszenice 1l stabilan+0,2 moddus....kiedy moge jechac z grzybowka? czy do duetu i mirage moge dodac plonvit opty+tytanit+siarczan?..czy moze zamiast opty dac plonvit z?...myslicie ze moge zrobic taka mieszanke?


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a czemu nie dałeś fungicydu do stabilanu i modusa te zabiegi się jak najbardziej łączy i miałbyś sprawę załatwioną w jednym zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Bo chcialem jeszcze dodac odzywki i wydawalo mi sie ze tyle wszystkiego na raz to byloby za duzo :unsure: trudno juz "po ptokach".....

to kiedy teraz moge wjechac z grzybowka i odzywkami?moge to razem polaczyc?


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Sam sobie odpowiedziałeś. Jutro możesz wjeżdzać bo dziś to już byłoby śmieszne :wacko: Możesz mieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

ok...dzieki za odpowiedz :)


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj