Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W zeszłym roku stasowałem Huzar Aktiv tylko nie pamiętam czy wtedy był solo czy z czymś wymiesznany ale u mnie ładnie sobie poradził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

losktos@ drugą dawkę chcę dać bo mam końcówkę krzewienia

Termin na drugą dawke to BBCH 30 - początek strzelania w źdźbło. Jeżeli chcesz dawać mocznik to możesz juz sypać jeżeli saletre możesz poczekać jeszcze parę dni


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

ja również zastanawiam się czy pryskać jutro herbicydem Lancet Plus pisze że minimum 5 stopni przez 5 dni a w nocy ok. 2 stopni nadają... a jakby był przymrozek??? pszenica wysoka jeszcze trochę z tydzień i 1 kolanko będzie... a wy jak mówicie poczekac czy pryskać??


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Dzisiaj i jutro stosuje mustang forte w dawce 1l/ha, nie wiecie Panowie ile czasu potrzeba by zastosować antywylegacz??? dwa dni wystarczą??? Na bardziej podatne na wyleganie pszenice pójdzie 1l ccc i 0,3l modusa, na mniej podatne dam 1,8l ccc.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Dzisiaj i jutro stosuje mustang forte w dawce 1l/ha, nie wiecie Panowie ile czasu potrzeba by zastosować antywylegacz??? dwa dni wystarczą??? Na bardziej podatne na wyleganie pszenice pójdzie 1l ccc i 0,3l modusa, na mniej podatne dam 1,8l ccc.

Producent mustanga dopusza nawet mieszanie ccc i moddusa z z mustangiem ale profilaktyczne lepiej oddzielic zabiegi .Dwa ,trzy dni powinny wystarczyc pomiedzy zabiegami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

wiem Milan że trochę to mało pewnie trzy dni to takie minimum. Ale tak, wcześniej herbicydem nie dało się wjechać bo przymrozki teraz jest ok to pryskam, ale nie które pszenicę jak zauważyłem już kolanko przy samej ziemi jest, dzisiaj skończę pszenice niedziele zrobię pauzę, w poniedziałek zrobię słodyszka bo zaczyna się pojawiać w rzepaku a po południu chciałbym chociaż te większe pszenicę zrobić tylko pytanie czym??? czy bezpiecznie modusa dać z ccc czy lepiej samo ccc w wyższej dawce a modusa zostawić na te mniejsze pszeniczki. Z kolei jak zostawię w poniedziałek nie ruszone jak zacznie padać a opady zapowiadają to potem ccc trzeba będzie schować do następnego sezonu...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

A jak u was wyglądają pszenice bo u nas mimo, iż poszła już druga dawka tydzień temu to pszenice wręcz zmarniały, straciły kolor i żółkną dolne liście. Jeszcze nic na nie nie dawałem bo chciałem poczekać na pierwsze kolanko ale od tygodnia pszenice ani drgną. Stabilan chyba sobie daruje, a może by dzisiaj pojechać dolistnie NPK i grzybowym nie za wcześnie to będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie mozna opryskac pszenice ccc na dokrzewienie w nocy po 5st ma byc bo ostatni tydzien prawie caly czas na 0 bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a kiedy rozpoznac 1 kolanko w pszenicy i jak dzis bylo dawane herbicydem to kiedy nalezy dac 2 dawke azotu i kiedy modusem i duetem star a jak teraz pojdzie duet star to kiedy dac duet ultra czy cos innego od grzyba ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

A jak u was wyglądają pszenice bo u nas mimo, iż poszła już druga dawka tydzień temu to pszenice wręcz zmarniały, straciły kolor i żółkną dolne liście. Jeszcze nic na nie nie dawałem bo chciałem poczekać na pierwsze kolanko ale od tygodnia pszenice ani drgną. Stabilan chyba sobie daruje, a może by dzisiaj pojechać dolistnie NPK i grzybowym nie za wcześnie to będzie?

 

U mnie kolego jest to samo tydzien nie widziałem zbóż teraz przyjechałem i wydaje mi sie że jest gorzej liście dolne żółkną a końcówki robią się fioletowe nawet w trawach to zauważyłem. Nie wiem jak u Cb ale u mnie to napewno wina przymrozków codziennie niby słonecznie ale jest zimno a w nocy tem spadają nawet do -5 stopni przy gruncie, Na Twoim miejscu czekałbym na ciepłe dni jeżeli to jest przyczyną zacznie działać 2 dawka po niedzieli zapowiadaja deszcz i zboże samo ruszy. Sam sie zastanwiałem czy sypac 2 dawke i pryskac juz od grzyba razem z dożhywianiem ale wstrzymam sie jeszcze tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Też jestem zdania, że to przez przymrozki. U mnie od paru dni już ich nie ma i na najbliższe dni nie zapowiadają, więc pojechałem dzisiaj z nawozem dolistnym i fungicydem i jak się dokładniej przyjrzałem to kolanko już jest, a po niedzieli zapowiadają deszczowy tydzień.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

wiem Milan że trochę to mało pewnie trzy dni to takie minimum. Ale tak, wcześniej herbicydem nie dało się wjechać bo przymrozki teraz jest ok to pryskam, ale nie które pszenicę jak zauważyłem już kolanko przy samej ziemi jest, dzisiaj skończę pszenice niedziele zrobię pauzę, w poniedziałek zrobię słodyszka bo zaczyna się pojawiać w rzepaku a po południu chciałbym chociaż te większe pszenicę zrobić tylko pytanie czym??? czy bezpiecznie modusa dać z ccc czy lepiej samo ccc w wyższej dawce a modusa zostawić na te mniejsze pszeniczki. Z kolei jak zostawię w poniedziałek nie ruszone jak zacznie padać a opady zapowiadają to potem ccc trzeba będzie schować do następnego sezonu...

Trochę to dziwna logika dając na odmiany wyższe CCC a na niższe moddus. Jak coś to już chyba odwrotnie. Ale jednak najlepiej dać ccc razem z moddusem, wtedy masz pewność że źdźbło zostanie skrócone i usztywnione.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

U mnie po samym Modusie w dawce 0.4l/ha pięknie skróciło i usztywniło rok temu , dawałem w fazie chyba drugiego kolanka.

Tak skróciło :rolleyes: pierwszy raz w zyciu skracałem więc musiałem zrobić porównanie.

I tak wyszło .......skracana ta z przodu.http://e-fotek.pl/images/86170842712712146899.jpg

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja w tamtym roku dałem samego maodusa, 03 przy 2 kolanku i 0,35 przy 3 kolanku, pszenica pięknie stała, była tak sztywna że jak wchodziło się w nią to trza było rozsuwać, czuło się sztywność, ale w tym roku, teraz,przed 1 kolankiem jednak dałem CCC 1 l i 03, modusa, jest niższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

Pszenica ładnie skrócona :) Dadało mi to wiary, że 0,35 moddusu i 1 ccc ma aż taką moc, bo jak wlewałem to nie wierzyłem, hehe :) W tamtym roku skracałem żyto etefonem, to też była piękna różnica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie doradca mi powiedział żeby wlac samego antywylegacza płynnego 0,8-0,9 L na 1ha a na etykiecie pisze 1-2l na 1 ha, nie zamało bedzie?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

0.8 l samego ccc mało bedzie.W dawkach dzielonych owszem wystarczy 2 razy po 0.8 l lub jedna dawka 1.5 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

No to jade 1,5l antywylegacza i na T1.dzięki


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

Nie wiem, ile azotu dajesz, ale w tamtym roku w karłowatym pszenżycie dałem 120 kg N i 1,2 ccc i na zakładkach leżało, więc bałbym się dać po raz kolejny tylko 1,5 ccc. Ale mam małe doświadczenie w tym, więc nie sugeruj się moją wypowiedzią, mówie tylko jak u mnie było. Ja w pszenicy w tym roku nawożonej bardzo intensywnie dałem 1L ccc+ 0,35 Moddus i za tydzien-półtora bede jechał pół dawki etefonu. Wiadomo, koszty ale jak masz tylko ccc to myśle, że koło 2ch i można spać spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Jesli trafi w faze to 1.5l spokojnie wystarczy.Zbóż nie powinno sie nadmiernie skracac.Wszystko w granicach zdrowego rozsądku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Trochę to dziwna logika dając na odmiany wyższe CCC a na niższe moddus. Jak coś to już chyba odwrotnie. Ale jednak najlepiej dać ccc razem z moddusem, wtedy masz pewność że źdźbło zostanie skrócone i usztywnione.

 

Mnie chodziło głównie o rozwój pszenicy nie o odmianę wyższą czy niższą :) bo mam tak mniej więcej 8ha bardziej rozwiniętej a 8 mniej, ta pierwsza jest w fazie I kolanka. Modusa mam tylko 3l więc starczy mniej więcej na połowę i tak myślę by na tą pierwszą dać 0,3l modusa i 1l ccc a na tą drugą 1,8l stabilana.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew3011    4

witam kolegów mam do was pytanie czy pryskał ktoś z was gleanem na wiosnę i czy można jeszcze nim pryskać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

Panowie i Panie czym pryskacie w pszenicy jarej na głuchy owies? Ponieważ puma uniwersal jest zalecana na pszenicę ozimą i jęczmień jary i się zastanawiam czy można w jarej pszenicy opryskać pumą uniwersal aby pozbyć się głuchego owsa.

 

Czy może polecacie inny środek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj