Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ppwolf38    7

Witam :) pszenica u mnie ma kolanko na 8mm...myslicie ze wytrzyma z opryskiem do poniedzialku(zapowiadaja cieplo i bez przymrozkow)...

czy moge zmieszac w jednym oprysku...duett star+mirage...moddus+stabilan ,plonvit z,tytanit i siarczan magnezu?

a jesli mam to zrobic oddzielnie to z czym lepiej podac odzywki?...z fungi czy ze skracaniem?

 

z gory dzieki za odp ;)


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

Możesz dać w 1 zabiegu. Wczoraj na webinarium zalecał stosowanie łączne.

Jest gdzieś w sieci zapis tego wykładu/rozmowy/webinarium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

chyba jeszcze niema bo szukałem, ale pamiętajcie, że dzisiaj jest znowu webinarium !!! o godzinie 20.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Witam.

Tak dla upewnienia jak sypne 200kg mocznika to mi nie przypali pszenicy ani nic z tych rzeczy teraz?

nie przypali

czy jak zastosuje sam antywylegacz 675 SL 2l to utrzyma pszenicę bogatkę na IV przy nawożeniu 140N czy dołożyć np 0,2l modussa, lecz nie wiem czy już nie jest za późno i co się stanie jak przegapię I kolanko bo nigdy wcześniej nie stosowałem antywylegaczy ?

CCC zastosowany za późno wpłynie negatywnie na liczbę ziarniaków w kłosie, jeżeli przegapiłeś pierwsze kolanko bezpieczniejszy będzie Moddus


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

to powinno sie dac 0,4 moddusa tylko kiedy dac ? i czy mozna mieszac to lepiej z czym czy z lancetem plus herbicyd czy z duet star fungicyd i co pierwsze pryskac i jak np opryska sie herbicydem to kiedy mozna tym fungicydem pryskac faza t1 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

troche niesprecyzowane pytanie

najpierw idzie herbicy - solo

później na T1 fungicyd + antywylegacz


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golf23    0

ma sens, ale wymaga dokładnego rozpoznania fazy i sprawdza się w niskich pszenicach. U mnie w tym roku idzie tylko 1,5 l CCC

 

wielkie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Mam pszeniczkę sianą bardzo późno i jak myślicie dać 1 l ccc na do krzewienie? Jakie są skutki uboczne takiego zabiegu? W sumie nie jest zła ale pasowałaby żeby była gęstsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tez dolaczam sie do pytania mianowicie jak w nocy jest na 0 od 3 dni to mozna stosowac ccc na dokrzewiuenie pszenicy czy poczekac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Moddus z mustangiem tez nie można. Mustang też ma 2,4-D.

 

Nie można? Kto tak powiedział? TY? Dlaczego ludzie mają na AF tendencje do podawania swoich opinii jako sprawdzone informacje wprowadzając tym samym forumowiczów w błąd. Wystarczy wziąć pierwszą lepszą ulotkę mustanga i przeczytamy w niej:

 

Środki zapobiegające wyleganiu zbóż:

MUSTANG FORTE 195 SE 1l/ha + Antywylegacz Płynny***** 675 SL 2,0 l/ha

MUSTANG FORTE 195 SE 1l/ha + Moddus****** 250 EC 0,4 l/ha

 

A to oznacza, że można, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

panowie mam pytanko: czy to kolanko ma być mocno wyczuwalne żeby stosować ccc, czy trzeba np. rozkroić roślinę żeby go zobaczyć, i czy mogę zastosować herbicydy po skracaniu? chciałbym poczekać z herbicydami( puma + granstar) ponieważ na jesień pryskałem snajperem i na razie jest czysto ale nowe chwasty dopiero zaczynają wychodzić z ziemi. czy można zastosować taką kolejność: ccc, fungicyd z odżywką, herbicyd?, proszę o pomoc jestem początkującym rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

powie mi ktoś jakie to są chwasty ??

Jeśli nikt nie wie to spoko, ale lekko mi się zdaje, że mnie trochę olewacie, :unsure:

chwasty są dwie strony do tyłu !

napewno jest przytulia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

czy jak zastosuje sam antywylegacz 675 SL 2l to utrzyma pszenicę bogatkę na IV przy nawożeniu 140N czy dołożyć np 0,2l modussa, lecz nie wiem czy już nie jest za późno i co się stanie jak przegapię I kolanko bo nigdy wcześniej nie stosowałem antywylegaczy ?

Jeżeli faza przegapiona to lepiej zrezygnować z CCC albo go zredukować i dać moddus. Jak przegapisz I kolanko to wtedy skrócisz II międzyweźle, czyli rośliny będą bardziej podatne na wyleganie niż te u których I międzyweźle zostało skrócone i usztywnione.

A co się stanie z zmieszaniu? Przypali zboża? Czy nie zadziała w należyty sposób?

Przypalenia są możliwe, ale najbardziej to że moddus nie zadziała w należyty sposób.

Witam :) pszenica u mnie ma kolanko na 8mm...myslicie ze wytrzyma z opryskiem do poniedzialku(zapowiadaja cieplo i bez przymrozkow)...

czy moge zmieszac w jednym oprysku...duett star+mirage...moddus+stabilan ,plonvit z,tytanit i siarczan magnezu?

a jesli mam to zrobic oddzielnie to z czym lepiej podac odzywki?...z fungi czy ze skracaniem?

z gory dzieki za odp ;)

Niezła mikstura, teoretycznie nic nie powinno być, ale może najpierw te odzywki zmieszaj oddzielnie i sprawdź czy się dobrze rozpuszcza.

Jest gdzieś w sieci zapis tego wykładu/rozmowy/webinarium?

Myślę że w najbliższym czasie na agrofoto zostanie udostępniony zapis lub na youtube.

Nie można? Kto tak powiedział? TY? Dlaczego ludzie mają na AF tendencje do podawania swoich opinii jako sprawdzone informacje wprowadzając tym samym forumowiczów w błąd. Wystarczy wziąć pierwszą lepszą ulotkę mustanga i przeczytamy w niej:

 

Środki zapobiegające wyleganiu zbóż:

MUSTANG FORTE 195 SE 1l/ha + Antywylegacz Płynny***** 675 SL 2,0 l/ha

MUSTANG FORTE 195 SE 1l/ha + Moddus****** 250 EC 0,4 l/ha

 

A to oznacza, że można, co?

Etykieta jedno a teoria drugie. Bo chyba się zgodzisz z tym że moddusa nie powinno się dawać z substancjami z grupy regulatorów takich jak dicamba i 2,4-D.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

zaczynacie juz pryskać na grzyba ? byłem dzisiaj i pierwsze objawy śa ale w nocy nie ciekawie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie sąsiad pryskał toprexem rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

 

Nie można? Kto tak powiedział? TY? Dlaczego ludzie mają na AF tendencje do podawania swoich opinii jako sprawdzone informacje wprowadzając tym samym forumowiczów w błąd. Wystarczy wziąć pierwszą lepszą ulotkę mustanga i przeczytamy w niej:

 

Środki zapobiegające wyleganiu zbóż:

MUSTANG FORTE 195 SE 1l/ha + Antywylegacz Płynny***** 675 SL 2,0 l/ha

MUSTANG FORTE 195 SE 1l/ha + Moddus****** 250 EC 0,4 l/ha

 

A to oznacza, że można, co?

chcesz łaczyć nikt Ci nie broni ale co do skutków bywa różnie

Więc nie będziemy polecać forumowiczom nie pewnych mieszanek


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

u mnie sąsiad pryskał toprexem rzepak

a co to ma wspolnego z pszenica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

sorki pomyliłem się.

 

a jeśli chodzi o pszenice to można jeszcze trochę poczekać z tymi opryskami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

chcesz łaczyć nikt Ci nie broni ale co do skutków bywa różnie

Więc nie będziemy polecać forumowiczom nie pewnych mieszanek

 

Jak to nie pewnych? Myślisz, że producent podawałby na etykiecie niesprawdzone informacje ryzykując wysokie odszkodowania? Ktoś to zarejestrował czyli ktoś przeprowadził badania i efekt był pozytywny.

 

To ktoś stosował w praktyce CCC+mustang forte w pszenicy?

 

My stosujemy Mustang Forte w jęczmieniu jarym w fazie 3-4 liści z dodatkiem CCC, siarczanu, mocznika i odzywki. MixMAX ale w jęczmieniu jarym skuteczny.

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25504

Witam !!!

 

Ludzie pomóżcie jakie to chwasty ???

jakiego herbicydu użyć ??

 

1. Włośnica zielona lub sina

2.Jasnota purpurowa lub różowa

3. Przytulia czepna

4. Gwiazdnica pospolita

5. ponownie przytulia

 

 

 

Temat jest o pszenicy, ale może ktoś mi odpowie kiedy i jak skracać pszenżyto? Chcę użyć preparatu Medax. W etykiecie jest podana faza liścia flagowego, ale czy to nie za późno? Odmiana to Fredro - odmiana wysoka, gleba IIIA do IVB, pod korzeń 250 kg polifoski 6, 100kg siarczanu magnezu pogłównie, 170l rsm 32 (~70kgN). Ile mogę dać rsm na drugą dawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcfarmeros    5

koledzy poradzcie co robić . Pierwszą dawkę dałem 0.4-03 200kg\ha saletry a teraz chciałem dać drugą i ostatnią dawkę 100\150kg\ha mocznika a od poniedziałku ma padać cały tydzień i następny też tak wyczytałem na internecie . To sypać teraz czy czekać i dać puzniej ? Sypnę teraz to może wypłukać jak będzie lać, będe czekał to znowu nie wiadomo kiedy da się wjechać . I tak zle i tak nie dobrze . Prosze o podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

zacznijmy od tego w jakiej fazie masz zboża że chcesz już dawać 2 dawke?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj