Polecane posty

losktos    356

aha, u mnie w tym roku samo CCC

jaką ochronę planujesz na ten sezon?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Dzisiaj dałem I dawkę azotu ok 200kg/ha (saletra kędzierzyńska) na pszenicę jarą w fazie 2-3liści, pod siew tylko lubofoska 4-12-12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

nawet żaden, możesz połączyć zabiegi


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Yngel moim zdaniem trochę bez sensu te saletrę dajesz tera na goła ziemie, czemu nie dałes do ziemi razem z lubofoska, przecież jak dajesz na wierzch teraz to sa większe straty azotu niż jakbys wymieszał to z ziemia i już by działalo, ja daje 150 kg ale saletrzaku do ziemi z polifoska a potem w fazie 1 kolanka jeszcze 80-120 kg saletry i zboze buja az miło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycho30    0

loskos chce prysnoś duet star +mirage jak dołożę do tego ccc+moddus +mocznik+siarczn to się nic nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

no właśnie przymrozki są codziennie, a moja pszenica musi już by skracana i nie wiem czy można wykonac oprysk przy takiej temperaturze

Jeżeli pszenica ma 1 kolanko to nie ma na co czekać. Jeżeli w nocy jest przymrozek a w dzień 12 czy nawet 15 stopni to jechać z ccc i moddusem w godz okołopołudniowych.

Co będzie lepszym rozwiązaniem

modus+stabilan+tilt turbo+mirage a w 2 przejeździe mikro+makro+mocznik+siarczan

czy

skracanie w 1 a w 2 odżywki+fungi ?

Możesz dać w 1 zabiegu. Wczoraj na webinarium zalecał stosowanie łączne.

jak jest minimalna dawka MODUSA łącznie CCC aby jakiś efekt był? bo potrzebuje na 6h, a są w 1l lub 5l. To z 1l by wyszło 0,166 jeśli starczy to ile CCC do tego dać?

Tak minimalnie moddusa to 0,15-0,2l dla odmian niskich.

Witam Was koledzy mam do was pytanie. czy mogę razem zastosować HUZARA AKTIV ( 1litr na ha) wraz z MODDUSEM 0,3 na ha. Antywylegaz dałbym tylko jedna dawkę po tym myśle rzucić jeszcze 150-200kg saletry n ha (zalezy od pola kl gleby stanu łanu itp)? byłbym bardzo wdzieczny a rzetelna odpowiedz jesli ktoś w ten sposób prowadził plantacje niech się podzieli

Moddusa nie można mieszać z herbicydami z substancja aktywną z grupy regulatorów wzrostu. Huzar ma 2,4-D czyli musisz dać oddzielnie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

loskos chce prysnoś duet star +mirage jak dołożę do tego ccc+moddus +mocznik+siarczn to się nic nie stanie

ja mocznik i siarczan dałbym oddzielnie. Niby nic sie nie powinno stać ale nie ufam mieszankom regulatora wzrostu z azotem


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Koledzy czy sam stabilan w dawce 2l ha da radę skrócić pszenicę ozimą ozon,ostroga.Zboże w bardzo dobrej kondycji na t1 tilt turbo Mirage ,chciałbym aby pole nie wyległo ,proszę was o poradę z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Milan a z mustangiem można w życie?

Moddus z mustangiem tez nie można. Mustang też ma 2,4-D.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pszenica ma 1 kolanko to nie ma na co czekać. Jeżeli w nocy jest przymrozek a w dzień 12 czy nawet 15 stopni to jechać z ccc i moddusem w godz okołopołudniowych.

 

Możesz dać w 1 zabiegu. Wczoraj na webinarium zalecał stosowanie łączne.

 

Tak minimalnie moddusa to 0,15-0,2l dla odmian niskich.

 

Moddusa nie można mieszać z herbicydami z substancja aktywną z grupy regulatorów wzrostu. Huzar ma 2,4-D czyli musisz dać oddzielnie.

 

w sumie i tak planowalem 2 przejazdy to moze lepiej skrócić i fungi s odzywki osobno z mocznikiem i siarczanem ? Czy jak będzie najlepiej na 2 przejazdy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

powie mi ktoś jakie to są chwasty ??

Jeśli nikt nie wie to spoko, ale lekko mi się zdaje, że mnie trochę olewacie, :unsure:

chwasty są dwie strony do tyłu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

a czy skracanie samym ccc ma sens??? planuje dać 1.5l/ha

ma sens, ale wymaga dokładnego rozpoznania fazy i sprawdza się w niskich pszenicach. U mnie w tym roku idzie tylko 1,5 l CCC


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

1.Chwastnica jednostronna 2. Jasnota purpurowa 3 i 4 wydaje mi się że jakieś mniej popularne gatunki (zdjęcia nie ułatwiają)

 

Jak chcesz to najlepiej samemu przeglądnąć atlasy są dostępne np :

http://www.makhteshim-agan.pl/atlasy/atlas-chwastow

http://www.sumiagro.pl/pobierz/publikacje/Atlas_chwastow.pdf

http://www.ior.poznan.pl/49,atlas-chwastow.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    751

Witam.

Tak dla upewnienia jak sypne 200kg mocznika to mi nie przypali pszenicy ani nic z tych rzeczy teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

powie mi ktoś jakie to są chwasty ??

Jeśli nikt nie wie to spoko, ale lekko mi się zdaje, że mnie trochę olewacie, :unsure:

chwasty są dwie strony do tyłu !

na dolnych zdjęciach przytulia czepna, na 2 zdjęciu chyba jasnota - więc np. Starane ci te dwa załatwi.

 

A na 1 zdjęciu coś z jednoliściennych, miotła chyba nie, na owsik też nie bardzo podaje, na pewno na to poskutkuje Puma, Axial, Attribut

Ja bym opryskał mieszanką Attribut+Starane bo puma i axial mieszanin nie lubią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

jak rosliny będą suche to nie przypali.

Ale straszycie z tym kolankiem tylko latać i sprawdzać ^^ tonacja czy po łubinie czy po jęczmieniu siana w tym samym dniu jest w tej samej fazie. po łubinie wygląda oczywiście lepiej i jest równiejsza. W poniedziałek jak się ociepli dam apyros i aloksypyr a później na kolanko CCC bumper super corbel i kristalon zielony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

czy jak zastosuje sam antywylegacz 675 SL 2l to utrzyma pszenicę bogatkę na IV przy nawożeniu 140N czy dołożyć np 0,2l modussa, lecz nie wiem czy już nie jest za późno i co się stanie jak przegapię I kolanko bo nigdy wcześniej nie stosowałem antywylegaczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

 

Moddusa nie można mieszać z herbicydami z substancja aktywną z grupy regulatorów wzrostu. Huzar ma 2,4-D czyli musisz dać oddzielnie.

 

 

A co się stanie z zmieszaniu? Przypali zboża? Czy nie zadziała w należyty sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj