Polecane posty

daniel373    5

kiedy zastosować mocznik na drugą dawkę planuje 200kg tylko w jakiej fazie zastosować, myślę że jeszcze przed pierwszym kolankiem zeby miał czas na rozłożenie się w glebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Koledzy chciałem kupić środki grzybobójcze na pszenicę i jęczmień jary , jakie w tym roku są dostępne i jaki najlepiej kupić ?, w poprzednich latach stosowałem Alert i byłem zadowolony z jego działania ,ale nie wiem czy w tym roku jest dostępny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Koledzy moją pszenicę nawoziłem jesienią 200 kg NPK, wiosną dostała 200 kg KAINITU, potem 300 kg saletrzaku. I tu moje pytanie czy mogę ją do końca dokarmiać np. 20 kg moczniku w oprysku na ha, dodatkiem do dwóch zabiegów fundicydowych po 8 kg mocznika proszę o odp czy to wystarczy czy będzie trzeba zastąpić nawozem w granulacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Do kiedy można dokrzewiac pszenicę antywylegaczem?

I kiedy mogę jechać z odzywka jak wczoraj pryskalem herbicydem?

 

Edytowano przez tomi1349

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Witam wszystkich:) potrzebuje pomocy, ziemia w jednym kawale okazala sie kwasna dla pszenicy, kupilem wapno ale bylo juz po ptakach, pszenica ozima zasiana. na poczatku marca posialem fosforan amonu na nią... niby troche ruszyla ale efekt jest slaby... Saletra wapniowa, co myslicie o tym nawozie zeby uratowac pszenice na kwasnej glebie? prawie zadnej opinni w calym internecie o stosowaniu saletry wapniowej pod zboza. Prosze o podpowiedzi efektywnosci nawozu saletry wapniowej, ceny--> do wartosci,dawki itp. :huh:

Ps: czytalem juz bardzo wiele opinii o probach weglanu tlenku poglownie a ale to odpada(mozna wiecej zaszkodzic) i widze tylko ratunek w saletrze wapniowej,prosze pomozcie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawcio2218    42

Witam panowie. Czy jest sen stosowac antywylegacz przy nawozeniu azotem rzędu 120 kg/h azotu pod pszenice zimowa która rośnie na 4 klasie i pszenżyta zimowego dawka 100kg/h klasa ziemi 5.Jesli tak to jaki byście polecali i z jakimi fungicydami go mieszać zeby był najlepszy efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

daj z 1l/ha lepiej zastosowac za te 10zl srodek niz narzekac ze lezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Już sobie kolego odpowiedziałeś na pytanie-myślę, że przy tej dawce N możesz sobie odpuścić antywylegacz. Sam CCC nie zdziała cudów, a jak przyjdzie susza to obniżka plonu będzie, dlatego że skraca on również system korzeniowy. Musiałbyś dodać do niego np 0,2 moddusa ale to już koszty o wiele większe.

Edytowano przez wyrebski1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Koledzy chciałem kupić środki grzybobójcze na pszenicę i jęczmień jary , jakie w tym roku są dostępne i jaki najlepiej kupić ?, w poprzednich latach stosowałem Alert i byłem zadowolony z jego działania ,ale nie wiem czy w tym roku jest dostępny .

alert został wycofany.Na pszenice i jeczmien wirtuoz bedzie dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

A można bezpiecznie stosować Moddus z datą produkcji 01/2009, otwarty w 2010 roku, przechowywany w zalecanych warunkach? I do tego Antywylegacz Płynny, gdyż pszenica to Bogatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a ktos stosował takie coś jak ccc+ tebu + bosfoljar na pszenice ozimą i jarą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

planuję zastosowac w pszenicy na T1 Tilt Turbo 1l + Medax Top 0,5l + CCC 750sl 1l + Siarczan Magnezu 5kg/200l cieczy chyba bedzie dobrze? lub Tilt Turbo 1l + 1,5l CCC 750sl + 5kg siarczanu magnezu.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

Do kiedy można dokrzewiac pszenicę antywylegaczem?

I kiedy mogę jechać z odzywka jak wczoraj pryskalem herbicydem?

 

 

Jeżeli jest w pełni krzewienia to możesz dać CCC. Ja pryskałem wczoraj CCC jakieś 0,4l ha/200l wody +odżywka mikro/makro +siarczan +mocznik

 

odżywka po herbicydach jakieś 4-5 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UNIWO XPRO jest za***isty , pszenice w tam tym roku miały problem z grzybami ,wszystkie w koło mojej bamberki miały suche liście flagowe a moja cała zielona !!

 

a pryskanie modusem daje jeszcze lepszy efekt kiedy pryskacz w bardzo ciepły i słoneczny dzień !!

Edytowano przez krystianwarowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

nie u wszystkich ten pakiet jest taki super

A jak byście mieli do wyboru saletre i mocznik to co lepsze na II dawke?

przy 2 dawkach na drugą mocznik, przy 3 saletra

Panowie jest jakis nawóz dolistny by zebrał tą moją pszenicę?

azot dolistny, saletra pogłównie i coś w stylu biostymulatorów

kiedy zastosować mocznik na drugą dawkę planuje 200kg tylko w jakiej fazie zastosować, myślę że jeszcze przed pierwszym kolankiem zeby miał czas na rozłożenie się w glebie

BBCH 30-31 czyli do pierwszego kolanka

Do kiedy można dokrzewiac pszenicę antywylegaczem?

I kiedy mogę jechać z odzywka jak wczoraj pryskalem herbicydem?

pszenicę mozesz dokrzewić do końca fazy krzewienia i nie później niż 15 kwietnia


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Koledzy moją pszenicę nawoziłem jesienią 200 kg NPK, wiosną dostała 200 kg KAINITU, potem 300 kg saletrzaku. I tu moje pytanie czy mogę ją do końca dokarmiać np. 20 kg moczniku w oprysku na ha, dodatkiem do dwóch zabiegów fundicydowych po 8 kg mocznika proszę o odp czy to wystarczy czy będzie trzeba zastąpić nawozem w granulacie.

w fazie "wielkiego wzrostu" bbch30-31 zapotrzebowanie na azot jest największe, dokarmiać mocznikiem jest wskazane w fazie krzewienia do 20%, faza strzelania w źdźbło do 10% później tylko 7 % roztworem mocznika.

 

Witam wszystkich:) potrzebuje pomocy, ziemia w jednym kawale okazala sie kwasna dla pszenicy, kupilem wapno ale bylo juz po ptakach, pszenica ozima zasiana. na poczatku marca posialem fosforan amonu na nią... niby troche ruszyla ale efekt jest slaby... Saletra wapniowa, co myslicie o tym nawozie zeby uratowac pszenice na kwasnej glebie? prawie zadnej opinni w calym internecie o stosowaniu saletry wapniowej pod zboza. Prosze o podpowiedzi efektywnosci nawozu saletry wapniowej, ceny--> do wartosci,dawki itp. :huh:

Ps: czytalem juz bardzo wiele opinii o probach weglanu tlenku poglownie a ale to odpada(mozna wiecej zaszkodzic) i widze tylko ratunek w saletrze wapniowej,prosze pomozcie....

kolego to że jest kwaśna nie oznacza, że osiągniesz mały plon, zastosuj nawożenie azotowe zwiększone o 30-35% niż na działkach nie zakwaszonych, plon będzie przyzwoity tylko większym kosztem. Też walczę z nowym nabytkiem na którym jest tylko 5,3 pH. Daj sobie spokój z tą saletrą dla badylarzy. O wprowadzeniu wapna pomyśl już dzisiaj i realizuj je po zbiorach.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a u mnie na około 30 arach pszenica już jest prawie w fazie pierwszego kolanka a na reszcie jeszcze trochę jej brakuje. Jak ten temat ugryźć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek1987    0

potrzebowal bym malej podpowiedzi odnosnie cerone jak sadzicie kidy bedzie mozna pryskac obecnie jest na pierwszym kolanku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja antywylegaczem pryskałem już przed około tygodnia temu , oczywiscie pół dawki na rozkrzewienie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Pszenica w fazie 1kolanko 1cm nad węzłem krzewienia,planuję 15g granstar+0,4l starane+2l izoproturon.Zachwaszczenie ogólne z miotłą,rumianowatymi i przytulją.Wcześniej nie mogłem wjechać -byłem chory.

Doradzcie czy dobrze planuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj