Polecane posty

slawek2209    161

Pszenica dostala saletre tydzien temu teraz jest w bbch 21-22, prysnac ja ccc? Ma byc ladnie przez kilka dni.

Jesli twoja pszenica jest pozno siana to jeszcze jest za wczesnie porównujac do pszenicy sianej we wrzesniu.Poczekaj kilka dni az saletra na dobre zacznie działac

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

słuszna uwaga,zawsze N przed dokrzewianiem,ale N mozliwe do pobrania przez rosline,czyli juz dostepne.Należy zawsze poczekac pare lub nawet parenascie dni po podaniu nawozu[wszystko uzależnoine od temperatury] z zastosowaniem chlorku w celu dokrzewienia,roślina musi być w pełni pobudzona.Wowczas efekt najlepszy i po pewnym czasie murowany dywanik,oczywiscie ilość N tez musi być być na odpowiednim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emulegator    232

Witam :)

Czy środek huzar oprócz zwalczania miotły działa też na owies głuchy ?


Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Miotłe nie zwalcza!!!!!!!!!!!

 

Mi dziś udało się opryskać pszenice Chwastoxem TRIO , bo przytuli od groma.

Tydzień temu Tolurex i rumianki i miotła już żółknie i bladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1369

Miotłe nie zwalcza!!!!!!!!!!!

Nie pleć, jak nie wiesz. Zwalcza i to całkiem nieźle. Kilka razy nim jechałem i było git, choć w tamtym roku trochę zostawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Huzar zawalcza miotłe kiedys pryskałem własnie huzarem bardzo dobry jest,ale i tak najlepsze jest zwalaczanie chwastów jesienią :)


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

 

Jesli twoja pszenica jest pozno siana to jeszcze jest za wczesnie porównujac do pszenicy sianej we wrzesniu.Poczekaj kilka dni az saletra na dobre zacznie działac

słuszna uwaga,zawsze N przed dokrzewianiem,ale N mozliwe do pobrania przez rosline,czyli juz dostepne.Należy zawsze poczekac pare lub nawet parenascie dni po podaniu nawozu[wszystko uzależnoine od temperatury] z zastosowaniem chlorku w celu dokrzewienia,roślina musi być w pełni pobudzona.Wowczas efekt najlepszy i po pewnym czasie murowany dywanik,oczywiscie ilość N tez musi być być na odpowiednim poziomie.

Dzieki za podpowiedz, dostala narazie 75kg N.

 

Bede sial pszenice jara, dzisiaj dalem ruski npk i saletre i potem agregat, ale ziemia jeszcze wilgotna i nadaja opady wiec siew moze pod koniec tyg. Czy siejac saletre pod agregat dobrze zrobilem?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Didi5    0

Witam. Mam pytanie. wczoraj jak pryskałem pszenice przez pomyłkę wlałem za dużo oprysku na ha dokładnie to mustang forte zamiast 1l to 1.5l i czy to moze spalić pszenicę ? a i jeszcze atlantis 1l do tego na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

o kurde, ale dałeś dawkę. Na pewno będziesz miał czysto na polu od chwastów, ale bym się też bał o zboże-musisz obserwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Didi5    0

A no dałem i teraz nie wiem co będzie.Chwastów to na pewno nie będzie.

 

Obserwować to na pewno będę bo sam jestem ciekaw czy wytrzyma pszenica taka dawkę. a nie wiesz czasami co by można było zastosować żeby trochę zminimalizować uszkodzenie rośliny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25496

Na wszelkiego rodzaju sytuacje stresowe (przymrozki, poparzenia nawozami, herbicydami) można zastosować Asahi.

Zapowiadają ochłodzenie, to i skuteczność Mustanga na pewno spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Didi5    0

Mam taką nadzieje że tak źle nie będzie. W najgorszym przypadku to tylko zostanie zaorać i coś innego posiać.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

chłopaki mam taki problem,jesienny oprysk w pszenicy i jeczmieniu przeposcił mi bratka albo fiołka i przytulie macie pomysl czym to zwalczyc ? chodzi tylko o te chwasty;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Lintur 70WG- jednak na fiołka wyższe dawki, lub Galaper Strong. Cenowo wychodzi podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Ze srodków na wiosne mustang najlepiej radzi sobie z fołkiem.Jesli do konca go nie zwalczy to zatrzyma go w dalszym wzroście.O ile pamietam ma skutecznosc w zwalczaniu około 80 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Panowie jak już o opryskach mowa to potrzebuje porady, chce zasiaż mieszanke pszenżyto+groch a mam na polu posianą w jesieni gorczyce która nie przemarzła ;[ nie ma jej dużo bo wysiane 10kg na ha i tak się zastanawiam czy będzie możliwośc czymś to opryskać by zgineła a nie uszkodzić grochu?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal2126    0

Witam ,co polecicie na pszenice ,jeżeli jesienią pryskałem tylko gleanem w dawce 24g /ha, a wiosną i tak wyszedł rzepak po ostatnim użytkowaniu, czym najlepiej go zwalczyć :? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

Miotłe nie zwalcza!!!!!!!!!!!

 

Mi dziś udało się opryskać pszenice Chwastoxem TRIO , bo przytuli od groma.

Tydzień temu Tolurex i rumianki i miotła już żółknie i bladnie.

ja na przytulie stosuje grodyl po dwuch tygodniach juz widac działanie, ale moze chwastox jest tanszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Wczoraj dałem druga a zarazem ostatnią dawkę azotu w formie mocznika 220kg/ha.Posiałem i po 2 godzinach spadł deszcz co mnie bardzo cieszyło do czasu aż zaczeło lać.Tak duża ilość wody nie wymyje mi tego azotu z ziemi na górce.Od razu dodam od siebie bo widzę że toczy się dyskusja o herbicydach i miotle.Ja na jesień dałem Tolurex (chlorotoluron) i Stakato (diflufenikan) tylko nie pamiętam w jakich dawkach i na polu czyściutko żadnej miotły ani chabra polecam tą mieszankę w opryskach jesiennych. :)


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj