Polecane posty

jacek472    40

dokładnie e1leex znalazłeś w dziesiątkę, bardzo zaciekawił mnie ten temat o klubie 10 ton trochę poczytałem na temat jakości tamtych oprysków i na temat wysiewanych tam odmian i właśnie pisze, że niektóre odmiany dawały po nawet przeszło 10 ton i dlatego ciekawi mnie czy to jest możliwę przy takim nawożeniu jak opisali wtedy ponieważ tamten artykuł jest jednak z 2003 roku??? Ale nie sądzę, żeby grupa BASF kłamała, ponieważ po co mieli by kłamać??

 

Co o tym sądzicie?!

 

pozdrawiam!!! :P

coś mi świta że właśnie 2003 r. był względnie dobrym rokiem, więc wierze że 10 ton było możliwe. U nas wtedy pszenżyta sypały na poziomie do 8 ton, to był najlepszy rok jaki pamiętam.(o ile się nie myle, że to był ten rok).

Takjak ktoś potem pisał pod punktem 3. pogoda dopisała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie mam problem z płaszczycą (chyba tak się nazywa), zauważyłem że w niektórych miejscach pojawia się ona w pszenicy i nie wiem czym ją zwalczyć. Może coś podpowiecie.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

chyba chciałeś powiedzieć lepczyca???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

poczytaj na necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

Co powiecie o tych mieszankach.

Pszenica Ozima Bogatka siana drugi raz po centrali Charakterystyka http://www.danko.pl/node/83

Klasa: IV

Przedplon: łubin Sonet

Przedprzedplon: była trawa jakieś 20 lat

 

Przedsiewnie: Polifoska 8 200kg/ha

I dawka 200kg saletry

II dawka 130 kg mocznika

III dawka 150kg saletry

 

T1 Tilt turbo 750 0,7l + Mirage 450 0,7l dodatkowo 30kg mocznika 7,5kg siarczanu magnezu + antywylegacz 725 1l ( 300l cieczy/ha)

T2 Fandango 0,8l + 18kg mocznika+ 7,5kg siarczanu magnezu.

 

Chciałbym dać coś drugi raz na skracanie przy t2 i jak jest cos tańszego i skutecznoego od fandango to wymienić. Co polecacie?

 

Jakiego spodziewac sie plonu i czy wgl warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Kiedys w T2 stosowałem Prosaro i byłem pozytywnie zadowolony, z Fandango średnio. Ceny podobne.

Ewentualnie w T2 możesz dać Soligor (będzie taniej), Menare + Acanto (lub Amistar)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jak dla mnie to daj lepiej te 170 kg mocznika na 2 strzał a na kłos te 50 kg mniej saletry. Odnośnie skracania to daj łacznie z T1 0,7 l antywylegacza 725 + 0,25 moddusa i powinno starczyc jeżeli masz obsade ok Tiltu ponoć nie mozna mieszać z siarczanem no i brakuje mi mikroelementów do obu zabiegów i coś na mszyce na T2 juz jak lecisz z takim nawożeniem. Z IV klasy cudów nie wyczarujesz nie oszukujmy sie ale jeżeli sie trafi mokry rok to mozesz polecieć w ładny plon. Odnośnie fungicydów słuchaj białego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Znalazłem ten chwat co mnie interesował jest to "chwastnica jednostronna". Ale teraz pojawia się moje kolejne pytanie odnośnie tego iż znalazłem na to oprysk i jest to Foxtrot. Stosował ktoś z was kiedyś ten środek i czy można go mieszać z Lancetem??


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Foxtrot to chyba zamiennik zwykłej Pumy, więc mieszanina z Lancetem jest bez sensu. Na chwastnice to jeszcze Apyros na pewno działa i chyba Axial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

No te opryski co podałeś to działają. Ale chodzi mi bardziej o to czy można te środki mieszać z Lancetem bo nie chciał bym dwa razy pryskać.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

foxtrot to to samo co puma dobry środek, z lancetem raczej nie i w ogóle nie powinno się go mieszać z niczym, chodź dozwolona mieszanina w pumie to chyba secator i chwastox turbo, ja takiej mieszaniny nie zalecam osobiście i znacznie lepiej jest na dwa razy. i oczywiście taniej wystarczy jakiś secator na dwuliścienne, a na miotłę i chwastnice 8 setek pumy, czy foxtrota z jakimś adiuwantem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

Znalazłem ten chwat co mnie interesował jest to "chwastnica jednostronna". Ale teraz pojawia się moje kolejne pytanie odnośnie tego iż znalazłem na to oprysk i jest to Foxtrot. Stosował ktoś z was kiedyś ten środek i czy można go mieszać z Lancetem??

Kolego, chwastnica jednostronna to roślina jednoliścienna, która swoją wegetację rozpoczyna najczęściej w maju gdy jest już bardzo ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

w ubiegłym sezonie stosowałęm izoproturon w facelii i okazało sie ze połozyłył chwastnice jednostronną. Fakt ze zastosowałem 2x 2l bo próbowałem położyc samosiewy rzepaku, co i tak mi sie nie udało, ale za to nie musiałem stosowac juz graminicydu na chwastnice a naprawde sporo jej było. Nie jestem w stanie powiedziec czy dawka 2l da rade z chwastnicą, ale 2x2 juz na pewno. Jezeli okazałoby sie ze 2 l wystarczają byłaby to dobra alternatywa, w zbożach nie ryzykowałbym z dawką 2x2

Zaden srodek z IPU nie ma informacji o wrażliwosci chwastnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

I tu się kolego @agrest mylisz. W tamtym roku na tym polu był jęczmień i wiem w których miejscach ona była i jak rozsiewałem teraz nawozy zauważyłem że znowu się zaczyna pojawiać w tych miejscach. Ma dużo jaśniejsze liście od pszenicy i jest wyższa. A że tak zapytam jeszcze, bo mam już kupiony lancet (wiadomo bierze chwasty i miotłę) ale chciałbym jeszcze opryskać od tej chwastnicy i parę osób tu pisało że nie można mieszać lancetu z np. foxtrotem. Ale czy jak bym pierwsze opryskał lancetem a za parę dni tym foxtrotem to nic by się wtedy nie stało zbożu??


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Co powiecie o tych mieszankach.

Pszenica Ozima Bogatka siana drugi raz po centrali Charakterystyka http://www.danko.pl/node/83

Klasa: IV

Przedplon: łubin Sonet

Przedprzedplon: była trawa jakieś 20 lat

 

Przedsiewnie: Polifoska 8 200kg/ha

I dawka 200kg saletry

II dawka 130 kg mocznika

III dawka 150kg saletry

 

T1 Tilt turbo 750 0,7l + Mirage 450 0,7l dodatkowo 30kg mocznika 7,5kg siarczanu magnezu + antywylegacz 725 1l ( 300l cieczy/ha)

T2 Fandango 0,8l + 18kg mocznika+ 7,5kg siarczanu magnezu.

 

Chciałbym dać coś drugi raz na skracanie przy t2 i jak jest cos tańszego i skutecznoego od fandango to wymienić. Co polecacie?

 

Jakiego spodziewac sie plonu i czy wgl warto?

Na 2 skracanie możesz dac moddus lub cerone. Na Twoim miejscu dałbym ccc z moddusem w T1 i wystarczy tego skracania. Tylko że skracanie musi iść oddzielnie. A co do fungicydów to jest ok. Jak chcesz zamienić fandango to proponowana zmiana na soligor jest tańsza ale i słabsza. A menara z amistarem wychodzi stosunkowo drogo. Możesz dać w niższej dawce seguris 0,8l wyjdzie trochę taniej niż fandango czy menara z amistarem a skuteczność wręcz lepsza.

Znalazłem ten chwat co mnie interesował jest to "chwastnica jednostronna". Ale teraz pojawia się moje kolejne pytanie odnośnie tego iż znalazłem na to oprysk i jest to Foxtrot. Stosował ktoś z was kiedyś ten środek i czy można go mieszać z Lancetem??

Na chwastnice dobra skuteczność ma nie tylko puma ale tez axial. I w takim wypadku odpuść sobie ten lancet. Puma czy axial to spory wydatek, daj do końca fazy krzewienia na dwuliścienne jakiś lintur, chwastox czy mustang, koszt ok 50zł, a potem w fazie strzelania w źdźbło daj axial. Chwastnice zwalczy, miotłę też.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Tylko że mam już kupiony ten lancet tak jak pisałem wyżej i tylko teraz coś na tą chwastnice muszę zakupić.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jesli w piatek pryskalem pszenice atlantis+granstar strong w dzien, tem=15stopni w nocy +5 a nad ranem zaczal padac deszcz to czy srodek zadziala jak nalezy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tak zadziała jak należy nawet jeśli zacznie padać 4 godziny po oprysku to się absolutnie nic nie stanie

 

możesz być spokojny !!!

 

pozdrawiam !!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

możesz być spokojny pamiętaj zawsze i na zawsze 3 godziny po wykonanym oprysku już to nie zaszkodzi możesz spać spokojnie ;)

 

narka! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

1 orka

oprysk UG MAX

2 uprawa

3 wysiew mocznika 100 kg/ha

4 siew rzepaku jak kupuje nasiona to 4 kg/ha a swoje 6kg /ha

5 oprysk coomand top 3 l /ha do 3 dni po siewwie

na jesien to wszystko

wiosna

1 wysiew nawozów saletra amonowa 400 kg/ha

2 oprysk na samosiewy zbóż 1 l /ha GRAMMAN

3 po 2 tygodniach po 1 dawce wysiew 200 kg saletry na ha

4 oprysk na grzyba i antywylegacz 1 l tebu + i l sabilan + siarczan magnezu

5 jak rzepak zaczya kwitnac to porysk na słodyszka FASTAC 0,1 l /ha + siarczan magnezu

5 jak rzepak konczy kwitnac oprysk na grzyba 1 l/ha np alert

i to wszystko

 

Wyciągnę 4 tony rzepaku na 2 klasie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj