Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

JESIEŃ

Zastosowano przedsiewnie na hektar 200 kg 60-procentowej soli potasowej i 150 kg fosforanu amonu (27 kg azotu, 69 kg fosforu i 120 kg potasu).

Siew wykonano 20 września 200 kg/ha)

Fastac 100 EC (0,1 l/ha) + Bi 58 Nowy (0,6 l/ha) + Atpolan (1,5 l/ha).

WIOSNA

Pod koniec maja do zwalczania mszyc i skrzypionek zastosowano Fastac 100 EC (0,1 l/ha) + Bi 58 Nowy (0,5 l/ha

w fazie dwóch liści pszenicy herbicyd Maraton 375 SC (4 l/ha),

200 kg saletry amonowej na hektar na początku ruszenia wegetacji,

150 kg / ha dwa tygodnie później

150 kg saletry amonowa) na początku kwitnienia pszenicy.

w fazie pełni krzewienia (stadium 25-27) zastosowano Cycocel 750 SL (1 l/ha). W drugim terminie, w fazie początku strzelania w źdźbło - 2. kolanko (stadium 30-32) zastosowano ponownie Cycocel 750 SL, w dawce 1,1 l/ha, z dodatkiem nawozów mikroelementowych: Basfoliar 36 Extra (10 l/ha) i Adob Cu (2 l/ha).

Po raz trzeci regulator wzrostu zastosowano w fazie ukazanie się ostatniego liścia - stadium języczka liścia (stadium 37-39). Użyto Terpalu 460 SL (1,5 l/ha).

Ochronę fungicydową oparto na dwóch preparatach: Juwel TT 483 SE i Swing Top 183 SC. Pierwszy oprysk wykonano na początku fazy strzelania w źdźbło - 2. kolanko (stadium 31-32), stosując Juwel TT 483 SE, w dawce 1,2 l/ha. Do drugiego zabiegu, wykonanego na początku kwitnienia pszenic (stadium 61-65), użyto fungicydu Swing Top 183 SC, w dawce 1,2 l/ha.

ŻNIWA

możliwe 10 ton z hektara pszy takim nawożeniu?????? ziemia 2 klasa ph 6.1

proszę o szybką odpowiedź!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a mam takie pyatnie zasialismy pszenice wczoraj pszenice jara odmiane nawre odmiana przewodkowa czy nie za wczesnie na taki siew centralna polska ale nikt na wsi nie czeka tylko pszenice jara sieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

W końcu deszcz :) teraz pójdzie wszystko w polu :)

Panowie takie pytanko.

Co polecacie na jesień w pszenicy pszenzycie na miotłę i przytulie czepną ?

Byłem dziś w polu i miotły i przytuli od groma :unsure:

 

ja na jesieni zastosowalem expert met 56wg 0,35kg i DFF 0,2l i poprawki sie niezapowiadają. Jedynie na torfowym dołku mam poprawke na miotłe i przytulie ale to standard bo doglebówki na próchniczych słabo działają.

 

 

JESIEŃ

Zastosowano przedsiewnie na hektar 200 kg 60-procentowej soli potasowej i 150 kg fosforanu amonu (27 kg azotu, 69 kg fosforu i 120 kg potasu).

Siew wykonano 20 września 200 kg/ha)

Fastac 100 EC (0,1 l/ha) + Bi 58 Nowy (0,6 l/ha) + Atpolan (1,5 l/ha).

WIOSNA

Pod koniec maja do zwalczania mszyc i skrzypionek zastosowano Fastac 100 EC (0,1 l/ha) + Bi 58 Nowy (0,5 l/ha

w fazie dwóch liści pszenicy herbicyd Maraton 375 SC (4 l/ha),

200 kg saletry amonowej na hektar na początku ruszenia wegetacji,

150 kg / ha dwa tygodnie później

150 kg saletry amonowa) na początku kwitnienia pszenicy.

w fazie pełni krzewienia (stadium 25-27) zastosowano Cycocel 750 SL (1 l/ha). W drugim terminie, w fazie początku strzelania w źdźbło - 2. kolanko (stadium 30-32) zastosowano ponownie Cycocel 750 SL, w dawce 1,1 l/ha, z dodatkiem nawozów mikroelementowych: Basfoliar 36 Extra (10 l/ha) i Adob Cu (2 l/ha).

Po raz trzeci regulator wzrostu zastosowano w fazie ukazanie się ostatniego liścia - stadium języczka liścia (stadium 37-39). Użyto Terpalu 460 SL (1,5 l/ha).

Ochronę fungicydową oparto na dwóch preparatach: Juwel TT 483 SE i Swing Top 183 SC. Pierwszy oprysk wykonano na początku fazy strzelania w źdźbło - 2. kolanko (stadium 31-32), stosując Juwel TT 483 SE, w dawce 1,2 l/ha. Do drugiego zabiegu, wykonanego na początku kwitnienia pszenic (stadium 61-65), użyto fungicydu Swing Top 183 SC, w dawce 1,2 l/ha.

ŻNIWA

możliwe 10 ton z hektara pszy takim nawożeniu?????? ziemia 2 klasa ph 6.1

proszę o szybką odpowiedź!!!

Jaki przedplon?

Pewnie ze mozliwe uzyskac 10t, takie nawozenie wystarczy jezeli pogoda dopisze na 2 klasie to norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dzięki jackerol bardzo podniosłeś mnie na duchu nawet sobie nie wyobrażasz jak bardzo a przed plon to zapewne rzepak.

po twoich postach widzę, że bystry jesteś znaczy się wiesz co piszesz.

A możesz mi podpowiedzieć jak jeszcze zwiększyć plon z hektara np do 12 ton????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

albo się nabijasz albo głupoty gadasz???? mylę się??? a nawet jeśli to nie na 20 hektarach nie pisz takich, żeczy bo moim zdaniem jest to głupota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

dzięki jackerol bardzo podniosłeś mnie na duchu nawet sobie nie wyobrażasz jak bardzo a przed plon to zapewne rzepak.

po twoich postach widzę, że bystry jesteś znaczy się wiesz co piszesz.

A możesz mi podpowiedzieć jak jeszcze zwiększyć plon z hektara np do 12 ton????

do 12 t to nie ale moge ci powiedziec jak osiągnąć 14t/ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to mów śmiało!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Idz do sklepu kup czteropaka , usiądż sobie , wypij je i nie zadawaj głupich pytań.

Ludzie jak osiągaja plony rzędu 8-9t/ha to już jest SUPER a i na to musi się złożyć mase warunków a i tak najwazniejsza jest pogoda.

Bo przyjdzie ulewa , grad itp i masz pozamiatane.

Edytowano przez KULAWA_KOZA
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

Srednio mówi sie ze przebieg pogody, gleba to ok 60% plonu, nasza agrotechnika szacowana srednio jest na ok 25%. Magicznych zabiegów które dałyby pewny plon nie znam. Musiałbyś okiełznać nature aby myslec o pewnych plonach. Fabryka pod gołym niebem raz daje, raz zabiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Przy tej agrotechnice co napisałeś to to wąpie żebyś uzyskał 10 ton, a na pewno nie przy basfoliarze, bo temat mikro jest bardzo złożony i jak nie podejdzie się do sprawy bardzo poważnie, a i z pilnowaniem terminów to nie nima szans na przyzwoity polon, ale znam takie przypadki że nie starają się i ładnie koszą.

Podstawa jest PH i jak z 10 razy nie wjedziesz opryskiwaczem w pole, to o 10 tonach zapomni, a jeszcze najważniejsze często do kościoła chodzić i na tace nie żałować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a nawet jak teraz by snieg spadl na swierzo zasiana pszenice co ma cechy przewodkowe to nie powinno zaszkodzic i czy na kwasnej glebie to bedzie pszenica jara nawra bo gleba bardzo kwasna ale pod korzen poszlo po 1 tonie wapniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

skoro świerzo zasiana to co Ci za różnica czy śnieg czy deszcz i tak siedzi w ziemi przy takim chłodzie i takiej pogodzie 3 tygodnie bedzie Ci schodziła. Być będzie ale jaki wyda plon to już inna kwestia. Ja wczoraj również zasiałem pszenzyto jare i uważam że to dobra decyzja mamy deficyt wody a po deszczach siejąc bym tylko przesuszał glebe. Wszedzie jest napisane że jak tylko warunki wilgotnościowe pozwolą wejśc w pole należy wykonać siew więc kolego nie pękaj a sie pomódl lepiej o ten śnieg to więcej wilgoci Ci zostanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

W jakich odstępach czasowych sypie się azot pod pszenicę ozimą?

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Dzisiaj byłem zobaczyć pszenicę sianą 10.03 i ładnie skiełkowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W końcu deszcz :) teraz pójdzie wszystko w polu :)

Panowie takie pytanko.

Co polecacie na jesień w pszenicy pszenzycie na miotłę i przytulie czepną ?

Byłem dziś w polu i miotły i przytuli od groma :unsure:

I dalej sądzisz że odchwaszczanie wiosenne jest lepsze? :D

Co do środków to na forum są tematy o tym.

JESIEŃ

Zastosowano przedsiewnie na hektar 200 kg 60-procentowej soli potasowej i 150 kg fosforanu amonu (27 kg azotu, 69 kg fosforu i 120 kg potasu).

Siew wykonano 20 września 200 kg/ha)

Fastac 100 EC (0,1 l/ha) + Bi 58 Nowy (0,6 l/ha) + Atpolan (1,5 l/ha).

WIOSNA

Pod koniec maja do zwalczania mszyc i skrzypionek zastosowano Fastac 100 EC (0,1 l/ha) + Bi 58 Nowy (0,5 l/ha

w fazie dwóch liści pszenicy herbicyd Maraton 375 SC (4 l/ha),

200 kg saletry amonowej na hektar na początku ruszenia wegetacji,

150 kg / ha dwa tygodnie później

150 kg saletry amonowa) na początku kwitnienia pszenicy.

w fazie pełni krzewienia (stadium 25-27) zastosowano Cycocel 750 SL (1 l/ha). W drugim terminie, w fazie początku strzelania w źdźbło - 2. kolanko (stadium 30-32) zastosowano ponownie Cycocel 750 SL, w dawce 1,1 l/ha, z dodatkiem nawozów mikroelementowych: Basfoliar 36 Extra (10 l/ha) i Adob Cu (2 l/ha).

Po raz trzeci regulator wzrostu zastosowano w fazie ukazanie się ostatniego liścia - stadium języczka liścia (stadium 37-39). Użyto Terpalu 460 SL (1,5 l/ha).

Ochronę fungicydową oparto na dwóch preparatach: Juwel TT 483 SE i Swing Top 183 SC. Pierwszy oprysk wykonano na początku fazy strzelania w źdźbło - 2. kolanko (stadium 31-32), stosując Juwel TT 483 SE, w dawce 1,2 l/ha. Do drugiego zabiegu, wykonanego na początku kwitnienia pszenic (stadium 61-65), użyto fungicydu Swing Top 183 SC, w dawce 1,2 l/ha.

ŻNIWA

możliwe 10 ton z hektara pszy takim nawożeniu?????? ziemia 2 klasa ph 6.1

proszę o szybką odpowiedź!!!

Brzmi jak przepisane z jakieś kilkuletniej książki, i może te kilka lat temu to było ok, dziś już nie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dokładnie e1leex znalazłeś w dziesiątkę, bardzo zaciekawił mnie ten temat o klubie 10 ton trochę poczytałem na temat jakości tamtych oprysków i na temat wysiewanych tam odmian i właśnie pisze, że niektóre odmiany dawały po nawet przeszło 10 ton i dlatego ciekawi mnie czy to jest możliwę przy takim nawożeniu jak opisali wtedy ponieważ tamten artykuł jest jednak z 2003 roku??? Ale nie sądzę, żeby grupa BASF kłamała, ponieważ po co mieli by kłamać??

 

Co o tym sądzicie?!

 

pozdrawiam!!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Dla mnie te ich wyniki są troche dziwne ponieważ piszą że średnia zwyżka plonu po zastosowaniu fungicydów to 1 tona ( już o tych zwyżkach plonu po zastosowaniu fungicydu 0,4 tony nawet nie pisze). Ich plony oscylowały w granicach 10 ton przypuśćmy że zwykły rolnik pryska od grzyba i zbiera 6 ton ile w takim przypadku wynosi zwyżka plonu po zastosowaniu fungicydu 0.5 tony? Gdzie tu zysk w takim razie? ( przyjołem te poł tony ponieważ rozumiem to tak że im większy plon tym oprysk od grzyba przynosi większą zwyżke plonu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

polon dzielimy na 3 części od których zależy

1 ziemia, o której naprawdę wiemy może 10%

2- agrotechnika, nawozy, opryski,

3- pogoda,

Jak któryś z tych części nie zagra to z plonem żegnamy się.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cypiz5    7

koledzy mam pytanie czy w tej fazie jakiej teraz znajduje sie obecnie moja pszenica moge już zastosować mocznik + siarczan magnezu bo strasznie słabo pokrzewiona jest pierwsza dawka poszła 05 marca i troche rzadka ta pszeniczka. ?? Co najlepiej teraz zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

musisz patrzeć na temperaturę w nocy najlepiej jak by był 5C wtedy bez obaw można jechać odzywki dolistnie .. Kiedy jest mniej moim zdaniem nie ma sesu .. Średni plon pszenicy w Polsce to nawet nie 3,8 tony z ha .. 10 ton to zbierają nie liczni bardzo mało jest takich pol może z 5% ogólnych pol gdzie uprawia się pszenicę

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj