Polecane posty

panczo1922    637

czyli reasumując...

I dawka na pszenicę dana 28 lutego...

na drugą planuję mocznik.(pierwszy raz go stosuje w 2 dawce więc nie mam doświadczenia) Tak więc ruszyć z nim w przyszłym tyg? czy już teraz jak najszybciej żeby na pierwszym kolanku azot był dostępny?

pszenica w fazie krzewienia...

WLKP - od tygodnia temp w dzień ok 10-12 stopni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Teraz to możesz rzucić jedynie sól potasową i azot fosfor odpuść. Z potasem to juz dawno powinieneś wjechac azot też już powinieneś miec rozsiany.<br />

Dzięki za pomoc.

Gdyby to zależało ode mnie to azot już dawno by leżał na polu a PK byłoby na jesieni dane.

Edytowano przez Toru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

panowie, na 1 dawke poszlo 200 kg saletry na ha

pod koniec krzewienia dam antywylegacz, wirtuoz i npk dolistnie

czy na druga dawke saletry jest sens zwiekszyc do 250 kg na ha saletery czy sie nie oplaca i dac drugi raz 200 kg?

celuje w 6-7 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Patrz na obsadę jeśli gęsta to trzeba dać N żeby to utrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

@masa24 nie wiem jaką masz tą obsadę ale 200kg/ha 34N to jest wystarczająco, chyba że naprawdę szczotka.

Optymalna obsada kłosów będzie 500-650szt/m2 chyba. Teraz wszystko zależy jaka masz obsadę obecnie i ile naprodukujesz pędów/szt.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam !!!

 

Chciał bym się poradzić czy przy takich nawożeniach pszenicy ozimej wyciągnę 5 ton z hektara ???

 

Jesień

 

Siew agregatem uprawowo siewnym talerzowym 3m AMAZONE 200 KG / HA

 

Wiosna

 

Oprysk Huzar Activ 375 OD

 

Oprysk Antywylengaczem

w fazie wyczuwalnego pierwszego kolanka

 

oprysk Fungicydem Artea

 

CZY PRZY TAKIM NAWOŻENIU WYCIĄGNĘ PIĘĆ TON Z HEKTARA ZIEMIA 2 KLASA

 

ŻNIWA

 

A TU DRUGI PRZYKŁAD

 

jesień

 

Orka

Wysiew nawozu Lubofos 500 kg / ha

Bronowanie

Siew agregatem uprawowo siewnym talerzowym 3m AMAZONE 200 KG / HA

Oprysk gleanem

Wiosna

1 dawka azotu 250 kg / ha

Oprysk Huzar Activ 375 OD

Oprysk Antywylengaczem

w fazie wyczuwalnego pierwszego kolanka

2 dawka zotu 300 kg / ha w fazie od drugiego do 4 kolanka

oprysk fungicydem artea

3 dawka azotu 250 kg / ha

 

czy przy takim nawożeniu osiągnę siedem czy może osiem ton z hektara przy sprzyjającym roku ziemia 2 klasa

 

żniwa !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zipo1    2

Zmowu ta pieprzona miotła, na jesień pryskana gleanem i nic czym ją teraz walnąć to nie mam pojęcia?

Lancet już nie działa w tamtym roku próbowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

kurde chłopie z tym azotem to chyba na 2 ha napisałeś


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

możecie mi chłopaki odpowiedzieć

czemu na dwa hektary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr322    1

Zmowu ta pieprzona miotła, na jesień pryskana gleanem i nic czym ją teraz walnąć to nie mam pojęcia?

Lancet już nie działa w tamtym roku próbowałem.

Ja bym dał atlantis jeśli sama miotła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

możecie mi chłopaki odpowiedzieć

czemu na dwa hektary

 

musisz się nauczyć przeliczać azot na czysty składnik-podałeś jakieś kilogramy ale nie wiadomo czego-jakiegoś nawozu azotowego czy czystego składnika.Saletrzak ma w 1 tonie 275 kg czystego azotu a np. mocznik już 460 kg azotu.Na 2 klase ziemi jaką Ty masz(zazdroszcze) to 130 do 150 azotu w sumie wystarczy na 8 ton lekko.Podziel to na 2 dawki.Zadbaj o wyleganie i 2 dobre zabiegi fungicydowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Zmowu ta pieprzona miotła, na jesień pryskana gleanem i nic czym ją teraz walnąć to nie mam pojęcia?

Lancet już nie działa w tamtym roku próbowałem.

 

Może attribut??? daj 70g dla pewności i miotła zginie tylko producent po attribucie nie zaleca siewu rzepaku jako roślina następcza jak jest w praktyce nie wiem bo nigdy nie siałem. Ja osobiście na jesień stosowałem boxera i powiem szczerze jak siałem nawóz to miotły nie znalazłem, owszem trafiają się gdzie nie gdzie dwuliścienne ale z tym nie ma problemu :).

 

Witam !!!

 

Chciał bym się poradzić czy przy takich nawożeniach pszenicy ozimej wyciągnę 5 ton z hektara ???

 

Jesień

 

Siew agregatem uprawowo siewnym talerzowym 3m AMAZONE 200 KG / HA

 

Wiosna

 

Oprysk Huzar Activ 375 OD

 

Oprysk Antywylengaczem

w fazie wyczuwalnego pierwszego kolanka

 

oprysk Fungicydem Artea

 

CZY PRZY TAKIM NAWOŻENIU WYCIĄGNĘ PIĘĆ TON Z HEKTARA ZIEMIA 2 KLASA

 

ŻNIWA

 

A TU DRUGI PRZYKŁAD

 

jesień

 

Orka

Wysiew nawozu Lubofos 500 kg / ha

Bronowanie

Siew agregatem uprawowo siewnym talerzowym 3m AMAZONE 200 KG / HA

Oprysk gleanem

Wiosna

1 dawka azotu 250 kg / ha

Oprysk Huzar Activ 375 OD

Oprysk Antywylengaczem

w fazie wyczuwalnego pierwszego kolanka

2 dawka zotu 300 kg / ha w fazie od drugiego do 4 kolanka

oprysk fungicydem artea

3 dawka azotu 250 kg / ha

 

czy przy takim nawożeniu osiągnę siedem czy może osiem ton z hektara przy sprzyjającym roku ziemia 2 klasa

 

żniwa !!!

 

forumkowicz

w pierwszym przykładzie w ogóle nie podałeś nawożenia, pomimo II klasy samo z siebie nie urośnie te 5 ton. W drugim przykładzie napisałeś w sumie 800kg/ha śmiało podejrzewam, że byłbyś rekordzistą w nawożeniu azotem. Tak jak michalmeer pisał te 800kg to na dwa hektery jeśli to będzie np. saletra 34. Kolega brutus44 tez mądrze piszę.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

Ja bym dał atlantis jeśli sama miotła.

 

jezeli glean nie działał to nie dwaj srodków z grupy inhibitorow ALS czyli atlantisa , lanceta ani attributa. Mozesz dac pinoksadem z inhibitorów ACCazy czyli Axial cena wyzsza ale skuteczność pewniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam ,koledzy czy 4,5 przyrostów w pszenicy to norma bo wygląda jak dywan jesienią było 250 kg poli 6 , 1 marca 150 kg saletry jak myślicie to prawidłowo bo z pszenicą nie mam doświadczenia i kiedy drugą dawkę azotu,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

czy norma to zależy kolego też w duzym stopniu od odmiany i stanu rozwoju rośliny,pytanie czy utrzyma a własciwie czy chcemy aby utrzymała majac na uwadze co napisałes iz dywan.Najlepszym odzwierciedleniem jest obsada roslin na jednostce czyli m2 i zacznij od tego.na tym etapie produkcji w przypadku pszenicy mamy duży wpływ na obsadę pędów na jednostce i regulujemy to odpowiednim nawożeniem i zabiegami wspomagającymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomlub    0

Panowie mam pytanie czy wysiew nawozów w dniu jutrzejszym ( deszcze) polifoska 6 200 kg na 1 ha pod pszenice i siew pszenicy jarej to dobry pomysł czy sie wstrzymac i oczekiwac na lepsza pogode?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Dziś posiane 150 kg na ha saletry , moje pytanie do was kiedy posiać drugi raz? Chodzi o ozimą pszenicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zmowu ta pieprzona miotła, na jesień pryskana gleanem i nic czym ją teraz walnąć to nie mam pojęcia?

Lancet już nie działa w tamtym roku próbowałem.

Glean to możesz sobie odpuść, warto go stosować tylko jako dodatek w zwalczaniu samosiewów rzepaku. Poza tym wiele substancji aktywnych ma taki sam mechanizm działania jak glean. Ja mam podobny problem na dzierżawie w życie, i raczej dam axial, drogo, ale będzie ok.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Jesienią wypróbowałem Snajper 600 i miotły ani śladu :) w pszenicy i pszenżycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

W końcu deszcz :) teraz pójdzie wszystko w polu :)

Panowie takie pytanko.

Co polecacie na jesień w pszenicy pszenzycie na miotłę i przytulie czepną ?

Byłem dziś w polu i miotły i przytuli od groma :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj