Polecane posty

losktos    356

pszenica Rywalka zasilona azotem (ok. 200 kg/ha saletry amonowej)

warunki do siewu (południowo-wschodnia część lubelskiego) dobre, jutro jadę na Bamberke


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    830

pszenica Rywalka zasilona azotem (ok. 200 kg/ha saletry amonowej)

warunki do siewu (południowo-wschodnia część lubelskiego) dobre, jutro jadę na Bamberke

 

kolego zrób zdjęcia swoich pszenic i pokaż :P interesuje mnie zwłaszcza bamberka, bo moja dostała wczoraj papu ok 170kg saletry, dzisiaj bogatka i muszelka po ok 100 kg slaetry i 100 kg saletrosanu.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelrol123    2

A co sądzicie aby w tym samym terminie dać na pszenice ozimą 200kg/ha saletry i tyle samo mocznika?

Czy może zrobić tak poczekać tydzień i pojechać z 2 dawką?

Edytowano przez pawelrol123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

słabo sie pokrzewiła bo azotu pod korzen mało pewnie dałes

dostała w fazie krzewienia 200kg saletry i pozniej jak strzelala w kłos 100 kg saletry ale atrakcji w plonie nie było za wiel mimo to . zresztą tam było słabe stanowisko ;)

 

@Mareg jak tyle siejesz to gdzie ona ma się tam krzewić?

robiłem próby i miała słabe wschody więc wolałem troche więcej chociaż w sumei fakt , że troche przedobrzylem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zipo1    2

Zastanawiam się nad tym, czy nie lepiej w tym sezonie, będzie dać na drugą dawkę mocznik, saletra wysiana już tydzień temu, planowałem nawozić w dwóch dawkach więc mocznik fajnie by ją pociągnął. Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

na kolejny tydzien w moim regionie zapowiadają mrozy -6 w nocy no i opady śniegu i deszczu. Przed tymi opadami może lepiej jak posieję saletrzak a nie saletrę?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Zastanawiam się nad tym, czy nie lepiej w tym sezonie, będzie dać na drugą dawkę mocznik, saletra wysiana już tydzień temu, planowałem nawozić w dwóch dawkach więc mocznik fajnie by ją pociągnął. Co wy na to?

 

 

Mocznik działa po 3 tygodniach więc może lepiej dać jeszcze raz saletrę a potem trochę mocznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Zastanawiam się nad tym, czy nie lepiej w tym sezonie, będzie dać na drugą dawkę mocznik, saletra wysiana już tydzień temu, planowałem nawozić w dwóch dawkach więc mocznik fajnie by ją pociągnął. Co wy na to?

Mocznik w 2 dawce fajna sprawa tylko trzeba go wysiac troche wczesniej. .Jezeli tydzien temu dales pierwsza dawke to za tydzien max 2 mozesz ruszac z mocznikiem. Mocznik potrzebuje czasu i temp aby zaczac dzialac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Rzepak ok zaraz mozna i druga dawke siać jak u kogoś wegetacja pełna para ale i to jeszcze bardzo wczesnie. Ale na zboża według zaleceń druga dawkę się daje miedzy 1 a 2 kolankiem (chodzi mi o saletre) więc skąd pomysły u niektórych zeby juz 2 dawke siać na zboża ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

czy można opryskać dolistnie pszenicę (mocznik siarczan odżywka) jeżeli w nocy będzie przymrozek tak do -5 czy musi być dodatnia temperatura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Mocznik działa po 3 tygodniach więc może lepiej dać jeszcze raz saletrę a potem trochę mocznika?

tu nie chodzi o dni tylko otemp potrzebną do przemiany z formy amidowej pózniej azotanową i na końcu amonową jak warunki są może to być i 5 dni


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

U mnie dzisiaj zakończona I dawka na pszenicę :) poszło 200kg/ha saletry.... w okolicy również sieją nawozy i dzisiaj jeden siał pszenice jarą ;)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deco20    0

lubelskie, okolice Kraśnika narazie cisza w polu, tylko więksi gospodarze pierwsze manewry wykonują, pszenica ma się dobrze mimo ogromnej pokrywy lodowej w styczniu i do połowy lutego, ps. nie potrzebuje nikt pracownika na gospodarstwo?(priv)

Edytowano przez deco20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

podziała.chlorotoluron mozna stosowac nawet podczas ujemnej temperatury .minimalna temp.na ten środek to -3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

 

kolego zrób zdjęcia swoich pszenic i pokaż :P interesuje mnie zwłaszcza bamberka, bo moja dostała wczoraj papu ok 170kg saletry, dzisiaj bogatka i muszelka po ok 100 kg slaetry i 100 kg saletrosanu.. ;)

jutro postaram się zrobić fotki to podeślę link ;)

Mocznik działa po 3 tygodniach więc może lepiej dać jeszcze raz saletrę a potem trochę mocznika?

mocznik może zadziałać nawet po 3 dniach, wszystko zależy od temperatury. W obecnych temperaturach będzie to dobre 3 tyg


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Hej, możecie doradzić co wysiać na pszenice jeżeli pod korzeń nic nie było dawane, opłaca się rozsiać w ogóle teraz NPK? Czy może lepiej jakieś PK w płynie później, a teraz saletre? Pszenica po jęczmieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Teraz to możesz rzucić jedynie sól potasową i azot fosfor odpuść. Z potasem to juz dawno powinieneś wjechac azot też już powinieneś miec rozsiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A co sądzicie aby w tym samym terminie dać na pszenice ozimą 200kg/ha saletry i tyle samo mocznika?

Czy może zrobić tak poczekać tydzień i pojechać z 2 dawką?

Czekaj, jak wysiejesz za 2 tyg a będzie lepsza, bardziej stabilna pogoda to na jedno wyjdzie.

tu nie chodzi o dni tylko otemp potrzebną do przemiany z formy amidowej pózniej azotanową i na końcu amonową jak warunki są może to być i 5 dni

Trochę namieszałeś amidowa>amonowa>azotanowa (saletrzana). W obecnej temp to dobry miesiąc zanim mocznik zacznie działać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj