Polecane posty

slawek2209    161

Zależy jaka jest mtn i zdolność kiełowania.Arabelle będę siał 190 kg a Parabole 230 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

jaco25 nie możesz spać? ;)

pszenica się rozkrzewi jak będzie pogoda ku temu-ciepło i wegetacja ruszy pełną parą.Ale z tym pytaniem kiedy to bedzie-do pogodynki lub wróżki.Daj 80 kg N bez ccc .Naprawde ten temat z ccc

był wielokrotnie podnoszony.Myślisz że zabieg ccc za 7 zł zastąpi porządne nawożenie potrzebne do krzewienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

 

Ponawiam pytanie też mam jeden kawałek mało rozkrzewionej pszenicy dzisiaj dostała saletrę 34%, pytanie kiedy się daję ccc na dokrzewienie jaka musi być temp.? wiem tylko że dawka musi być 0,6l/ha

wróć parę stron do tyłu i znajdziesz odpowiedź.. Nie będziemy pisać co 2-3 strony tego samego wątku


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewenement    1

Panowie, jutro lecę z prosanem na pszenice, w nie dużych ilościach około 120kg/1ha, pytanie brzmi po jakim okresie mogę rozsiać saletre? Poczekać ze 4 dni czy kwestia przerwy nie gra roli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

A czy Topsin bedzie dobry na teraz? na ulotce jest napisane ze dziala w temp.. ponizej 12 st...

sam juz nie wiem...a moze duett star?


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1785

Ale przeciez mozesz spokojnie opryskac za 2 tygonie Tiltem, on dziala wyniszczajaco i nie musisz sie martwic o temperature.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Sam nie wiem czy to maczniak,,czy jakies inne paskudztwo..Pszenica wyglada teraz tak...myslicie ze mozna jeszcze chwile poczekac?

2r2t408.jpg

 

 

29kqqeq.jpg

Edytowano przez ppwolf38

"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Zobacz na pierwsze zdjecie tam lepiej widac....cos to napewno jest ....


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Septorioza w tym stadium ? :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: coś ta pszenica blada bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Dzieki za odp....co w takim razie na to zastosowac?

Kulawa koza ona jest ciemno zielona na zdj jest cala mokra od rosy...


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

No ja na Twoim miejscu bym pierw uderzył z azotem a potem jak ruszy wegetacja to coś dobrego na septorioze.,jakaś dobra ochrona by zwalczyła tą septorioze a przedewszystkim zachamowała infekcje pszenicy i zabezpieczyła przed dalszym postępowaniem choroby.

 

Pogadaj z Sławkiem .Tomkiem90 i Milanrealem coś na pewno doradzą , oni bardziej się znają w srodkach ochrony grzybowej zbóż.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp....co w takim razie na to zastosowac?

Kulawa koza ona jest ciemno zielona na zdj jest cala mokra od rosy...

Poczytaj poprzednie strony tam na pewno coś jest napisane o ochronie a nie spamujesz. Trochę własnego wkładu... Wystarczy poczytać i na pewno coś znajdziesz temat nie raz wałkowany. Za chwilę ten temat nie będzie się nazywał Pszenica Ozima i Jara tylko Sybkie Pytanie Szybka odpowiedź.

Ja bym najpierw dał azot a jak warunki będą odpowiednie potraktował Tilt Turbo. Chyba że masz tyle kasy że nie robi Ci różnicy ile wydasz na ochronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Ok....dzieki w takm razie poczekam jak ruszy mocniej....

ta pszenica to Sailor klasyfikat...


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Oczywiscie ze kwalifikat....haha przejezyczenie:p

Kulawa koza azot poszedl juz pare dni temu .. czekam na efekty..wiekszosc pszenic tak u nas wyglada...ale co sie dziwic,jest mokro,wilgotno i od paru dni siąpi taki mini deszczyk co jakis czas.

Jeszcze raz dzieki za rady.

Edytowano przez ppwolf38

"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

No ja czekam z wjazdem z saletrą ale cały czas mży i pszenica obroszona i się nie da bo ją poparzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

jaco25 nie możesz spać? ;)

pszenica się rozkrzewi jak będzie pogoda ku temu-ciepło i wegetacja ruszy pełną parą.Ale z tym pytaniem kiedy to bedzie-do pogodynki lub wróżki.Daj 80 kg N bez ccc .Naprawde ten temat z ccc

był wielokrotnie podnoszony.Myślisz że zabieg ccc za 7 zł zastąpi porządne nawożenie potrzebne do krzewienia?

 

Wiadomo ze zabieg za pare zl CCC nie rozkrzewi pszenicy jesli nie dostanie sporej ilosc N. Ale 250 kg saletry a do tego oprysk CCC i 10kg mocznika 10kg siarczanu + mikro. Mysle ze powinno ładnie podzialac. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

jaco25 nie możesz spać? ;)

pszenica się rozkrzewi jak będzie pogoda ku temu-ciepło i wegetacja ruszy pełną parą.Ale z tym pytaniem kiedy to bedzie-do pogodynki lub wróżki.Daj 80 kg N bez ccc .Naprawde ten temat z ccc

był wielokrotnie podnoszony.Myślisz że zabieg ccc za 7 zł zastąpi porządne nawożenie potrzebne do krzewienia?

 

Spać to ja mogę nawet za bardzo :D

Saletrę dostała wczoraj w dawce takiej jak właśnie napisałeś tylko słyszałem że dokrzewiają rolnicy ccc więc temu pytałem i już się dowiedziałem co i jak.

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Noi poszła pierwsza dawka azotu pod pszenicę. :rolleyes:

280kg/ha.saletry.

Teraz czekam na ładną pogodę i wjeżdżam Tolurexem bo miotły jest trochę......nie ma na co czekać.

Chwastox TRIO pójdzie solo póżniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj