Polecane posty

tomek73    576

kat 181 Zejdź z azotem do 170 kg bo robisz podstawowy błąd dajesz makro bez mikro plon nie uzyskasz. i daj z 3-4 razy odżywki lepiej na tym wyjdziesz, bo plon ci ucieknie mikro z nie makro, jak braknie ci miedzi, manganu siarki, magnezu i cynku , a na pewno braknie to plon ucieknie.

Chcesz pieniądze wywalić nie uzyskasz efektu.

Edytowano przez tomek73
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

@slawek2209 bardzo bym był uradowany gdyby się okazało , że brak azotu ;) jeżeli to bedzie to, to za jakis tydzien powinna byc poprawa bo saletra powinna działac nie wiem jak z saletrosanem czy działa od razu czy troche trzeba mu czasu ;)

Edytowano przez Mareg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Też mam podobne objawy w niektórych miejscach. Zrobi się cieplej roślina pociągnie azot i będzie ok. Saletrosan ma więcej formy amonowej niż azotanowej a więc nie będzie działał tak gwałtownie jak saletra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    71

Panowie mam opryskiwacz 400l pryskam nim około 1,6ha ,to w takim razie ile dać do opryskiwacza ccc na rozkrzewienie? Pszeniczka Toras nie jest za gęsta i podjedzona troszke przez sarny itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

A kiedy mozna wykonac oprysk CCC na dokrzewianie? Planuje dac z 0,7 CCC 10kg mocznika i 5kg siarczanu + mikro. Co o tym myslicie i kiedo wykonac ten zabieg?

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Musisz patrzyc przy jakiej temp stosuje się ccc. Pozostałem rzeczy mozesz mieszać bez problemu możesz więcej mocznika i siarczanu dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Chlorek chloromekwatu należy stosować, gdy temperatura wynosi minimum 8 stopni.

 

Bogatka to odmiana podatna na wyleganie. W ostatnim sezonie przekonałem się jaka jest wysoka, jeśli się jej nie skróci. Pierwszy raz mam zamiar zastosować w niej Antywylegacz Płynny 675 SL (wcześniej stosowałem Moddus, a teraz wszystko zależy od tego czy ten, który jeszcze mi został będzie skuteczny - bo jest po terminie). Wczoraj Forumowicze zalecili mi maksymalną dawkę (zresztą zgodnie z etykietą dla odmian podatnych na wyleganie) w wysokości 2l. A mogę dodać do ccc siarczan magnezu? I wtedy do ile zmniejszyć dawkę ccc?

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No tak w tamtym roku w maju ale wiosna byla zdecydowanie pozniej, w tym roku wrecz odwrotnie i dlatego sie pytam mniej wiecej o wysokosc, poniewaz pierwszy rok prowadze gospodarstwo i nie wglebialem sie wczesniej w stosowanie ŚOR. Pytam o kolanko poniewaz chce zastosowac ccc 1l oraz moddus 0,3, a to wymaga odpowiedniej fazy i nie chce sie spoznic

Mieszanica CCC z moddusem nie jest tak agresywna jak samo CCC i jak się trochę spóźnisz to nic złego się nie stanie. Jeżeli byś dawał samo CCC to musisz wstrzelić się idealnie w faze I kolanka. A moddus daje Ci tolerancję błędu. oczywiście zawsze najlepiej jest dac w odpowieniej fazie żeby już 2 międzywęźle było skrócone i usztywnione.

Nie wiem jak sam Falcon, ale Falcon+ mocznik przypala.

I będzie przypalać, mówiłem to już kilkanaście razy ale powtórze znowu. Mocznik powoduje szybkie przemieszczanie tebukonazolu na końcówki liści co powoduje nadmierna koncentrację tebukonazolu w jednym miejscu i występują przypalenia.

Mam pytanie do bardziej doświadczonych w intensywnej uprawie pszenicy. Mam do wykonania następujące zabiegi 3x nawożenie saletra co w sumie da ok 200N. Zabieg herbicydem Lancet, zabieg skracania CCC+moddus, zabieg ochrony T1, w razie potrzeby kolejne skracanie Cerone, zabieg ochrony T2. Pytanie jakie dawki regulatorów zastosować, jakie zastosować środki fungicydowe, kiedy stosować te środki i jak można by łączyć zabiegi żeby nie latać 10 razy opryskiwaczem po polu. Żadnych cudów typu odrzywki nie planuje bo wszystko co trzeba w glebie jest, jeśli spadnie woda z nieba chciałbym uzyskać 8 ton na 3 klasie odmiana Skagen. pierwsza dawka saletry juz poleciała. Proszę o sugestie.

Zejdź z tym azotem, chyba że w glebie masz wystarczające zapasy reszty składników. Jak wygląda pszenica, jaki przedplon, ile możesz wydać na śor to pytanie podstawowe. Na 1 skracanie w ciemno mogę zaproponować 1l CCC i 0,3l moddusa.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam szukam podpowiedzi czy dosianie pszenżyta jarego do pszenicy ozimej ma sens, pszenica bardzo słabo powschodziła ,działka użytkowana u sąsiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    71

to jak żeby stosować antywylegacz temp nie może spaść poniżej 8*C w nocy? czy w czasie stosowania powinna być min taka? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Chodzi zapewne o średnią dobową temperaturę, która do optymalnego działania chlorku chloromekwatu, powinna się utrzymywać przez okres aktywności tej substancji w roślinie chronionej, a więc przez 10-14 dni. Oczywiście w czasie zabiegu i kilka godzin po nim powinna być taka minimalna temperatura. Ale im wyższa (podczas zabiegu jak i w kolejne dni po nim), tym lepsze działanie substancji aktywnej, dlatego też stosując regulatory należy dobierać ich dawkę uwzględniając m.in. temperaturę, a także inne czynniki jak: wilgotność gleby, nasłonecznienie, genetyczna podatność odmiany na wyleganie, stanowisko uprawy, wysokość nawożenia, gęstość siewu oraz to, czy są stosowane samodzielnie czy w mieszaninie z innymi środkami ochrony roślin (jeśli jest możliwe ich mieszanie).

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sufi84    2

Witam szukam podpowiedzi czy dosianie pszenżyta jarego do pszenicy ozimej ma sens, pszenica bardzo słabo powschodziła ,działka użytkowana u sąsiada

Powiem tak: znajomy wsial w slabe pszenzyto jeczmien jary, najpierw ciezka brona potem siewnik talezowy, mieszanke skarmil swiniom

Sam wsialem owies w slabe pszenzyto siewnikiem z agregatem biernym-efekt nie byl najlepszy gdyz pryskalem jesienia(legato?)i owies slabo powschodzil ale i tak byla ladna mieszanka dla bydla(okolo 4 t/h)

ps. sorry za brak polskich liter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

czyli nie będę pierwszy który taką mieszankę wyprodukuje ,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

My co roku jak są jakieś "plechy" gdzie pszenżyto wymarźnie wjeżdżamy z zestawem agregat siewnik i robimy wsiew pszenżyta jarego mówie tu oczywiście o jakichs nie dużych areałach.

 

My co roku jak są jakieś "plechy" gdzie pszenżyto wymarźnie wjeżdżamy z zestawem agregat siewnik i robimy wsiew pszenżyta jarego mówie tu oczywiście o jakichs nie dużych areałach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc ;) a mam jeszcze taka sprawe, w sobote poszla 1 dawka azotu- 250 kg saletry, w czwartek badz piatek chce zastosowac atlantis+granstar strong na chwasty a w sobote posiac 2 dawke azotu - 150kh mocznika. Czy taka kolejnosc bedzie ok, i czy nie za szybko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Dzieki za pomoc ;) a mam jeszcze taka sprawe, w sobote poszla 1 dawka azotu- 250 kg saletry, w czwartek badz piatek chce zastosowac atlantis+granstar strong na chwasty a w sobote posiac 2 dawke azotu - 150kh mocznika. Czy taka kolejnosc bedzie ok, i czy nie za szybko?

z taka prędkością to 1 kwietnia będziesz juz kosił;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pogoda sprzyja ;) a tak na powaznie to u mnie w okolicy juz prawie 2tyg temu 1 dawke ludzie rozsiewali, jestem z okolic legnicy , a pytam o nastepna dawke bo to mocznik a on sie bardzo dlugo rozklada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

pogoda sprzyja ;) a tak na powaznie to u mnie w okolicy juz prawie 2tyg temu 1 dawke ludzie rozsiewali, jestem z okolic legnicy , a pytam o nastepna dawke bo to mocznik a on sie bardzo dlugo rozklada

ja jestem z okolic Wrocławia i u nas jeszcze nikt po pszenicach nie sial, tylko po rzepakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Jeszcze mogą byc przymrozki to jaki sens stosować herbicydy? Poczekaj przynajmniej do 20 marca żeby pogoda juz była pewna bo teraz to loteria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj