Polecane posty

jacek472    40

Spokojnie mieszaj bez żadnych obaw.

Ja tam mieszam fungicydy, herbicydy i antywylegacze i nic się nie dzieje. Trzeba tylko pamiętac o kolejności: woda+mocznik+nawozy mikroelementowe+środki ochrony roślin adiuwant jako ostatni (jako pierwsze: proszek-granule-emulsje-zawiesiny)+woda do pełnej objętości zbiornika

A ja bym jednak radził uważać, zrobiłem tak

siarczan 8,3 kg + fungicyd (tilt turbo, topsin, duett ultra, bumper 250 w zależności od pola) + antywylegacz 675 (CCC)1l + moddus 0,15-0,18l no i dosyć mocno przypaliło, oprucz żyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Modus troche moze przypalić i niektóre fungicydy też przypalają liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

z tym sie nie spodkłem żeby moddus , fungicydy liscie przypalały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a sa takie srodki ze sie dodaje jak zboze sie zaprawia to czy jest taki srodek bo slyszalem ze dodaje sie i wtedy jest lepsza sila kielkowania i ziarno ma lepszy start ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Modus troche moze przypalić i niektóre fungicydy też przypalają liście.

moddus sam w sobie nie przypala.Jeśli stosujemy go łącznie z fungicydami to efekcie substacja z fungicydu przypala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

U siebie nie zauważyłem żeby po moddusie były przypalone, może dawka za mała 0.2? Herbicyd zawsze osobno wyjątek mustang, aminopielik bądz huzar z ccc było lane w "awaryjnych" sytuacjach, a fungicydy regulatory biostymulatory i mikro makro to razem.

 

a sa takie srodki ze sie dodaje jak zboze sie zaprawia to czy jest taki srodek bo slyszalem ze dodaje sie i wtedy jest lepsza sila kielkowania i ziarno ma lepszy start ?

 

Nawóz donasienny bądz biostymulator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a moglbys podac jakies srodki i to jest w formie plynu bo zaprawiam zboze na mokro i to sie miesza z zaprawa i czy to daje duze efekty ten nawoz dosienny?

 

oraz drugie pytanie mam od jednego goscia kupic pszenice jara ale bede sial ja na glebie zakwaszonej niby na wiosne dam wapniak 1 tone na ha ale pszenice jara co mam brac to odmiana cytra a w internecie znalazlem ze jest bardzo wrazliwa na zakwaszenie czyli siac czy nie ? czy moge wziascodmiane nawre ale to jest 2 letnia pszenica wiec powiedzcie c orbic?

Edytowano przez jankes123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

U mnie tam gdzie się dało wjechać dzisiaj zasiany Tybalt a po niedzieli poleci Arabella

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1976    0

Mam pytanko. Ile kg zasiles na hektar tybaltu? Tez mam siac, a nie bardzo wiem ile. Fachura od ktorego biore material siewny twierdzi, ze powinno byc 180 kg na ha ale wydaje mi sie, ze to troche malo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Panowie mam pytanie chcę zasiać większą powierzchnię niż planowałem pszenicy jarej i na pewno braknie mi materiału siewnego który miałem zostawiony ze żniw ale mam trochę bardzo dobrze przechowanej pszenicy ze żniw 2012r czy można by ją zmieszać lub zasiać na osobnej działce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

moddus sam w sobie nie przypala.Jeśli stosujemy go łącznie z fungicydami to efekcie substacja z fungicydu przypala

bodajże w tabeli intermagu jest o mieszaniu fungicydów i tam właśnie tilt i moddus mają minusa, ale myślałem że w dawce 0,15-18 bedzie git,ale jednak coś się gryzie (myślę że na plonie to sie mocno nie odbiło). Jestem zwolennikiem żeby firmy chemiczne zrobiły wielkie doświadczenie i opublikowały wyniki względem właśnie mieszania różnych substancji ze sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja dałem dzisiaj jakieś 60N choć nie wiem czy to nie za dużo, bo pszenica ładnie rozkrzewiona i rzadka bynajmniej nie jest, w drugiej dawce ok 40N planuje i potem na kłos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

ja dałem dzisiaj 68N/ha na zasianą w połowie października, na sianą we wrześniu dam ok 58N/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Mam pytanko. Ile kg zasiles na hektar tybaltu? Tez mam siac, a nie bardzo wiem ile. Fachura od ktorego biore material siewny twierdzi, ze powinno byc 180 kg na ha ale wydaje mi sie, ze to troche malo.

Ja zasiałem 215 kg ale wszystko zalezy od stanowiska,w ubiegłym roku arabelli siałem 238 kg\ha siana pod koniec kwietnia bo wczesniej nie dalo się wjechac i było ok, na stanowisku lepszym,ale juz na innym kawałku gdzie było troche słabsze stanowisko [niskie ph], mozna byłlo zasiac z 20 kg więcej na 1 ha.Wczesniej siana powinna lepiej sie rozkrzewic wiec teoretycznie mozna mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a moglbys podac jakies srodki i to jest w formie plynu bo zaprawiam zboze na mokro i to sie miesza z zaprawa i czy to daje duze efekty ten nawoz dosienny?

 

oraz drugie pytanie mam od jednego goscia kupic pszenice jara ale bede sial ja na glebie zakwaszonej niby na wiosne dam wapniak 1 tone na ha ale pszenice jara co mam brac to odmiana cytra a w internecie znalazlem ze jest bardzo wrazliwa na zakwaszenie czyli siac czy nie ? czy moge wziascodmiane nawre ale to jest 2 letnia pszenica wiec powiedzcie c orbic?

ponawiam swoje pytanie a i sile kielkowania sprawdzam na wacie zasialem 100 ziarenek i zobaczymy ile wzejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

z jarych pszenic parabola nie jest wrażliwa na siew w kwaśną glebe.przy zaprawianiu dodaj nawóz donasienny primus b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

lamardor pack zaprawa plus nawóz donasienny,

tu masz oferte zapraw i nawozów

http://www.sklep.rudnik.agro.pl/pl/c/Zaprawy/64

a czy działa nawóz donasienny? Ja nmyśle że działa, ale bez wielkiego szału.

Ja osobiście nie oszczędzam na zaprawie, wole posiać mniej kg na ha i zaprawić dobrą zaprawą, niż słabą a siać więcej Stosuje różne zaprawy, lamardor, scenic, kinto duo, baytan uniwersal, zazwyczaj patrzę na górną półkę, lub najlepiej kupić nasiona z centrali, np jęczmień jary z centrali wystarczy posiać 120-140 kg na ha, zwrot 100 zł z agencji więc nie warto się chlapać a zwyżka plonu raczej pewna.

A co do tej pszenicy to jak nie możesz posiać czegoś innego to posiej, ale na rekordowe plony nie licz, napewno prędzej będzie pszenica na kwaśnej glebie niż jęczmień, a co do odmiany to jeśli jest dwuletnia przechowana w dobrych warunkach i pogodnie wykoszona to siej śmiało kiełkowanie raczej wiele nie spadnie 1-3%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1976    0

Ja zasiałem 215 kg ale wszystko zalezy od stanowiska,w ubiegłym roku arabelli siałem 238 kg\ha siana pod koniec kwietnia bo wczesniej nie dalo się wjechac i było ok, na stanowisku lepszym,ale juz na innym kawałku gdzie było troche słabsze stanowisko [niskie ph], mozna byłlo zasiac z 20 kg więcej na 1 ha.Wczesniej siana powinna lepiej sie rozkrzewic wiec teoretycznie mozna mniej

Dzieki za odpowiedz. Mysle ze posieje ok 230 kg bo stanowisko nie najlepsze niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli wczoraj zasililem pszenice azotem w ilosci 80kg czystego skladnika to kiedy moge zaczac stosowac herbicydy, bedzie to mieszanka granstaru strong z atlantisem, dodam ze od 2 tyg nie padalo u nas a w dzien temperatura wynosi ok 15 stopni, jest sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

około 10 cm

Napewno? bo moja od ziemi do czubka ma jakies 11cm i mala sie wydaje a kolanka napewno nie widac :wacko:

chyba ze jakos inaczej sie to liczy ,mierzy.....


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Kolanko to będzie dopiero jak pszenica zacznie rosnąć w tamtym roku było widoczne w maju więc masz jeszcze dużo czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj