Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ulman    5536

witam mam pytanie jaka dawke saletry dac na pszenice ozima ktora przez pomylke zasialem w dawce 120 kg na h.ma 4 do 6 lisci.i czym mozna by ja dokrzewic?

Jaka odmiana? Jedne lubią się krzewić inne mniej......


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Koledzy mam do wyboru dwie pszenice jare Arabella i Monsun którą polecacie. Planowany siew na klasie 4b, pH 5

monsun kolego


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1207    16

zdecydowanie Arabella. Mialem monsuna w tamtym roku slabo plonowal a w tym roku sila kielkowania na poziomie 60% porazka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

Nawóz posiany na wszystkie zboża saletra po 200 kg na ha .. przechodził bez najmiejszych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

zdecydowanie Arabella. Mialem monsuna w tamtym roku slabo plonowal a w tym roku sila kielkowania na poziomie 60% porazka :/

na jakim poziomie plonowała arabella?zakupiłen nasiona arabelli kwalifikat plus i jest bardzo drobna w porównaniu z moja parabolą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

to mnie pocieszyłeś.parabola sypała ponad 5 t.zamienił stryjek siekierke na kijek.materiał siewny zakupiony więc juz nie ma wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Po jakim czasie od posiania I dawki saletry mam pryskać na grzyba i skrócić pszeniczkę.Jest ładnie rozkrzewiona więc polecieć samym Modusem czy zaryzykować i pomieszać jeszcze z CCC.


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

ja siałem dziś rano z przymrozkiem saletrosan 300kg/ha. popoludniu pojechałem na lżejszą glebę to jeździło sie super. Potem na glince... i odpuściłe zanim wjechałem... mokro było. Ale rano ruszam ponownie w pszenice


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

@kpiotr - powiedz mi czym się kierowałeś stosując na wiosnę w pszenicy ozimej saletrosan niż saletrę. Widać efekty pobrania siarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

ja postanowiłem dać razem 100 kg saletrosanu i 100 kgsaletry ;)

Edytowano przez Mareg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

pierwszy raz stosuję ten nawóz w pszenicy ...po części jest to moje doświadczenie aczkolwiek wiem od rolników , że dobrze sprawdza się to w praktyce.


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

U nas już wegetacja ruszyła dobry tydzień temu, w zbożach widać młode korzonki. Chyba nie ma na co czekać z azotem. W prognozach długoterminowych zimy nie widać, wręcz przeciwnie, więc jutro rano raczej spróbuje wjechać z saletrą w pszenicę, mam nadzieję, że będzie przymrozek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ollo82    1

Jaka odmiana? Jedne lubią się krzewić inne mniej......

odmiana natula- siany kwalifikat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Po jakim czasie od posiania I dawki saletry mam pryskać na grzyba i skrócić pszeniczkę.Jest ładnie rozkrzewiona więc polecieć samym Modusem czy zaryzykować i pomieszać jeszcze z CCC.

Nie da się określić po jakim czasie. Poza tym jakie to ryzyko stosować CCC w mieszaninie z moddusem? 1lCCC nie zrobi nic poważnego jeżeli zastosujesz w terminie. W mieszaninie moddusa wystarczy 0,2l w pszenicach zazwyczaj, w wyjątkowych wypadkach 0,3l. A termin najlepszy to faza 1 kolanka.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

No samo CCC może skrócić kłos.Ale mniej więcej po jakim czasie jest te pierwsze kolanko.Tydzień 2,3...??Wiem jak wygląda pierwsze kolanko.Mogę to mieszanine zastosować razem z mieszanką poleconą przez ciebie? Tzn. Tilt Turbo i Mirage Jakie dawki orientacyjne mam ich dać.Zależnie od chorób będe musiał regulować dawkami. :)


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Samo CCC przy spóźnionym zabiegu racja, można robić dużo bałaganu. Rok temu w życie mieszaniną CCC i cerone, pędy główne już w fazie II kolanka nic złego się nie stało. Co inne jest dać 1l CCC, a co innego 2l CCC solo. Jak dasz 1l CCC w mieszaninie np z moddusem to nie jest to tak agresywne jak sam CCC. Czasu nie da się określić, zazwyczaj ok polowy kwietnia występuje I kolanko, ale każdy region się różni i nie będę w ciemno strzelał kiedy będziesz miał I kolanko. A moddus z odzywkami może jakieś przypalenia powodować, z fungicydami nie powinien.

  • Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

No samo CCC może skrócić kłos.Ale mniej więcej po jakim czasie jest te pierwsze kolanko.Tydzień 2,3...??Wiem jak wygląda pierwsze kolanko.Mogę to mieszanine zastosować razem z mieszanką poleconą przez ciebie? Tzn. Tilt Turbo i Mirage Jakie dawki orientacyjne mam ich dać.Zależnie od chorób będe musiał regulować dawkami. :)

kolego radze Ci zakupić dobrą ksiązke z fazami rozwojowymi zbóż lub poszperać w internecie i dopiero będziesz wiedział kiedy stosować bo tak po jakim czasie co do daty to nie da się określić.

Jedynie co do daty to czytałem kiedyś taką wzmianke że wszelkie zabiegi dokrzewiające należy wykonać przed 15 kwietnia. Po 15 zmienia się długość dnia i nocy co oddziałuje na rośline (fotoperiodyzm) i roślina automatycznie przechodzi z rozwoju wegetatywnego w generatywny i później co by nie zrobić to nie będzie się już krzewić.

  • Like 1

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Ok.Wielkie dzięki za pomoc milanreal1 i losktos.A wy już macie posiane nawozy na I dawke i kupione śor ?? I tak jak mówisz losktos muszę zakupić jakaś dobrą ksiażke o fazach BBCH. :)


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

A jak 20 dałem saletrosan na pszenice to kiedy z 2 dawką ruszać? też na kolanko czy po 2-3 tygodniach od 1 dawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

mam bardzo dobrze opisany przewodnik BBCH tylko nie wiem czy można wstawiać linki na forum ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj