Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JozeF84    1

jak po niedzieli utrzyma sie ładna pogoda to zasieje pszenice jara B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a może zamiast mocznika wtedy dać 200kg saletry i wtedy 3 dawkę czego i w jakiej ilości i kiedy dać?

ile ma rozkrzewień pszenica i jaka obsada??

co do pryskania to niektórymi środkami już można jak dasz radę wjechać , do końca krzewienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

ogólnie bym musiał jechać policzyć obsadę, ale pszenica jest bardzo ładna mocno zielona jak byłem ostatnio oglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz3044    19

witam. kiedy moge opryskac pszynice ccc na rozkrzewienie i w jakiej dawce? przenica po burakach cukrowych siana w polowie listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

dokrzewianie pszenicy ccc wykonuje się gdy średnia temp. wynosi powyzej 7 stopni.dawki to 0.5-1 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

witam. kiedy moge opryskac pszynice ccc na rozkrzewienie i w jakiej dawce? przenica po burakach cukrowych siana w polowie listopada

na dokrzewienie na początek podaj jak najszybciej azot póżniej myśl o ccc


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Witam.

Mam takie pytanie związane z nawożeniem pszenicy

Na pierwszą dawkę chcę dać 200kg saletry

A na druga 100kg mocznika, ale tu mam pytanie czy mocznik nie przypali pszenicy? I kiedy od pierwszej dawki zastosować mocznik?

Na T1 chce dać 0.7 tiltu + 0.9 mirage albo duett star 1l + atak 0.8l

Na T2 Menara 0.5l + Acanto 0.5l albo Seguris 1l

Na T3 Tebu

Do tego jeszcze CCC na skrócenie W T1 a dalej nie wiem.

Ewentualnie coś na chwasty na poprawkę.

Pszenica jest po pszenicy i jęczmieniu na 3kl. Odczyt Ph w normie, Potasu w glebie pod dostatkiem a fosforu poniżej średniej. Odmiana Tonacja pszenicy

Coś zmienić? a może dodać? Pierwszy rok uprawiam zboże. Za pomoc bardzo dziękuję

No cóż ochrona dobra ale nawożenie N słabe. W drugiej dawce (tak 2-3 tygodnie) po pierwszej daj min. 170 kg mocznika. Jeżeli zaś ograniczają Cię finanse to zrób 2 zabiegi fungicydowe i zwiększ dawkę mocznika


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mam pytanie odnośnie głuchego owsa w pszenicy ozimej bo posiałem pszenicę z głuchym owsem bo nie szło do skupu takiej zawieźć a paszy nie używam więc myśl była taka że zasieję z głuchym i albo go wymrozi albo będę musiał opryskać i tu moje pytanie czy przy -15 i niewielkiej okrywie śnieżnej wymarzł czy muszę polecieć np. pumą?

Ale walnąłeś sobie strzał w kolano, teraz na kilkanaście lat zasiliłeś bank nasion w tak trudny chwast do zwalczania jak owies głuchy... Zabieg pumą czy axialem wydaje się wręcz obowiązkowy.

Witam.

Mam takie pytanie związane z nawożeniem pszenicy

Na pierwszą dawkę chcę dać 200kg saletry

A na druga 100kg mocznika, ale tu mam pytanie czy mocznik nie przypali pszenicy? I kiedy od pierwszej dawki zastosować mocznik?

Na T1 chce dać 0.7 tiltu + 0.9 mirage albo duett star 1l + atak 0.8l

Na T2 Menara 0.5l + Acanto 0.5l albo Seguris 1l

Na T3 Tebu

Do tego jeszcze CCC na skrócenie W T1 a dalej nie wiem.

Ewentualnie coś na chwasty na poprawkę.

Pszenica jest po pszenicy i jęczmieniu na 3kl. Odczyt Ph w normie, Potasu w glebie pod dostatkiem a fosforu poniżej średniej. Odmiana Tonacja pszenicy

Coś zmienić? a może dodać? Pierwszy rok uprawiam zboże. Za pomoc bardzo dziękuję

Ochrona jest wręcz super, na takie nawożenie to więcej jak 5t nie uzyskasz, i wg zastosowanie takiej dobrej i dość kosztownej ochrony nie ma do końca racji bytu. Ale biorąc pod uwagę że jest po pszenicy i po jęczmieniu to w t2 daj ten seguris, t3 już nie dawaj, ale za to w II dawce azotu daj 200kg saletry lub 150kg mocznika. Seguris to najwyższa półka w fungicydach zbożowych i przy takiej agrotechnice sądzę że T3 możesz odpuścić.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Dzięki koledzy wielkie. Chciałem dodać że zasobność gleby w azot jest przyzwoite ale w takim razie może poda ktoś jak powinno wyglądać nawożenie w azot pszenicy na te powiedzmy 6-7 ton?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APT    1

na 8 ton potrzebne:

azot-184 kg

fosfor-80 kg

potas 160 kg

wapń 40 kg

magnez 32 kg

siarka 32 kg

 

najlepiej azot stosować w dawkach dzielonych:

 

Dawka I 50-70 kg N/ha: pierwszą dawkę azotu należy zastosować jak najwcześniej tj. w okresie ruszania wegetacji wiosennej. Jeżeli jednak pszenicę wysiano w optymalnym terminie i po dobrym przedplonie to pierwszą dawkę można opóźnić do fazy pierwszego kolanka - pierwsza dawka wpływa na uzyskanie odpowiedniej liczby źdźbeł i optymalnej liczbie kłosków.

 

Dawka II 40-50 kg N/ha: powinna być zastosowana w okresie strzelania w źdźbło tj. w okresie gdy pszenica osiągnie fazę 2-4 kolanka. W tym okresie wysiewa się zwykle 30-40 % dawki całkowitej - dawka druga wpływa na liczbę ziaren w kłosie i długość kłosa

 

Dawka III 40-60 kg N/ha: stosuje się zwykle w okresie kłoszenia pszenicy - na gluten, biało i jakość zboża oraz masę tysiąca ziaren.

 

Dawka IV 40-15 kg N/ha: stosować można dolistnie w okresie dojrzałości mlecznej ziarna. Jest to zwykle ok. 10% dawki całkowitej.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

Zapomniałeś dodać żę opady nie mogą być niższe niż srednia wieloletnia .. od samego nawozu plonu nie bedzie woda to podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Witam...bylem przed chwila na polu...zauwazylem ze pszenica jest jakas fioletowa{listki od spodu nabieraja takiego koloru}

co sie dzieje? co to oznacza?

dodam ze pszenica zaczela juz rosnac.


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

Mam takie pytanie. Czy można dokrzewiać rzadką pszenicę, któręj obsada to max. 200 szt./m2, ale ma średnio po 3 rozkrzewienia, ale zdarza się nawet więcej? Chodzi mi o zabieg CCC w fazie krzewienia po I dawce N, 250 kg saletry. Dodam, że do zaprawiania dodawany był Plontar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dzięki koledzy wielkie. Chciałem dodać że zasobność gleby w azot jest przyzwoite ale w takim razie może poda ktoś jak powinno wyglądać nawożenie w azot pszenicy na te powiedzmy 6-7 ton?

Badania wykazały że w każdej tonie ziarna z odpowiednią ilością słomy jest średnio 27,5kg N, czyli idąc analogicznie na 6-7 ton pszenica musi pobrać 165-192,5 kg N. I można powiedzieć że to ogromna ilość N, której rośliny mogą nawet nie wykorzystać a pszenica ma potencjał zdecydowanie wyższy. Ale na szczęście tyle azotu sypać nie powinieneś, w wielu badaniach bywało że pszenice nawożone 120kg N dawały nawet 8t, wiele zależny nie tylko od nawożenia, ale i od gleby, pogody i wielu innych czynników.

Mam takie pytanie. Czy można dokrzewiać rzadką pszenicę, któręj obsada to max. 200 szt./m2, ale ma średnio po 3 rozkrzewienia, ale zdarza się nawet więcej? Chodzi mi o zabieg CCC w fazie krzewienia po I dawce N, 250 kg saletry. Dodam, że do zaprawiania dodawany był Plontar.

Utrzymaj te 3 rozkrzewienia a będzie super, będziesz miał obsadę 600 kłosów na metrze, czego chcieć więcej? To obsada na nawet 9t. Daj na start 200-250kg saletry i w żadne dokrzewianie się nie baw.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas26    0

Witam potrzebuje pomocy czym mógł bym popryskac pszenice i pszenżyto na Wyczyniec polny i wiechline roczną? Co byscie mi doradzili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

pszenica Bamberka siana 21 października, ma teraz 3-4 liście. Trochę ją mróz sponiewierał, końcówki liści niektórych roślin pousychały, niektóre są fioletowe. Co zrobić żeby ją pobudzić do krzewienia? Teraz pojechać z saletrą i jak będzie się krzewiła to dać z 0,5 CCC żeby przytrzymać główny pęd?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

pytanie trocze z innej beczki ,czy można siać juz pszenice jarą przewódke?Czy ktos juz zasiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

jeśli da rade wjechać w pole to można siać.ja za jakies 10 dni bede siał o ile pogoda sie nie zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ja dziś byłem na polu i pszenica dużo gorzej wygląda np od pszenżyta bardzo dużo liści jest całych uschnietych, od czego tak sie mogło stać?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

u mnie na części są liście fioletowe w KWS OZON.

Agil przepiękny :rolleyes: chyba najpiękniejszy na swiecie :wub:

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

ładniejszy od kobiet :) ?moje pszenice też ładnie przezimowały.chyba jednak dostaną aviatora z taliusem.chwastów tez nie widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Kolego Koza widze że mieszkasz prawie za miedzą :) kiedy startujesz z azotem?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj