Polecane posty

losktos    356

Raz lub 2 razy jak tam uważasz, ale nie widze sensu mieszania mocznika z Kristalonem. Jak dawać Kristalon to z Mikrokomplexem a mocznik zostaw na inny zabieg


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Dzięki za rady kolego. Bardzo mi pomogłeś.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

A czemu mocznika nie mieszać z kristalonem jak damy 5 kg na ha to wyjdzie 1 kg azotu z kristalonu na 1 ha :rolleyes: toć to sama woda będzie a po co jeżdzic z woda po polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Kolego i na T1 zmień środek (np na wirtuoz 1,2l) bo jak wejdą choroby to z plonu nici (doświadczone na własnej skórze ;[ ) Bumper solo jest słaby a widzę że chcesz doinwestować uprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Bumper? Szkoda pieniędzy.. Jeśli chcesz jedną substancją to zamień bynajmniej na prochloraz np. Atak 450 EC. Lub na mieszaninę prochlorazu i propikonazolu: Bumper super 490 EC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Dokładnie ten Bumper miałem na myśli co kolega wyżej napisał. Mam jeszcze jedno pytanie, pisząc wcześniej zapomniałem dopisać do tej zupy jeszcze tytanit. Stosował go ktoś? Warto?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Foliq krystaliczny jest dobry , skkład jak kristalon 18-18-18( zielony) tylko cena ok 100zł za 10 kg gdzie za 180 można dostać 25 kg kristalonu jakoś nie zachęca.

 

Foliq mogę polecić mikromix, miedziowy, oraz cynkowo borowy, stosuje w zbożach i burakach i efekty są super w połaczeniu z mocznikiem i siarczanem magnezu no i jeszcze dodatkowo mieszam to z npk (kristalon lub co uda się kupić o podobnym składzie )

Edytowano przez renovoltage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Ja również stosuje nawozy FoliQ (cynkowo-borowy, borowy, mikromix, ascovigor, aminovigor, potasowy i inne) i jestem zadowolony, także polecam


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kronolus    1

Ja się boje stosowania mocznika dolistnie i tu moje pytanie w jakich dawkach dajecie mocznik na ha ile Kg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

To zależy ile dajesz wody na hektar i w jakiej fazie pryskasz. W pełni krzewienia stężenie nawet do 15 %, strzelanie w źdźbło do 10, kłoszenie do 5 %.

Ja zazwyczaj daje 20 kg mocznika/ha przy ok. 220 l wody /ha - to jest stężenie ok 8,5 %. W ubiegłym roku pryskałem tak na liść flagowy i nic się nie działo


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelfrr    0

Witam pierwszy raz zasiałem pszenice ozimą na 5 h i zastanawiam się czy coś z niej będzie, byłem dzisiaj na polu a tam żółto wszystkie końcówki liści są brązowe. Jak myślicie na wiosnę orać! czy patrzeć co z tego urośnie. Pszenica na stanowisku po jęczmieniu jarym ziemia klasy IV, pod korzeń 300 kg polifoski 6, pszenica bamberka zaprawiana scenic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

końcówki liści zółte czy całe rosliny? narazie jeszcze chyba za wczesnie na ocene przezimowania


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

też mam bamberkę, nie widziałem jej, ale obawiam się o nią a po tym co słyszałem dzisiaj w radiu, że jeszcze 3tyg mrozy do -20, gdzie śnieg juz się praktycznie stopił, to obawy praktycznie o całe jesienne zasiewy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jezeli tylko końcówki to narazie wstrzymaj się z oceną


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

też mam bamberkę, nie widziałem jej, ale obawiam się o nią a po tym co słyszałem dzisiaj w radiu, że jeszcze 3tyg mrozy do -20, gdzie śnieg juz się praktycznie stopił, to obawy praktycznie o całe jesienne zasiewy ;/

Czy to radio ojca dyrektora ? ,nikt więcej takich bredni nie opowiada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

U mnie tonacja ma żółte końcówki liści tak ok 1 cm . Gdzie pszenżyta sąsiadów są wg nie ruszone przez mróz :o Ale już jęczmienie są w złym stanie - całe liście żółte , węzeł krzewienia lekko zielony i z dnia na dzień coraz bardziej żółty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

Czy to radio ojca dyrektora ? ,nikt więcej takich bredni nie opowiada .

 

hehe :P a może źle usłyszałem, że może takich mrozów już nie będzie?

ale co ciekawe spotkałem sąsiada, to naprawia ogrzewanie w ciągniku, bo też coś słyszał o powrocie zimy..?

 

Dzisiaj w prognozie na sobotę nawet +11 'C!! :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

U mnie w regionie Ciechanowa zboża wyglądają z pod śniegu całkiem przyzwoicie. Jedynie to co mnie martwi to dość duże prażenie przez mączniaka prawdziwego. Jednak na jesieni sama zaprawa to za mało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Witam dzis odwoziłem pszenice i w biurze mi powiedzieli ze jak bede jescze przywził to musze dać jakies zaświadczenie o czystosci pasz czy jakos tak nie wiem czy dobrze zapamietałem? O co chodzi mogłby mi ktos objasnic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

musisz sie zgłosic do powiatowego lekarza weterynarii i wyda Tobie takie zaswiadczenie

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

To zwykła formalnosc ze mam isc po papierek czy musze jakiesprobki do badan dawac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

wyda ci zaświadczenie od reki.zadne próbki nie sa potrzebne.wymagane sa dane osobowe i nip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj